Ema autista, mami insarcinata

Ema autista, mami insarcinata | Autor: mari_paun

Link direct la acest mesaj

scriu cu emotie aici, nu stiu daca sa ma bucur sau daca sau nu...
Am o relatie de 4 ani, pe Ema o iubeste mult, ne intelegem si am tot amanat momentul in care sa locuim impreuna ori sa ne casatorim...pentru ca sunt o femeie independenta si Ema are un program special, costisitor si nu ma gandeam ca pot face mai mult...
Cu Ema am ramas insarcinata in urma uni tratament ... Acum am ramas insarcinata , cand medicii m-au asigurat ca nu are cum sa se intalple decat daca fac un tratament de stimulare a ovulatiei...
Sunt un pic speriata pentru ca nu doresc sa se repete istoria, imi doresc ca Ema sa aibe pe cineva care sa o ajute...
O sa trebuiasca sa merg la medic, sa fac controale si teste amanuntite ....am nevoie de sfaturi

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de Ema


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Mari, felicitari din suflet...sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos tun!

Ema are nevoie de un fratior/surioara, parerea mea e ca e chiar indicat in cazul in care ai un copilas cu pb sa aiba pe cineva langa el, cu care sa se joace, sa-l anime si sa-l determine sa faca progrese...(cunosc un astfel de caz intre prietenii mei apropiati)...

va doresc numai bine si sanatate multa!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 22+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Mari, mamica aleasa, in primul rand felicitari din tot sufletul! Aceasta noua sarcina a venit o data cu primavara, e un nou si frumos si bun inceput, iar Dumnezeu are planurile lui, stie ce face, de ce ti-a trimis un nou samburel in burtica, tu numai trebuie sa ai incredere!

In ce priveste sfaturile, primul care imi vine in minte este sa pui mana pe telefon si sa iti faci programari la ecografii la doctori renumiti: Pop, Herghelegiu, Iosup. Pentru Pop probabil mai gasesti acum liber prin iunie-iulie, de asta trebuie sa te grabesti, si fa-ti cate una in fiecare luna, daca nu vei vrea atunci sa mergi, se poate anula, dar e greu de gasit cand ai nevoie.
Apoi ia acid folic 5mg in fiecare zi, probabil stiai, si mergi la un ginecolog foarte bun sa vezi ce iti mai recomanda.
Si mult optimism si incredere, o sa fie minunat, vei vedea, Ema este o fetita foarte norocoasa sa va aiba si pe tine, si pe noul ei tati si pe samburelul din burtica!



Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

fetelor va multumesc de incurajari.
Nerantula , tinem legatura, intai trebuie sa merg la ginecolog aici sa vad cate saptamani am , apoi vreau sa merg la un genetician si un ginecolog la Bucuresti.
Doamne ajuta !

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mari, felicitari! Ema sigur va fi fericita!

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Felicitari mari mult curaj si gandeste pozitiv
pentru ema
o primavara frumoasa si linistita

lili@domnisorica daria


my creature

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Felicitari!!!!!!!
Sunt convinsa ca o s afie totul bine,bebe o sa o ajute pe Ema sa se recupereze mai repede.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Felicitariiii!Asta da martisor....sarcina usoara si bb sanatos!


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

MARIIIIIIIIIII, felicitari!! Las' ca D-zeu le aranjeaza pe toate!! Daca acum a vrut sa vina bb, atunci acum e momentul.

vreau si eu doar sa-ti recomand si eu, ca si alte fete : imediat dupa ce mergi pt confirmarea sarcinii, pune mana pe tel si fa programare la dr renumiti in ecografii morfologice. Iti recomand pe Dr POP. Dar imediat sa faci, da? ca e ocupat luni de zile de acum inainte. Eu am facut programare in august pt ianuarie, ca sa prind exact saptamana care trebuia.



Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Sa fie intr-un ceas bun!Daca Dumnezeu a randuit o noua sarcina acum, inseamna ca are un scop!Si scopul e cu atat mai nobil cu cat e vorba de o surioara speciala care asteapta noul sufletel alaturi!
Sanatate maxima Emei si tie sa duci sarcina cu bine pana la capat!

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Mari felicitari si sa dea Domnul ca bb sa fie sanatos.Cred prezenta lui bb va fi de mare jutor Emei. Poate fi un alt tip de terapie pt ea si sper eu cu rezultate f bune.


un om are nevoie de sange
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput