sa ne numaram binecuvantarile (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Va pup pe toate, sunt ok dar am enorm de lucru, spre bucuria mea financiara ca putem supravietui... momentan e bine si asta

Revin mai tarziu sa raspund la ce ati postat voi.

Va imbratisez

Ma gandeam ca din 2 topicuri, cel cu divortat sau nu si acesta, sa gasim o cale de mijloc sa le "cuplam" ca sunt cam pe aceeasi tema si posteaza cam aceleasi persoane. Ne e mai usor tuturor sa ne citim si impartasim gandurile.

Ce ziceti de un topic nou, unic, cu titlul: "Divortul - punct si de la capat" sau ceva de genul. Ca nu-s prea insiprata la ora asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Morgano, ma bucur ca ai dat un semn si ca stai ocupata - te ajuta mult in perioada asta sa nu ai timp sa te gandesti, cred.

celalalt subiect e cu panseuri generale despre divort, asta este despre noi pur si simplu. si creca daca mai vad cuvantul ala si in titluuuuu, no way! :-)) plus ca, daca se mai trezeste iarasi cineva sa purceada la consideratii sociologice sau judecati de aprozar legat de situatia noastra, iar o ia discutia AWOL.

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna expresia cu aprozarul

Noi stem bine, copilu` fericit ca merge la arte plastice, io ma bucur ca incep sa ma ajung din urma cu plata facturilor ... asta azi, da ? Pretendentul pe urmele noastre cu mare zel.
Giulia ieri s-a imbracat in mireasa. Si m-a intrebat eu dc nu am fo`. Si i-am zis ca pt mine nu a fost un vis sa fiu mireasa S-a uitat tare mirata

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Mamagiuliei, e bine sa ai un pretendent, nu? Ti se mai insenineaza ziua.

Happy, era sa mor de pofta cate bunatati ai dus tu la intalenala

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ciarli, ma crezi ca mi se cam rupe ?
Eu am un unic tel in viata si atat. Restu` poa sa fie sau sa nu fie, mi-e atat de egal si vb serios.
O fi gresit sau nu, asta e situatia.

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Daria, te inteleg foarte, foarte bine. Si eu am un unic tel in viata: sa fie papusile fericite. Insa cred ca pt confortul tau psihic (adica ceva cam ca atunci cand te duci la coafor sau dentist, de fapt unpic mai mult si mai altfel) e foarte misto sa stii ca esti dorita, poate chiar iubita, ca starnesti interesul unui barbat. Sau, cred ca mie mi-ar face bine chestia asta. Insa, in acelasi timp, nu imi doresc pe oricine, trebuie sa fie.. nu stiu cum, cumva.

Pupici pentru fetele curtate (mami si Giulia)

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ciarli, m-ai facut sa ma gindesc la redecorarea dormitorului meu. Cred ca asta o sa fie proiectul meu de primavara.

Am dat dormitoarele mai mari fetelor mele si eu am ales pe ala mic de tot. Lor le-am decorat camerele frumos, dormitorul meu l-am lasat uitarii. L-am vopsit un bleu pal si atit. Patul este queen size si mi se pare cam prea mare pentru camera. Plus ca are tablie si la cap si la picioare, ceea ce il face sa para si mai mare si mai incomod. Noptierele sint vechi si masive, vreau altceva.

M-am gindit sa iau un pat o idee mai ingust, marimea "double". Ar merge mai bine dar ma gindesc daca asta nu este ultimul pas in a definitiva decizia ca nu mai vreau pe nimeni in pat :))
Vreau un dormitor cochet si feminin.
Am vazut un pat care m-a facut sa zic "aaaahhh" la prima vedere...
www.ikea.com/PIAimages/0083783_PE223660_S4.JPG" target="_blank">Patul, www.ikea.com/PIAimages/0097488_PE238121_S4.JPG" target="_blank">masuta si www.ikea.com/PIAimages/0095806_PE234596_S3.JPG" target="_blank">o singura noptiera in combinatia asta mi s-a parut ca merge.
Patul cu cearsafuri albe de calitate si plapuma de puf cu invelitoare alba. Perdele albe de organza pe o cortina neagra de fier... O veioza frumoasa, simpla, o vaza interesanta bleu pe masuta, perne multe, albe, unele mici, bleu. Cam asta e viziunea mea

Imi dati niste idei? Voi cum ati face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Happy, si eu ar trebui sa imi aranjez dormitorul. :)
Eu am fost aseara si mi-am tuns baietii, care amanadoi au fost cumintei foc si, de data asta, chiar am nimerit o frizerita care tunde scurt baietii. :)
Si daca tot am ajuns in mall, am trecut pe la Pet Shop si ne-am uitat la pesti, catei, broscute testoase,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

ce imi plac tunsorile scurte la baieti parca sint asa niste barbatei mici :) Sa le fie de bine voinicutilor tai!

Nuuu... asa se incepe, la vitrina... aaahhhh...is soooo cute. Si apoi ti se umple casa de animale! Si ghici cine scoate ciinele la cinci dimineata fie vara fie iarna?? Io! Acum avem un ciine, o pisica si doi hamsteri. Am avut si mormloci din balta care s-au transformat in broscute mici pe care le-am returnat la balta-mama. Am avut si molii de la omizile uitate sub pat :))
Daca vrei animalute pe gratis uita-te pe www.kijiji.ca (Montreal) la sectiunea pets, to give or donate. Am vazut tot felul de animale, le dau cu tot cu cusca si ce le trebuie. Ciini, pisici, hamsteri, papagali, chinchilla si chiar si o maimuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Nu, animale in cusca nu vreau.
Am avut, inainte de Calin, o frumusete de catel. Nu mai vreau, ca te atasezi de el, dar nu poti sa il iei peste tot cu tine si ti se frange inima.
Dar contemplu ideea unui acvariu :)

Mergi la inceput