LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**168**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

A, ca uitai...despre pantofi...Deocamdata avem ghete luate din car4. Pt primavara i=am luat niste pantofi de la mica publicitate de pe net dar i-am vazut si in leonardo si la reducerea reducerilor erau 20 lei. Acum nu stiu cat de mult vor sta in picioare ca el incearca sa dea si ghetele jos care cat de cat sunt mai inalte. La mine (si cred ca la toate mamele) aici e problema ca din doua miscari se freaca de calcaie si ...gataaaaaa...jos textila si pantoful. El nu tine nici sosetele dar iar cand ii mai pun prin casa botosei prima grija e se aseaza in fund ii trage din picioare si apoi se apuca de jucat.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Floric ma bucur ca Rares este mai bine .
Fetelor noi azi ne-am dat in si tare ne-a mai placut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Referitor la remedii naturiste, da sunt bune si eu sunt de acord cu ele,dar nu functioneaza intotdeuna si nu la oricine.De preferat este sa le folosesti cand nu este o situatie grava,febra mare,tuse excesiva,sau alte simptome care iti da de inteles (instinctul matern) ca trebuie sa mergi si pe mana medicului.
eu merg sa spal vasele ,intru si eu pt BU-HU-HU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Am citit un pic din urma si am vazut ca tocmai despre incaltaminte vorbeati

Rodica, noi i-am luat asa

Sotul vroia sa-i ia adidasi, dar Ianis mai bine se simtea in astia...

Sa vezi ce tantos tropaie el prin casa...



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Cat despre jucarii, nu stiam ca o sa trezesc atata valva...


Ocupatia preferata a lui Ianis cat timp ii pregatesc eu papica e sa stea la fusta mea in bucatarie si sa se joace cu lingura/lopatica de lemn, castronele de diverse marimi si culori din plastic si pahare din plastic, sa bata toba, sa le arunce pe jos si sa vada cum se rostogolesc.



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare la toata lumea!

La multi ani Dragos! Sa cresti mare si sanatos, sa ai parte de tot ce-i bun in viata!

Ela, imi faci si mie o poza la papucei?

Intreb si eu asa de curiozitate, mai e vreun ghiocel, asa ca noi, care n-are nici o pereche de pantofi? Am zis ca atunci cand o sa mearga afara pe jos, abia atunci ii cumpar, dar cred ca mult n-o mai dura si as vrea sa stiu si eu dupa ce sa ma uit. Si de unde ati stiut ce marime sa luati? Pe probate? Sta "subiectul" la probat?

Eu chiar azi vroiam sa va intreb daca e ceva de masa aia de la chicco, stati ca o si caut: http://www.kids-shop.ro/jucarii-detalii_1518_Masa-%2B-pian-Modo-Chicco.htm
Am vazut-o intr-o reclama redusa la 20 de euro si pare ieftina fata de alte locuri. Dar ideea e: le place copiilor? Ca daca nu se joaca cu ea mie mi s-ar parea tare scumpa.

Acum sunt in dubii, ca pt al meu jucaria cea mai cea, trebuie sa se rostogoleasca/sa aiba roti. Nu stiu daca ar sta frumusel la ea sa se joace. Pe de alta parte a primit azi de la soacra-mea doua jucarii, care le avea de la ceilalti nepoti si ma intreb daca mai are rost sa ii iau acum si masa aia de care ziceam mai sus. Am primit pomul asta care stiu ca-i fain, numai ca varianta mai veche (cu vreo 7 ani) dar dupa gustul meu mai faina a astuia http://www.mytoys.de/Vtech-Baby-Winnie-the-Pooh-Bunte-Kugelbahn/Baby-Kleinkindspielzeug/Vtech/KID/de-mt.to.br01.44.05/1605093 si un purcel care canta si vibreaza (ceva de genul avea aris, porcul e de la FP, nu gasesc poza pe net). Ma gandesc ca deocamdata ii ajunge tinand cont ca el nici nu dadea vreun semn ca s-a plictisit de ce are.

Ce recomand eu, in ideea ca nu mai stiti pe ce sa mai aruncati banii, e un telefon http://www.ookee.ro/jucarii-404-Jucarii-muzicale-p-1415-Vtech---Primul-telefon.html care are si roti si il si poate trage dupa el. Nu pot sa-l verific acum, dar canta, numara, cred ca si culorile le spune, face ca nu stiu ce animale, ii poti inregistra un mesaj " pe robot", dar ce e cel mai important, are domne roti!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Kea, sper ca ai un copil mai "sanatos la cap" decit Pisilinca mea, ca si eu am tinut-o numai desculta, ca nici nu mergea pe jos, ba era cald, ba in casa am citit ca e sanatos sa mearga desculta...si acum plinge cind vede o pereche de ceva de incaltat. Am probat mai multe, am incercat sa o incalt direct afara ca sa o pun pe jos sa mearga de minute...si degeaba. Urla si urla si urla...daca e incaltata. Am zis ca astept sa se incalzeasca si o scot la plimbare desculta, ca pe puii de tzigani



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Vai pisigri, nici nu mi-a trecut prin cap ca ar putea refuza sa il incalt! Of! Ca asa am patit si cu diversificarea: am citit ca e bine sa incepi cu legumele ca fructele le accepta mai usor, ca-s dulci. Pe naiba, nici acum nu vrea fructe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pisik, am vrut sa intreb, omleta nu-i prajita in ulei? Sau e facuta asa pur si simplu pe teflon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Kea,

poate te ajuta asta.

Si pe voi, fetelor

Mergi la inceput