LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**168**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

olga,monique si simonapro va multumesc de sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

seara buna
am intrat doar sa va salut si sa va zic ca suntem bine, dar asa cum v-am spus a inceput o perioada f aglomerata la firma. nu mai am timp nici sa respir.
sper ca sunteti cu toti bine, va si revin in fortza cand se mai linishtesc treburile pe la mine


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Andiaroro, mersi pt raspuns. Oricum fetele nu cred ca reusesti sa le plictisesti cu chestia asta deoarece mai sunt cateva in situatia noastra. Chiar Kea intreba acum cateva capitole ce limbi vorbim cu bb. Si mie imi este teama ca pe la trei-patru ani sa nu mai vrea sa vorbeasca romaneste, dar stiu cum sa rezolv problema: il duc in Rom la bunici si matusi si acolo chiar nu o sa aiba incotro.

Pisigri, eu chiar nu stiu ce sa-ti raspund in privinta intarcatului.
Eu pana acum(in ultimele doua luni) l-am alaptat pe Gabriel de trei ori pe zi: dim, pranz si seara. De cand am ramas gravi mi-a scazut lactatia si am fost nevoita sa-i dau numai dim si seara. Acum ii dau numai dintr-un san(celalalt nu mai are) dimineata la 6 ca sa mai doarma o ora, doua. Cand nu o mai avea nici asta, chiar nu stiu ce sa fac pentru ca nu-mi accepta nici un fel de lapte, nici praf si nici de vaca. Sper sa gasesti solutia cea mai buna pentru voi toti .

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 7+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Niko felicitari pentru noul job!!!

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 7+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Niko, felicitari! Sa fii tare pe pozitii! Cred ca o sa-ti fie tare greu sa stai departe de Mario atatea ore pe zi, dar gandeste-te ca mai tarziu o sa fie mandru de mama lui care s-a descurcat cu toate.

Pisigri, nush ce sa zic, m-as baga eu la stat cu Ilinca pe durata concertului, tre' sa vorbesc cu sotzul (care 90% nu va fi de acord, da' io tre' sa incerc). Cat despre intzarcat... nu-ti vb din experienta mea, ci din a altor prietene: incearca toate tipurile de lapte (praf, de vaca, de crestere) si de recipiente (bibe, canuta, pai, pahar) pana se gaseste unul sa-i placa. Eventual bea tu in fata ei ca sa vada cum se face. Al meu cand ma vede ca duc paharul la gura se si infiinteaza sa-si ceara dreptul.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Niko, felicitari pt.servici,sa fie asa cum iti doresti.Pisigricel mai bine e sa-i scoti mesele treptat si incet.Eventual sa ii mai dai o perioada lapte dimineata si seara, ziua chiar nu mai este necesar.un an de alptat este mai mult decat bine asa ca nu ai de ce sa te simti vinovata.pt laptele de vaca vorbeste cu pediatru,nu cred ca e vreo problema daca ii dai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

O PRIMAVARA FRUMOASA SI CALDA ALATURI DE CEI DRAGI VA DORESC, DIN SUFLET, LA TOATE

Am lipsit o saptamana si mi-a fost tare dor de voi . Motivul absentei este ca am intarcat-o pe Ina Acuma are mama copil mare... nu mai este sugar. Mie mi-a fost tare greu m-am simtit vinovata desi teoretic nu avem motive pt ca a fost initiativa ei. Cu vreo saptamana inainte isi redusese mesele la 1 singura noaptea, dar 2 nopti nu s-a mai trezit asa ca am decis ca nu mai are rost sa ma mint si ca trebuie sa inchei etapa asta.
Am decis ca noaptea o sa o duc sa doarma la mama - la scara vecina.. dar am stat cu ea, de fiecare data pana a adormit iar dimineata am revenit langa ea inainte de trezire. Peste zi nu m-am despartit o clipa de ea, am renuntat la toate activitatile conexe ....
Nu va spun cand veneam seara acasa si vedeam patutul fara pui ca ma umfla plansul. Iar sotul, in stilul lui suportiv, pana acuma ma imbia sa renunt la alaptat ca vrea sa facem o vacanta fara copil (eu nu vreau dar asta este alta discutie) acuma l-a apucat incurajatul sa alaptez in continuare chiar daca avem doar o masa si aia noaptea... Deci am avut o saptamana sublima .....
De vineri am revenit la dormitul acasa si in cele 3 nopti s-a trezit numai 1 data apoi a adormit foarte usor.Ea toata satamana trecuta n-a avut nici o treaba- a doarut-o fix in de framantarile, jelitul si tzitzile mele ....

nu am citit nimic din urma dar o sa incerc acum macar capitolul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Niko felicitari pt job !!

Pisigri cu intarcatul nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu zic totusi sa nu o intarci brusc acum doar pt concert in primul rand, oricum pana mergi la job mai ai timp si iti spun din experienta mea ca poti alapta foarte usor si cand lucrezi, eu ii dau mai mult dimineata si seara + noaptea , ziua mai mult de alint inainte de somn, asta in wkd cand suntem impreuna.

Dar trebuie sa fii tu impacata cu tine in primul rand si sa continui sa alaptezi atata timp cat te simti bine

si sa iei decizia cea mai buna pt voi !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

hello,


cu mare placere v-am oferit martisorul...daca mai e si comestibil,cum zice mireal,atunci....
sunt foarte si foarte in acelasi timp...sa va zic si de ce...
vestea proasta e ca maine la ora 12 suntem programati la vaccin,caci pe 3 lipseste dr,si a decis sa ne cheme maine...asa k maine...o sa simta ceva durere puiul meu...vestea si mai proasta este ca eu nici macar nu voi fi langa el...va merge mama cu el caci eu voi fi la....SERVICI

M-a sunat in acesta seara Directorul si m-a intrebat daca pot incepe de maine programul(cu saptamana de proba),evident ca nu as fi putut sa il refuz...
asta e...multumesc lui k m-a sunat si sper sa ma si angajeze definitiv,imi voi da toata silinta,promit.
Sa va zic ca de fapt miercuri,pe 3 trebuia sa ma sune sa imi dea raspunsul?m-a sunat pe 1 sa ma duc pe 2...inseamna k ii place de mine

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU



Felicitari sa fie intr-un ceas bun si sa treci usor peste orele zilnice fara Mario .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Noapte buna !!!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput