sa ne numaram binecuvantarile (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Azi plec mai devreme de la munca, am ora la masaj si la psiholoaga.

Am inceput ore de masaj (acoperite de asigurarea de la munca) anul trecut si m-a ajutat mult. Am fost bolnava mai putin, am avut energie mai multa si mi-a crescut starea de bine in general. Efectul atingerii este pozitiv si pentru ca nu am un partener mi s-a spus ca asta ar fi alternativa cea mai buna pentru mine. Ma simt bine dupa sedintele de masaj, parca sint gata sa infrunt toata lumea.

La psiholoaga (acoperita de asigurare) am ales sa continui sa merg pentru echilibrul meu. Avem o relatie pacient-doctor de vreo 6 ani, ma stie si ma ajuta. Acum ma intilnesc cu ea o data pe luna, ca niste prietene. Inainte sa merg la ea imi iau o cafea si stam de vorba in biroul ei cochet.

Diseara ne itnilnim citeva mame singure la o prietena, Christine. Ne-a invitat la un "movie and pizza night", o sa fim 4 mame singure si 7 copii intre 9 ani si 12 ani. Facem cu rindul astfel de intilniri, noi vorbim intre fete, copiii se joaca impreuna si asa avem fun in grup. Ajunge mai ieftin decit un night out la restaurant.
Christine si-a luat un condominium acum citeva luni si o sa fie prima data cind merg la ea in apartamentul nou. Ii voi lua o planta frumoasa de apartament si o sticla de vin bun.

Conchita, sanatate multa, ai grija de tine!

Va urez un weekend minunat tuturor!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Happy, bravo!
Ce asigurare plateste psihologul? Tot cea de la servici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Happy, cum functioneaza grupul "mame singure"? Vreau si eu unul la mine in cartier!

Adica e organizat de catre cineva sau cum v-ati gasit?

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

si eu as vrea un astfel de grup.
Am o prietena care are un astfel de cerc de prietene, se intalnesc saptamanal, isi fac chiar si concediile impreuna, au colindat prin toata europa, vreo 6 familii (adica mamici si copii) cu 3 masini, prin campinguri mai ieftine, mancare de acasa, etc, mai au grija reciproc de copii cand careva are o escapada romantica...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Conchita sanatate multa eu sper din suflet ca deja lucrurile stau mult mai bine.Vom fi aici ori de cate ori vei simti nevoia
Morgano si pe tine te asteptam ori de cate ori vei crede ca "poti" sa scrii.Tinem pumnii sa treci prin cat mai putine situatii jenanteDin pacate si eu stiu cum e sa ti se ceara imprumuturi de care nu stiam.Dar,cu orice risc,am ridicat capul si le-am spus ca nu mie mi-au oferit acele imprumuturi si sa mearga sa le ia de la cel caruia le-au oferit.Noroc ca oamenii au inteles,de fapt doar nu-mi luau banii din portofel
Happy sunt incantata de preocuparile tale si subscriu si eu fetelor care si-ar dori un astfel de grup ca si cel pe care-l aveti voi.

Noi am avut miercuri vizita Autoritatii tutelare,doamnele au fost foarte dragute si au plecat topite dupa fete.Au fost servte chiar si cu "prajituri" din cuburi Lego,servite pe "tavi" din foi de caiet.
Vom lua raportul in ziua procesului,adica pe 07.04.
Va dorim tuturor un week-end placut si cu multa relaxare.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Nicoll_mada si Morgano, aveti grija de voi si de fete.

Conchita, sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Gabi, daca nu ne-ar desparti cateva sute buna de km am putea sa incepem noi grupul!
Pai tie nu iti place grupul de care povestesti? Ai putea sa i te alaturi daca ai deja o prietena acolo.

Conchita, fa-te bine repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Buna ziua, curajoaselor
Am trecut "sa va vad"

Happy, ce de chestii acoperite de asigurare puteti avea voi acolo ! E bine ca profiti de toate din plin. Incerc sa ma abtin sa fac comparatii cu asa-zisele asigurari ale noastre
Cum a fost la petrecerea mamicilor?

Conchita, cum te simti?

Nici eu n-am grup de mame singure. Am grup de prietene amestecate, maritate sau nu, dar ne vedem totusi prea rar.
De fapt eu sunt o mama singura mai atipica, in sensul ca deja copilul meu e mare. Am mai mult timp si libertate decat mamele cu copilasi mici, dar si altfel de cheltuieli si altfel de griji. Da las' ca va vine si voua randul! Eu as vrea sa dau timpul inapoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi ne vedem seara de seara cand e timp de parc Si stem amestecate de tot soiul. Si ce bine eee si cat vorbim si strigam dupa plozi si povestim si radem si ne plangem si moama ce ne mai intelegem una pe cealalta

Conchi, cum esti ?

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

grupul de care scriu, e la cateva sute de km distanta, cu prietena mea cu tot.
Culmea, stam cu mamagiuliei pe aceeasi strada, dar copiii mei fiind si scolari, plus multe activitati extrascolare, cand ajung acasa, numai de parc nu le mai arde.
Aseara in sfarsit am reusit s-o scot pe prietena mea si pe copii pana la teatru. A fost super, chiar daca piesa a fost cam ciudata Ali Baba si cei 40 de hoti intr-o prelucrare avantgarde. La tv sigur nu m-as fi uitat la asa ceva, dar la teatru a fost destul de ok

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput