Bucurii de sept -oct 2006 editia Martisor (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Si eu pe aici, Lexi...
Am vazut ca n-a mai scris nimeni nimic...

Maria de cand a inceput sa vorbeasca, numai "perle" indruga. Trebuie sa-i deschid un caiet sa le notez...

Azi dimineata tragea de tataia, care motaia si el un pic, sa-i dea bani lui buni sa se duca sa-i cumpere ou de ciocolata, ca are surpriza inauntru.
Lui buni i-a zis ca a fost si ea frumoasa si avea si parul lung. A vazut-o intr-o poza din timpul scolii...


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,72.8,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Daaa, sunt de notat perlutele lor, in perioada asta. Cred ca si lor le va face placere sa le citeasca peste ani. Eu le trec pe toate cele pe care mi le amintesc la subiectul pe care l-am deschis la "Poznasi".

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salut va spun si eu abia acum.


Chiar nu am notat din perlele alor mei si tare rau imi pare . Spun asa de mult dar vremea asta bat-o vina.Victor zilnic scoate vreo perla. In tabara l-a piscat o fetita - vine si-mi spune- mama femeia aia "uiata"(urata) m-a batut. Povesteste la toata lumea ca el are iepuiasi - verzi, maio, iosii , ca ii tine in paduie si ca ii mai aduce si in casa cateodata.

Vesnic cand vede cate ceva - ma intreaba daca ii cumpar si lui- de ex- furnici, mamarute,cai,lei,vaci ...si nu de plus.

Azi dimineata a intrat Cristi in camera sa-i vada cum dorm - Victor vorbea prin somn - vine pisu, acum , nu vreau sa fac pisu - iar in momentul urmator sa trezit plangand ca vrea la mama ca a facut pisu pe el.

Bolnaviorilor le urez multa sanatate si refacere rapida.




Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Mi-am mai amintit ceva citind perlutele Mariei de la poznasi.

Stiti cum ii spune Victor la calculator? - "culcaiatoi"

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crisnemes

Mi-am mai amintit ceva citind perlutele Mariei de la poznasi.

Stiti cum ii spune Victor la calculator? - "culcaiatoi"

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

A mea zice cacalatol.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Citat:
citat din mesajul lui Crisnemes

Mi-am mai amintit ceva citind perlutele Mariei de la poznasi.

Stiti cum ii spune Victor la calculator? - "culcaiatoi"

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

A mea zice cacalatol.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet




Super

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Alex: "mami, eu acum o iubesc pe Isabel" - isabel fiind gagica lui Fabi.

Fabi: "ezixsta si alte femei"

_

Fabi: "mama, tu cand erai fetitza a venit papa dupa tine in romania si te-a adus aici la noi acasa!"
_

lexi, la fel si Fabi e tare racit si are lichid in urechi, am fost ieri la dr fiindca observasem ca nu aude bine - eu am primit doua siropele care ar trebui sa-i rezolve problema, sper sa scapam fara antibiotic.

De faza cu musetzelul, ce sa zic, eu am facut pt mine si sotzul meu (si noi ne-am molipsit atunci) ceai de musetzel foarte diluat si lasat sa se raceasca la temp. camerei, si asa am scapat fara alte medic ... acuma eu stiu, data viitoare poate nu voi mai proceda totusi asa.

O seara frumoasa si sanatate la copilasi (si voua)!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Neatza!
Eu deja am aproape 2 ore de munca.
Acum am bagat o pauza mai lunga si....va citesc.
Pup toti puiutii bolnavi.
Ai mei i-am mai dat pe breazda. MAi au ceva muci si tuse, dar doar atat. Le-am facut aerosoli cu gentamicina 2 zile, cu frica in san ca gentamicina asta e bau-bau rau, dar vad ca bine le-a facut, mai ales Mirunei la laringita ei. In rest, Rares imi facea pipi cam des si i-am dat urinal, este la plic si chiar i-a facut bine. Aviz fetelor care au probleme cu cistite sau infectii urinare, este cam scump dar mi s-a parut eficient. Dupa doua zile deja nu se mai vaita ca nu vrea cucu sa faca pisu.
Ce perlute scot copilasii astia!!!!!! sa mori nu alta. mai da si fi-miu, dar...mai rar. In schimb are un cantec pe care mi-l canta toata ziua prin casa: "Laba, laba, laba...." Super nu?
Gata pauza mea, va pup si numai bine.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adina, sunt mortali copiii tai, cred ca ai cate o portie zdravana de ras in fiecare zi, cu ei! Multa sanatate lui Fabi!
Tanima, ma bucur ca puii tai sunt mai bine. Multa sanatate!
Gety, Roxana, copiii vostri cum se mai simt?
Mariuta mea e ceva mai bine, nu a mai tusit asa rau azi-noapte, doar o data am auzit-o. Doamne ajuta, sa scapam mai repede de boala asta.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

intru pe repede-nainte ca am multa treaba, sa va spun ca la noi situatia este oarecum stationara. inca tusesc amandoi, de data asta daria nu mai sta treaza toata noaptea, in schimb a inceput victorasul. aseara am dormit eu cu daria si tudor cu victor... o nebunie. m-am saturat de vremea asta nenorocita, de muci si de tuse. zau, primavara asta chiar nu mai vine anul asta!!!! ca eu incerc sa ma pastrez pozitiva si optimista, dar mi-a ajuns atata frig! tocmai ce m-am uitat pe vreme si sambata ninge in bucuresti!

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
Dariutza si Victorashul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput