LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Rodica, multumesc pt cafea, delicioasa !!

Olishka, si Alexandra ciuguleste adica daca ii e foam ia repede cateva guri sanatoase de papa pana i se astampara foamea si apoi abia deschide gura, eu cred ca uita sa manance

180882, eu am nascut la Brad asa ca poate ne-am vazut pe acolo , am vazut ca ai nascut in 05 martie cand eram inca acolo .
Pune niste poze cu voi si te asteptam la discutii
Gasca dupa cum vezi e de nota 10+


Ela, ce mai faceti ? Ianis tot asa bine doarme ?

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Simona, SA ITI TRAIASCA FLACAUL, SA FIE SANATOS SI VESEL. Hai ca nu poate boala sa isi faca de cap taman azi. Multi pupici si un mare buchet de ghiocei pt tine

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Floric ceaiul de cepa : 500 ml apa ,o cepa cu tot cu foi (decat o speli) poti pune si o nuca( spalata la fel bine)sparta pe jumatate.Se taie ceapa pe jumatate ,se pune la fiert ,se lasa sa fiarbe pana cantitatea de apa scade la jumatate(250 ml).Nu ii administrezi mult pt ca expectoreaza prea mult si se poate ineca cu mucusul. si multa sanatate lui Rareselul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

De acum incolo o sa tot sarbatorim toti ghioceii pana implinesc 1 an...



Noi deja am inceput sa petrecem, de Sf.Valentin m-a cadorisit sotul cu un buchet de flori si o prajitura in forma de inima si m-a scos in oras, de Dragobete mi-a adus un brat de ghiocei, maine e 1 martie si Martisor, pe 8 martie in afara de "ziua internationala a femeii" si ziua mamei este si ZIUA MEA DE NASTERE, dupa o saptamana tot in martie e si ziua sotului, iar pe 4 aprilie de Pasti implineste Ianis 1 anisor! Parca toata lumea se bucura cand e ziua noastra




De ziua mea mi-am facut deja program, tati sta cu bebe, iar eu ma distrez in oras cu prietenele, mai intai ma duc prin magazine (pentru bebei normal), dupa aceea vizionez un film (poate "Alice" in versiune moderna 3D cu Johny Depp) si dupa aceea se alatura si barbatii la restaurant. Ilinca, nu-i asa ca iti place si ideea asta? Ma bucur ca ti-am dat idei cand am pove cum il vom sarbatori noi pe Ianis






Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

novus - asta al meu inca nu s-a hotarat cum e mai interesant: in 4 labe sau vertical. asa ca nu am ajuns inca in faza voastra. dar ieri am patzit exact la fel, am alergat toata casa dupa el ca altceva nu vraia sa faca. bine era motivat si de o fetitza de 5 ani care tot fugea de el

floric - de ce nu incerci un expectorant clasic pt el, gen paxaladine sau acc

stiti ce face al meu acumna? a iesit pe hol si a inchis usa dupa el, iar eu nu mai puteam deschide usa sa il scot ca el impingea pe cealalta part


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Floric..uite ce mi-a recomandat mie orl-istul..sia dat rezultate:sirop de ceapa.
Faci asa:tcureti capa..o tai in doua sa stea pe farfurie. Ungi farfuria cu miere naturala!!!! si pui ceapa..crestata in cat mai multe locuri..cu fata in miere. O lasi de pe o zi pe alta, si dai mierea respectiva, una, doua lingurite odasta/3 ori pe zi. la noi a facut minuni



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

E super cafeluta, Rodica! Multumesc Eva este muult mai bine, ma iertati ca nu am mai apucat sa scriu ieri. Dupa ce m-am stresat cu telefoane, articole citite - o fi n-o fi diaree- a facut doua scaune absolut normale, dar ama vut totusi grija la alimentatie si ieri a mancat doar banana (acum am vazut c-au scris fetele ca nu se da cruda, asta e, o sa stiu data viitoare) si orez cu morcov. Oricum, baza a fost lapticul. Si apropo de mancare, salut mami de Diana. Am citit in Brazelton ca e o varsta la care bbii papa mult mai putin, au alte preocupari acum, iar putinul acela pe care il mananca lor le este suficient, si noi mamele ne cam stresam fara motiv. Eva mananca si ea muult mai putin acum, mai mult gusta, dar cu greutatea sta ft bine (11 kg ), e vioaie, activa etc. Floric, habar nu am cum se face ceaiul de ceapa. Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Iar lui Ianis de ziua lui, in afara de hainute si incaltaminte ortopedica si tricicleta si...si...si.., ii iau jucarii, multe-multe, sa se bucure si sufletelul lui


Si daca tot sintem fete care teoritizam totul, eu sint de conceptia "Mai bine mai putine jucarii bune si educative si distractive, decat un munte de junk-uri" Adica din punctul asta de vedere, al jucariilor, eu sint cumva opusul Dyanei - nu-i cumpar toate ieftinatatile ce-mi ies in cale si nici nu mi se par interesante jucariile de la Sensiblu/Miniblu care sint mari, colorate si scuuumpe, dar si opusul Ilincai , consider ca este necesar sa investesc in jucarii pentru o dezvoltare armonioasa a capacitatilor psiho-motorii si sociale, nici nu tin neaparat sa fie de firma (Novus, cilindrul s-a dovedit a fi o mare tzeapa), dar nici nu ma dau de ceasul mortii daca el gaseste jucariilor altfel de aplicatie decat asi vrea eu (Pisigri).


Adica eu ii mai arat ce se poate face cu jucaria respectiva, dar nu stau pe capul lui sa faca fix ce mi s-a pus mie pata, pentru ca el ma surprinde prin alte gesturi cu aceeasi jucarie, chestii care mie nu mi-ar fi dat prin cap Si nu cred ca daca nu-si ridica fundul are un retard mintal sau daca a bagat o forma in gaura s-a facut pe loc mai destept. El le va baga oricum, ca prost nu e , dar vreau sa-l obisnuiesc independent sa se descurce singur in viata, nu la cel mai mic hop sa dea de greu ca nu stie cum sa faca Iar lumea o decopera alaturi de mine, in timp ce mergem pe strada si-i arat autobuze, camioane, masini, cutu-cutu care face ham-ham, floricica alba care miroase frumos, la zoo unde vede cu ochii lui animalele (nu desenate) si fac ca animalul respectiv.



Mie imi place de Aris, care nu da cu paru' si se informeaza din vestitul Brazelton, nu teoretizeaza deloc si ia deciziile cele mai bune pentru puiul ei




Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Novus, multumim de intrebare! Ianis nu stiu ce are, de cateva zile mananca putin ziua si doarme prost noaptea, se trezeste 1-2 ori (el nu se trezea deloc), gusta doar cateva lingurite de mancare, nu conteaza ce mancare, dar bea o tona de lapte Am tot dat vina pe dintii de sus, caci e umflata gingia, dar inca n-au aparut...


In schimb, aseara in timp ce manca cereale, mi-a smuls lingurita din mana si a inceput sa se joace cu ea prin farfurie, sa-mi dea mie sa mananc si sa-si duca si lui la gurita Nu mai zic ca s-a facut ca un purcel, direct la baie am aterizat



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna dimineata!

La Multi Ani Dragos!!!

La Multi Ani Luana!
Multumim de cafea, eu am mare nevoie ca sunt zombi,sper ca intr-o zi va reveni si fiica-mea la obiceiuri mai bune, pana atunci ne trezim de 4-5 ori pe noapte pt o gura de !

Bine ai venit mami de Diana!

Ma tin de mult sa multumesc tare de tot Dianei si Biancai pt linkul cu Gummy Bear, mai nou Giulia adoarme dansand la mine in brate pe aceste melodii, se mai odihnesc si sanii mei putin !

Niko sper sa obtii postul.Ce de bunatati ati pregatit la ziua lui Mario!

Noi ziua Giuliei o facem la restaurantul chinezesc, cativa prieteni...nimic special, probail sarbatoarea mare va fi la vara acasa cu familia si nasii, cu luatul faimosului mot!

sa aveti o duminica placuta!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput