Cresterea prepelitelor (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marianmarcu spune:

salut!imi spune si mie cineva de unde se cumpara furaje pt cresterea prepelitelor,si cat costa?eu sunt din bucuresti si m-ar interesa daca exista un magazin de specialitate unde au si hrana pentru prepelite.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Scrie mai sus in paginile anterioare unde gasesti si de care gasesti este suficient sa parcurgi subiectul.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Pentru MarianMarcu gasesti la crevedia Buftea pe soseaua Bucuresti Targoviste si este de la o zi la 4 saptamani apoi de la 4 saptamani la 6 saptamani si urmeaza al treilea de la 6 saptamani incolo. Eu am luat un sac de 30 kg la 60 lei pentru puiuti.
Marius te rog poti sa-mi spui de ce continua sa-mi moara din puiuti? Au deja 6 zile si ieri nu a murit niciunul dar azi 2. Care ar putea fi cauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Le-ai pus oxivit in apa?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Da Marius am pus oxivit asa cum trebuie (un varf de cutit la un litru de apa. Acum am vazut ca s-a mai redus fenomenul de transpiratie de la ei. Am tinut capacul putin ridicat mai toata ziua si sa vad in continuare ce se mai intampla. In rest toate bune la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Intrebare: Cam cat dureaza de cand iese din ou primul pui si pana cand iese ultimul?

Eu am pus ouale pe 10.02.2010 la 10 seara. De ieri seara au incepus sa iasa. Pana acum au iesit vre-o 25 (din 130) si acum imi pare ca nu mai misca nimic in incubator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In 4 - 5 ore gata. Inseamna ca asta este.... cam putini.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

O sa mai las ouale o zi si apoi o sa le sparg sa vad care e cauza incubatorul, ouale...

poate trebuie sa schimb furnizorul de oua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

hmmm - lasa-le dar parerea mea este ca le lasi degeaba. Doar vei consuma curent. Ce este sa iasa - ies ca la carte 16 zile. Restul....nu ies.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Cred ca ai dreptate. Dar mai vad cate un ou care mai misca.

Problema e de aflat cauza. Tu ce zici?

Mergi la inceput