Albinutze de Mai-Iunie 2009(65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna fetelor
nu stiu ce sa mai fac!!!!!!Amir nu mai vrea deloc mancare solida, nu mai deschide guritza si refuza categoric orice mancare, ba mai nou refuza si laptele cu cereale.Am incercat si canitza, si linguritza, cred ca mai ramane sa stam in cap si eu si tasu.In schimb san si iar san, iatr cand nu-l primeste face adevarate crize de plans si nervi.Am incercat sa-l las nemancat dar degeaba, plansete si iar plansete.Azi cel putin ne-a inebunit.Dupa ce-i dau san e cel mai vesel si uita de toate.Dar nu prea mai pot eu, ma doare sanul ca trage ca o pompa si cred ca nici el nu se satura suficient.
Ma si mir de unde mai am rabdare! Daca stie cineva o solutie miraculoasa sa-mi spuna si mie.Sunt curioasa ce o sa-mi mai spuna dr marti.
stupul si scuze daca va tot barai la cap cu problema asta, dar sunteti singurele care ma puteti intelege.

http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Salut fetelor! Mi-a fost dor de voi.. Nu am avut timp sa citesc din urma, asa ca sper ca toata lumea este bine.
Nu am mai intrat de mult timp. Sunt obosita mereu pentru ca am una bucata copil agitat si marait. Nu vrea sa stea singura, doar fr rar si doar ptr cateva minute, doarme fr prost la modul: trezit noaptea din ora in ora, mofturoasa la mancare, etc. Acum este racita rau, este mucioasa de nici nu poate respira bine, va dati seama ca nici nu mi-a prea dormit azi-noapte. Sunt epuizata fizic,psihic mai rezist inca. Am avut si de alergat pentru ca urmeaza sa ne mutam la casa noastra saptamana viitoare si a trebuit sa ne facem mobila si amenajarile interioare, deci va dati seama. Altfel, noi suntem bine, avem 8500 gr si 72 cm la 8 lunite. Asta in conditiile in care mi-a scazut vreo 400 gr acum vreo luna din cauza unei enterocolite(nu va doresc). Ne ridicam in picioare in patut de la 5.5 luni, in patru labe mergem de multicel (dar nu prea mult ca e mai interesant in picioare), mergem in picioare daca ne tine cineva, ce mai, suntem deja domnisoare.

La multi ani sarbatoritilor de zilele astea, si un 1 Martie cat mai cald si frumos.
Va .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha

buna fetelor
nu stiu ce sa mai fac!!!!!!Amir nu mai vrea deloc mancare solida, nu mai deschide guritza si refuza categoric orice mancare, ba mai nou refuza si laptele cu cereale.Am incercat si canitza, si linguritza, cred ca mai ramane sa stam in cap si eu si tasu.In schimb san si iar san, iatr cand nu-l primeste face adevarate crize de plans si nervi.Am incercat sa-l las nemancat dar degeaba, plansete si iar plansete.Azi cel putin ne-a inebunit.Dupa ce-i dau san e cel mai vesel si uita de toate.Dar nu prea mai pot eu, ma doare sanul ca trage ca o pompa si cred ca nici el nu se satura suficient.
Ma si mir de unde mai am rabdare! Daca stie cineva o solutie miraculoasa sa-mi spuna si mie.Sunt curioasa ce o sa-mi mai spuna dr marti.
stupul si scuze daca va tot barai la cap cu problema asta, dar sunteti singurele care ma puteti intelege.

Stefan Amir(16.06.09)
http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#


vai prin ce treci si tu..din pacate nu stiu ce sfat sa iti dau ..poate il doare gingia cind mesteca? si de aceea sa refuze mancarea? nu stiu....sper din toata inima sa aiba pediatru ceva solutie miraculoasa

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

seara buna si de la noi!

tocmai ne-au plecat musafirii,mandra doarme si ma relaxez un pic

ganesha, stiu ce zici am trecut si eu prin asta cand o durea gatul si cu otita si nu am avut ce face decat sa-i dau san si mai accepta bicuiti sa-i manance ea singura si suc de portocale cu morcov; poate sunt dintii,poate il supara ceva sau e pur si simplu alin; am reusit in zile bune sa-i dau numai dimineata si seara si uneori la 3; trebuie luptat; eu ma chinui sa-l scot noaptea ca tipaaaaaaaaaa

andata, felicitari pentru atatea treburi care le faci; te admir sincer

laura, tu nu mai alaptezi parca nu? poate gresesc

cum fac sa-i scot sanul noaptea? nu se satura mai mutl ca sigur ca se trezeste la o ora si manaca zdravan iar ea dintotdeauna s-a saturat numai dintr-un san si acum mananca pe ambii seara si tot se trezeste am nopti cand sunt zombie tipaaaa ffff tare cand se trezeste in miezul noptii, iar daca intra radu la ea tipa si mai foc, EU sa ma duc TZITZI de fapt

si am nevoie disperata sa plec la Bucuresti la ASE la biblioteca pt teza de doc

pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa

laura, tu nu mai alaptezi parca nu? poate gresesc



ziua numai alaptez ..doar noaptea si dimineata..seara inainte de nani primeste ca. 120ml lapte praf..si asa se mai trezeste intre 3:00 si 4:00 ca vrea tzitzi si dimineata la 6 mai o tura de tzitzi ca sa mai doarma ca. 1 ora...inrest doar lapte praf, apa si papica solida...deocamdata nu vreau sa scot tzitzi de noapte pt ca nu se trezeste des..dar cind ma voi hotari sa nu-i mai dau noaptea nici eu nu stiu cum voi face...dar al meu NU MAI e asa inebunit dupa tzitzi asa ca am speranta ca voi reusi cu apa sau ceai..om trai si om vedea!! iti doresc sa reusesti cit mai repede si sa ne povestesti cum ai facut

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

laurraa...eu am reusit sa i le mai raresc noaptea,ca timp devreo 6 luni al meu s-a trezit din ora in ora.Acum mesele sunt ~ pe la 10,02,05 si 07 cand se trezeste.Metoda folosita a fost " lasat sa urle" al meu doarme cu mine in pat, am stat langa el, a stat cu gurita langa san dar nu l-am scos.La inceput au fost reprizele mai lungi de urlete(cate 30 min), dupa care au durat si cate 1-2 minute. Partea rea este ca uneori nu mai plange dar se trezeste de tot si sta treaz cate o ora.Acum de ex stiu ca ma asteapta o noapte cam rea pt ca nu a vrut cereale inainte de culcare si sigur nu s-a saturat cu sanul.
stupul,ma pun sa vad un film,chit ca maine o sa fiu zomby.Om sunt si eu.

http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salutare!
fetelor!mamaruta mea a avut azi toata ziua febra,ba 38.4,ba 39.1,ba 38.8...alte simtome nu are.nu tuseste,nu-i curge nasul,nu stranuta...dintisorii de sus abia ce i-au iesit,altii nu am mai vazut sa iasa,gatul nu ii e rosu...altceva nu mai stiu.i-am dat antitermice insa temperatura e ba mai mare,ba scade,ba creste din nou.voi ce parere aveti?dr zicea ca poate de la dintisorii care i-au iesit sa fie,ca ar mai avea de spart dar cand ne-am uitat am vazut ca e iesit de tot si al doilea de sus si a inceput sa creasca.spunea ca alta cauza ar putea fi o infectie urinara.sa vedem la analize ce iasa.sper sa nu fie nimic.pana atunci micuta noastra e o maraita si jumatate,saracuta de ea.
Aaa...si din nou nu mananca cum trebuie si nu ia in greutate ca lumea.eu intr-o buna zi innebunesc!
V-am lasat.ma pun sa citesc din urma paginile care mi-au ramas. tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Am uitat sa urez "La multi ani!" sarbatoritilor de ieri si de azi.sa cresteti mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor si putpici mii sa cresteti mari mari

mandra de cand a adormit de la 9.30 s-a trezit de 5 ori!!!!!! doar sa stea cu sanul in gura;inainte de a a dormi a mancat 120 ml cereale si un san l-a golit imediat si la jumatate d eora tipaaaaa ca vroia tzitzi si a adomit imdiat cu ea in gura pe post de suzeta

carla, imi pare rau sa citesc ca sunteti bolnavioare; sanatate multa multa
maria, ai un adevarat print
ganesha, si eu tot cu ea dorm daca as lasa-o sa tipe ar trezi toti vecinii
raluca, stiu ca de la dinti fac pana in 38,5
andata, cand merg la ore parca respir desi mi se face un dor teribil de printesa

ei na tipa iar, doamne doamne

noapte buna

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

salutare. va pup. am trecut o fuga pe la voi caci nu m-am putut abtine, mai ales ca am gasit asa martisor
la multi ani de 1 martie tuturor. sa fiti fericite.


Blog

Mergi la inceput