LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**168**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Rodica, eu nu te pot ajuta cu incaltamintea pentru lui Vladimir nu pot sa ii iau nimic deocamdata ca nu il incape. Adica are piciorul inalt si nu intra. Nici aia cu arici macar.

Am niste botosei din piele care au elastic. Adica www.botosei.ro/produs/10220/Botosi_Shooshoos_Dark_Brown_Warp.html" target="_blank"> astia.

As vrea sa ii iau si niste ghete, stiu un model, dar trebuie sa ajung sa le cumpar. Ceva de genul www.botosei.ro/produs/10233/Minibel_PALMADE_Kaki_24-27.html" target="_blank">asta. I-am probat si stiu ca ii vin si ii tin si glezna.

Ideea ea sa nu fie incaltaminte din piata cu licurici la calcai ca e frumos sa faca ca pompieru' cand calca. Trebuie sa aiba "putin talonet pe talpa" sa tina glezna, sa nu ii iasa din picioare. Cam asta ar fi...


O sa innebunesti legand la sireturi. Am avut si noi cu sireturi si am jurat ca nu mai iau asa ceva... pana ii trece cheful de tras de snururi.

Mai, la noi acum nicio jucarie nu mai e interesanta. Cand incep sa mearga se schimba totul. Patrulam, inspectam, luam orice obiect de pe raft si-l ducem de colo-colo, trantim cu orice de pamant, ne aplecam, ridicam, iar trantim si tot asa. Acum trebe alte chestii, tre' sa-i iau jucarii de-alea care se tarasc de sfoara si un carucior. Adica jucarii de-astea dinamice. Oricum, la noi bidonul de apa plata rulz.

A, si deja ne-am prins ca toate obiectele interesante sunt de la raftul 3 in sus, asa ca ne mai cerem si in brate. Dar nu de alint/afectiune, ci ca sa inhatam

Si Cristi da cu capul de orice. In fiecare zi testeaza peretii sa vada daca s-au mai inmuiat. Si podeaua. Si nu, nu se inmoaie asa, de pe o zi pe alta.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Rodica, pe langa ce te-a sfatuit Bianca io as mai adauga ceva: sa se incalte usor. Pentru ca la un moment dat se va prinde cum se da jos din picior si o sa se distreze descaltandu-se si tu va trebui sa-l incalti de 100 de ori pe zi. Io de-aia am optat pt arici. Chiar daca si el il da repede jos, si el il pun repede in picior. In plus, dupa scandalul de imbracat pt iesit afara (i hate cosmonautii) sa mai urmeze si scandalul de incaltat... E deja prea mult.

Si vezi ca daca are shunca pe picior tre' sa ii iei ceva cu o limba cat mai "adanca", adica limba sa fie cusuta de pantof cat mai aproape de degete.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bianca, botoseii aia sunt de casa sau merg si pe afara?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Bianca, botoseii aia sunt de casa sau merg si pe afara?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Nu prea merg pe afara ca talpa din piele intoarsa. Eu in casa il tin descult ca e cald; i-am luat mai mult pe carciumi si vizite.

Si eu tot pt arici optez...am gasit ceva la Primigi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mie imi pare rau ca n-am ajuns la Baby expo doar din cauza incaltarilor. E o firma din Oradea, cred, Hokide sau asa ceva, de la care i-am luat piticului cizmulite. De piele, talpa groasa si cu santuri, ca sa nu alunece, cu talonet, imblanite, inalte, cu arici... 90 lei. Adica preturi superdecente si calitate buna. Si acum tropaie cu ele p-afara. Dar in curand ii raman mici

Apropo, mai e vreun ghiocel care sa tropaie? Al meu bate pasul pe loc tropa-tropa ca manzucul.

Gata pauza, ne auzim la buhhuhu. Sper totusi sa ma culc mai devreme, ca azi am adormit pe la 4. E-adevarat ca de la 12 la 1, dupa ce a aprins soatza lumina, am motait si eu langa gagiu, da' parca vreau si eu un program normal.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dar pana la pauza tre' sa ma bag in seama si cu jucariile.

Principiul dupa care ma ghidez este al epuizarii experientei. Vrea copilul bakugani? Ii iau. O sa se joace pana se plictseste de ei si trece mai departe. Vrea sa scoata cartile din biblioteca? Sa le scoata (daca n-ar face sotu' ca trenu-n gara chiar l-as lasa sa scoata tot), o sa se prinda la un moment dat care-i chestia si gata. Vrea jucarii FP? N-are decat sa le smotoceasca pana i se acreste de ele (cu siguranta mie mi se va acri inaintea lui, dar asta e alta poveste). Pana nu epuizeaza experienta va fi curiozitatea.

La noi a tinut faza cu muscatul. L-am lasat sa ma muste. Intr-o zi mi-am dat seama ca nu mai musca asa des si asa tare. Epuizase experienta, a vazut ca nu reactionez la muscat, ok, sa gasim altceva interesant de facut. Bine, acum cand e in eruptie dentara musca si oglinda, daramite pe mine.

Acu chiar ma duc ca-i ard orezul.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

La multi ani DRAGOS !!! - Sa cresti mare, sanatos, frumos, destept etc...

Noi am venit de la bunici mai obositi si alintati asa ca lucram la "cornitzele" formate.
Ieri, Stefan a implinit 10 luni, merge singurel cative pasi (cam 10) dar nu isi da drumul singur decat 2 pasi. Azi l-am vazut ca s-a ridicat in picioare, speram ca pana luna viitoare sa mearga singur. Am scapat si de tuse fara prea multe complicatii

Am iesit afara si am inghetat mai abitir ca asta iarna, bate un vant turbat si am facut stanga-nprejur imediat.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


DRAGOS


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Mai, la noi acum nicio jucarie nu mai e interesanta. Cand incep sa mearga se schimba totul. Patrulam, inspectam, luam orice obiect de pe raft si-l ducem de colo-colo, trantim cu orice de pamant, ne aplecam, ridicam, iar trantim si tot asa. Acum trebe alte chestii, tre' sa-i iau jucarii de-alea care se tarasc de sfoara si un carucior. Adica jucarii de-astea dinamice. Oricum, la noi bidonul de apa plata rulz.

A, si deja ne-am prins ca toate obiectele interesante sunt de la raftul 3 in sus, asa ca ne mai cerem si in brate. Dar nu de alint/afectiune, ci ca sa inhatam



Sigur nu suntem la Big Brother ?? ca parca sunt de la noi din casa !

Asa ca toate jucariile, ieftine/scumpe, de marca/no name nu prezinta nici un interes sau eventual pt 5 minute cand e pauza de mers
Telefonul vorbitor de la Fisher Price e bun doar de aruncat pe jos ca sa vedem cum se dezmembreaza (noroc ca l-am luat de pe forum cu 30 lei si din magazin ca ma zgariam pe oki )

Buna ideea cu jucariile de tras, trebuie sa-i iau si eu ca deocamadata ducem dupa noi pijamale, prosoape, paturici si lista ar putea continua

Cat despre luatul in brate, face Alexandra cate o mutrita de super obosita si ridica manutele sus de zici ca acum adoarme si cand e sus incepe inspectia

Ce ne ajuta pe noi acum foarte mult e hamul, mai ales pe afara unde evitam trantele pe asfalt cand alergam dupa porumbei



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Incaltaminte noi ne-am comandat de la Baby fox au ceva ghetute dragute piele interior/exterior si captuseala de bumbac ca sa nu transpire piciorul si pretul e super ok (50 ron + transport adica 58 ron)

http://www.babyfox.ro/botosei/1/33/ghete_pitic.html



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput