Fulgusori de nov-dec2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Am uitat sa va spun cu cel tin mai nou ocupat pe Vlad, cand ii pun filmuletul www.220.ro/Zz583OrAAM/The-Gummy-Bear-Song-Full-Version" target="_blank">asta uita sa traga si din suzeta

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze


Many, cauta si melodia "The nuki song", e tot cu ursuletul asta, este imnul suzetei

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_BroAndre mi se pare normal sa se laude...are si cu ce...petrecere frumoasa
Da, da, da' sa si contribuie nitel, nu? Oricum, mi-a dat pauza acum ca fiica-sa numai cu el tace. L-am rugat sa ii schimbe pampersul si a zis ca el nu stie cum se face aia, dar sta langa mine Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Salutare mare la toata lumea!!!!!!!!
Stiu.....am absentat mult dar n-am avut ce face ca ne-am mutat si noi in casa noua si pana am facut contractul, pana au venit aia cu conectarea.......sunt atat de inceti astia si de neseriosi!!! Am plans de nervi......; O luna de asteptare fara net, fara tv

Am citit pe sarite de la capitolul in desfasurare si vad ca sunteti bine toate si toti fulgusorii
Ma bucur mult!
Sper ca nu ne-ati uitat chiar de tot

Noi suntem bine. Crestem ca din apa! Acum sa fac o corectare ca bb Nicolas nu s-a nascut cu 3700 ci cu 3370grame! Nu stiu daca am mai spus! Acum avem 59 cm si 6700g. Nu avem stabilit un program de masa si nici de somn! Ziua mananca cam asa: prima parte a zilei cam la é-" ore si a doua parte a zilei la o ora! Am renuntat sa ma strofoc! Primul somn de seara il face cam de la 20:00 pana la 03:00, cand il iau langa mine si apoi se tot fataie la tzata din ora-n ora sau mai rar! Ideea e ca sunt atat de rupta de somn incat nu pot sa il alaptez si sa-l pun la loc in patut! Cam atat! Are zile bune si zile rele dar ca si temperament e super! E un vorbaret si un hlizit!

Eu sufar de constipatie

Ce inseamna "mamici in actiune"? Ca si eu sunt la dieta daca asta inseamna! Bine, la mine e nasol de tot!!! Arat ingrozitor, sunt grasa si slanina e pusa parca cu furca! Arata tare urat! Dupa cem-am intors din maternitate, am luat-o in sus pe catar si de vreo 18 zile m-am pus pe regim. Asa incat de la 85 am ajuns si eu la 79! Mai repede nu se poate ca am pb si cu constipatia dar si fiindca alimentele bune intr-o dieta ii cam fac rau lui Nico! Asa ca bagam la greu gratare, supe, legume fierte si fructe! Ma mai scap la cate un dulce ca altfel mor

Cam atat ca am pe foc o supa de pui cu legume
Sper ca ma primiti inapoi........;

de Luca Anthony , de Yannis-Cristian si de
Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Intru si eu, ca tot omul, dimineata, la cafea, pe forum...si ce sa vad!!! Chefuri peste chefuri!

Multe buchete de flori pentru fiecare sarbatorit mic si mare!


Sa traiti sanatosi si fericiti!


Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Dienutze, pishcotica e absolut superba!!!

Am mai vazut si alte poze de fulgusori absolut superbi!!! Toti!!! Sa ne fie sanatosi si norocosi!!!

LMA si din partea mea tuturor sarbatoritilor

de Luca Anthony , de Yannis-Cristian si de
Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

LA MULTI ANI IONELAMARIA
Ani fericiti, sarbatorire frumoasa, si un bb Mihnea cuminte si papacios si sanatos!

Ashea..si acu un pentru sarbatoritii sfarsitului de luna, ca au 2 , 3 sau 4 luni!!
Dan Mihail de Dymomo
Mihai de Pisko
Chiara Ada de Andrecluj
Ariana de Lalu
Maya Teodora de Biara
Vlad de Many_Bany
Robert de Miramar
Marie Rebecca Ayana de MyLady
Flavius Cristian de Camy_pus
Alexandra si Georgiana de Speranta76
David Andrei de A_driana
Ruxandra de Ramonik
Raluca Magdalena de Lauradi
Dragos Andrei si Eva Maria de Gabitza
Dragos Andrei de Oana_pdv
Matei de Crlp

Plateea, bine ati venit in casuta noua, la Odiseea primelor 365 de zile din viata unei comori! Sunt convinsa deja ca sunteti mamici la fel de bune cum suntem si noi cu pruncii nostri un pic mai marisori

Simoneetteee, bine ne-ai gasit, iti duceam lipsa, si tare doream sa stim si noi ce fac putzulicile tale!!
Cat privesc kg-ele..asa e treaba cu mamici in actiune, suntem mamici care dorim sa slabim , fara sa afectam nici alaptatul, dar totusi vrem si noi sa fim iar gazelute cum eram in vremurile de demult!
Te trecem la listuta noastra??

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ciao a tutte le mammine, Vi ringraziamo per gli auguri e siete tutte virtualmente invitate alla ns. tavola


daca ne zici si meniuuu..sa stim la ce baloshim

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Simonette, welcome back!
Multumim frumos
Si mie imi plac fulgusorii nostri, sunt frumosi si dulci, care mai de care mai vesel si mai ochios


Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monica, eu patream asa cu nodul dureros cand aparea un furunc pana colecta. Daca va spun cu ce am scapat eu de astia... avezi ce rade... cu un unguent de uz veterinar... dupa ce am incercat tot... ma saturarem de antibiotic si de creme fara folos. De la acel unguent scapam si dedurare imediat... Acum apare ffff rar cate unul dar nu apuca sa doara ca dau de la primul semn si se retrage. E nasol ca e sub brat. Sunt antibiotice puternice in el si cu lapticul nu stiu.... Se numeste Mibazon si e foarte ieftin

Andre, ai dreptate, mai sunt si Danut de Dymomo, Mihai de Pishko, Iulia de Broscuta, Maya de Biara

Monis, tare ma bucur ca ai avut o noapte linistita

Lavi, acum va citesc, nu stiu ce ati hotarat, dar mie imi place ideea cu mesajul de intampinare!!!

Lidia tare de tot SUNT VEDETA!

SIMONETTEbun revenit

Mihnea e tot marait, sper sa ne treaca
va pup pe toate pentru urari si va doresc o zi buna.
sper sa ma lasa bb sa ma ocup de musafiri


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

RamoC, tare faza bre cu pupatu pe bulanuse, si printre bulanuse si ale lu Ionela..da cred ca nu a citit..sa se hlizeasca ca mine Vazut pozici noi de 4 lunite cu Dominic albinosu

Mai Ancutzica, da Sabi a ta cred ca mai mult papa ursuletuu, asa ca Stephy, ai mare grij la vara cand s'or intalni iubiteii mici

Monis, super ca ati avut o noapte mai linistita!



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput