Fulgusori de nov-dec2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna dimineata! Apa plata e servita!

Multumim de floricele si martisoare!O primavara frumoasa si din partea noastra!

Azi ptr raport in ciuda faptului ca ma asteptam la peste 70 raportez un nesperat 68,6. Merit si eu o floricica cat de mica.

Am scos din listuta fetele sarbatorite in martie, cine se logheaza prima sa le treaca si sa verifice daca n-am omis pe cineva:
Broscuta80 si Cristinica09 pe 01.03
AdinaMia pe 06.03
Mihamora pe 11.03
Doris_75 pe 15.03
Tinonino81 pe 16.03
Ali762000 18.03
Monis 20.03


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Deci, uitasem, normal...

La multi ani sarbatoritelor de astazi: Broscuta si Cristinica! Ce fain v-ati nascut exact de martisor, v-a pus mami snurulet cand v-a vazut prima data...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Camy si restul fetelor care aveti poze in Webshots, vazut poze dar nu stiu cum sa pun comentarii



Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Am facut modificarile in lista si am remarcat progresul lui laurairina, care primeste multe frezii si ghiocei !
[Lavinia]
Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna dimineata la amiaza


Multumim si noi pentru martisoare si flori.

La multi ani!! Broscuta80 si Cristinica09 Sa fiti sanatoase si voi si familiile voastre si sa aveti parte de multe bucurii !

la multi ani si bebeilor nascuti intr-o zi de 1




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

felicitari fetelor care au progresat la cantar

multumim celor care ne au admirat in poze> nu dau nume, sa nu uit pe cineva si sa iasa cu suparare

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata si de la noi...
sa aveti o primavara frumoasa, plina de bucurii si copilasi de gasca
deci: multumim fetelor pt felicitarile de 3 luni , si sa traiti la multi ani fulgusorilor sarbatoriti.
un pt fetele care nu mai stiu ce inseamna cuvantul ,,somn'', speram sa treaca etapa......pe langa ce povestiti voi acolo, eu am impresia ca nici n-am copil mic
camy, vazut poze cu flavius, tare frumos, dar asa bine seamana cu tine, leit (mie asa mi se pare)
alinus, cand intri pe mess, fa-mi un apel
dankutza, ma bucur ca mama ta se simte bine, succes la servici...da ai mult curaj sa lasi copilu cu un strain, mie mi-ar fi frica, dar daca n-as avea alta solutie poate la fel as face
lidia, tare link-ul...
diana, spune-mi te rog daca pot lua famotidina daca alaptez? am gasit prospect pe net dar srie ca ii contraindicat in alaptare, dar la fel scrie si pe ampicilina si am luat deja in 2 ture. sau stii cumva alt ,,pansament'' pt stomac care sa nu se ,,bata'' cu alaptarea? si la mentholax nu am gasit in prospect nimic, oare o fi contraindicat? (scuze ca te tot obosesc cu intrebari da is cam dispe

neuronu meu atat a putut sa retina, parca mai vroiam la cineva dar am uitat


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:




LA MULTI ANI MAMICILOR:

bROSCUTZA SI CRISTINICA!

LA MULTE LUNITE BEBEILOR:
Gabriela de Gia12
Maria Andreea de Alinutza24
Tudor Andrei de AndreLinia




Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna dimineata fetelor si o primavara cat mai frumoasa alaturi de fulgursorii si copilasii vostri!

Ionela, la multi ani (retroactiv), multa sanatate si tot ce iti doresti!
La Multi Ani tuturor fulgurosilor sarbatoriti de pe 28 pana azi inclusiv !
Felicitari mamicilor de fulgusori sarbatoriti, sa va traiasca si sa va aduca tone de fericire!

Andre, eram datoare cu un raspuns, am verificat si intr-adevar, Aptamil-ul hipoalergenic costa 12.85. De curiozitate intreb, laptele asta este cel mai bun sau pur si simplu ii place fetei? Am vazut varianta hipoalrgenica si la HiPP si la Humana, ambele mai ieftine iar hippul daca nu ma insel are si varianta bio.

Am vazut ca sunt si eu pe listuta , multumesc frumos, datele lipsa ar fi cezariana la 38s2z, 3560g, 53cm, DN 14.08.1978. Merci inca o data.

In rest, voioase, energice, se pare ca fata mea a facut marea descoperire - titzi , drept urmare, de doua nopti, suge de cateva ori de foame si apoi de placere ceea ce dureaza cam o ora cu totul. Poate da Domnul si face marea descoperire si ziua si scapam de pompa .

Stiu ca s-a mai discutat despre sportul la "cezariene" insa eu tot parca am o retinere, pentru ca in spital mi s-a spus (aici vine un fizioterapeut sa-ti spuna cum sa te misti, ce ai voie si ce nu etc) ca in primele trei luni sa nu fac absolut nimic. Numai plimbari si cateva exercitii pt spate. Deci, incotro o luam?

V-am si ne auzim mai tarziu!
P.S. Multumesc fetelor de bun-venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

laura_andreea mie mi-a spus dr ginecolog sa nu fac sport pana la 1 an

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput