Divortat sau nu? (split)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Da, neinspirata si eu sa continui dezvoltarea subiectului aici pentru ca nu are legatura cu cineva anume si poate (desi nu sunt sigura) sunteti indreptatite sa o luati personal.

Exista casnicii care se destrama gratuit. De fapt nu asta e important, ci exista familii care se destrama gratuit. Caci daca nu sunt implicati copii o casnicie destramata e o relatie terminata si gata. As putea da exemple multe de situatii concrete, dar repet, nu este locul aici. Cred ca daca ati putea trece peste a lua afirmatia asta ca si cum ar fi aratat cineva cu degetul spre voi i-ati putea vedea evidenta valoare de adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

riscul de a pierde copiii printr-un divort este absolut egal si pentru femeie aici unde sunt eu; shared custody e norma, ceea ce inseamna ca parintii au copiii in mod egal



Ma bucur sa aud asta, te cred pe cuvant caci nu sunt o experta in divorturi world-wide, este o atitudine sanatoasa, din pacate aici unde sunt eu suntem departe de o asemenea realitate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui conchita

riscul de a pierde copiii printr-un divort este absolut egal si pentru femeie aici unde sunt eu; shared custody e norma, ceea ce inseamna ca parintii au copiii in mod egal



Ma bucur sa aud asta, te cred pe cuvant caci nu sunt o experta in divorturi world-wide, este o atitudine sanatoasa, din pacate aici unde sunt eu suntem departe de o asemenea realitate.





nu e nevoie sa ma crezi pe cuvant, poti sa cauti pe net. din fericire, in romania e altfel. eu am sole custody. si-acum te-as ruga sa ramai on topic si sa-ti numeri binecuvantarile, daca le ai, altfel te-as ruga sa-ti muti consideratiile off topic la alt topic. multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noe

Ah, Accept ai picat si tu pe-aici. Plictiseala mare in alte parti ale forumului?





Cand am timp de forum citesc pe la toate subiectele active. De postat postez numai daca am ceva de zis. Intamplator mi-ar place sa intru intr-o dezbatere pe directia pe care a deviat anca74, dar am subliniat si eu faptul ca nu aici este locul. Nu stiu de ce tocmai postarea ei m-a provocat in timp ce directia pe care a mers subiectul "De ce divortam" nu m-a prins.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Doamneee, nu s-a priceput nimic din ce am vrut sa spun!

Marturisesc ca nu am citit decat pagina 2 pana la sfarsit, restul nu am avut dispozitia sufleteasca sa continui. Stiu deja ce contin urmatoarele pagini.

Enfin, nu am vrut sa supar pe nimeni aici. Chiar va admir pe unele dintre voi ca sunteti atat de curajoase. Probabil ca nevoia si dragostea pentru copii determina un atare comportament.

Nu are sens sa mai despic firul in paispe la acest subiect pentru ca, cel mai probabil, multe participante ale acestui topic nu au ajuns inca la starea aceea zen dupa ce ai intors complet foaia si te uiti cu incredere spre viitor, iar eu nu am intentia sa creez disensiuni inutile cand anumite rani inca mai dor.

Toate bune!

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca74

Doamneee, nu s-a priceput nimic din ce am vrut sa spun!

Marturisesc ca nu am citit decat pagina 2 pana la sfarsit, restul nu am avut dispozitia sufleteasca sa continui. Stiu deja ce contin urmatoarele pagini.

Enfin, nu am vrut sa supar pe nimeni aici. Chiar va admir pe unele dintre voi ca sunteti atat de curajoase. Probabil ca nevoia si dragostea pentru copii determina un atare comportament.

Nu are sens sa mai despic firul in paispe la acest subiect pentru ca, cel mai probabil, multe participante ale acestui topic nu au ajuns inca la starea aceea zen dupa ce ai intors complet foaia si te uiti cu incredere spre viitor, iar eu nu am intentia sa creez disensiuni inutile cand anumite rani inca mai dor.

Toate bune!

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.


Din rautate sau din prostie continui cu loviturile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

General valabil, cu directii 2.
Nu inteleg de ce, daca pur si simplu nu aveti ce face, nu cititi ca atare fara sa aruncati cu insinuari jignitoare. Insa cum exista candidate la plictis, e un forum liber, nu?
Anca, teoretic ai pus o problema mare. Si ar fi fost de-a dreptul interesanta pe la topicurile cu vedete care divorteaza.
Practic ai tranformat un scaun cacaniu in dizenterie.
Accept, pentru tine.... desi nu ti-am mai scris niciodata, dar te-am citit, pentru ca esti peste tot unde ti se pare ca e "interesant", una mare

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Alice, te rog insistent sa-ti masori cuvintele. Desi te-am admirat mult pentru atitudinea ta in fata problemelor cu care te-ai confruntat pana acum, nu-ti permit sa-mi vorbesti pe acest ton.

Daca nu ai priceput ce am vrut sa spun in mesajele mele anterioare, te rog sa ai macar bunul simt sa-mi acorzi beneficiul indoielii.
Atata timp cat nu m-am referit la tine in niciun fel si nici nu te-am jignit, fa intr-un fel si pastreaza discutia in limite decente.

Multumesc.

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Tu consideri decent ce ai facut? Tu chiar nu vezi ca ai jignit in stinga si in dreapta? Ia ultimul paragraf pe care l-ai scris in mesajul pe care l-am dat quote si reciteste-l...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Ripley, imi cer scuze ca am intervenit. Mi s-a parut un subiect potrivit pentru a discuta cele doua aspecte ale divortului: copiii aflati la mijloc, si tendinta tot mai crescuta de a ne desparti cand ceva nu merge cum ne-am propus (diametral opus cu ce se intampla acum cateva generatii).

Probabil, m-am pripit si nu am inteles ca aici doriti doar imbarbatari si mangaieri. Scuze tardive.

Data viitoare o sa propun aceasta discutie filozofica la un subiect de cancan despre divortul unor vedete, cum s-a sugerat mai sus. Cred ca acolo ar fi cel mai nimerit.

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.

Mergi la inceput