Cresterea prepelitelor (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

mult dati voi pe mancare..cea de pui la noi este 62 ron sacul 40 kg si nu trebuie sa mai amestec cu nimic.
marius dar de ce nu tiai facut tu custile si ai dat o graza de bani pe ele..cu cat dai tu pe o baterie eu imi fac o baterie de 500 outoare..nu stiu ce za zic dar cheltuiti mult cu ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

apropo eu mancarea o iau de la galati si luam cate 2-3 tone la doua saptamani si tot ni se pare mult pretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

kenzo: ai mancarea la 1,55 ron/kg + transport. Eu ies pe la 1,70 si e loco. Dar la cantitatile la care cumperi tu conteaza si o diferenta aparent mica la pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

transportul e gratis ca am de unde sa iau motorina gratis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

1.55 ron este ptr pui marius ptr outoare este 1.37 ron iar transport gratis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Superoferta. Vrem si noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

sunt 18 km pana la galati de unde iau mancarea...eu am pasarile la braila unde si stau momentan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pavel_2502 spune:

Care este diferenta intre ouale de CONSUM si cele de TRATAMENT?
Pun aceasta intrebare ca am vazut ca marii crescatori vand oua de consum si oua de tratament...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jony56 spune:

Pentru ca nu ai primit nici un raspuns incerc sa iti dau eu unul, oul de tratament sa nu fie mai vechi de 7 zile pe cand cel de consum poate avea si 15 zile bineanteles pastrat la frigider .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Stie careva pe cineva care sa exporte oua de prepelita si la ce pret (in euro) s-ar vinde afara? La voi cum merg vanzarile (mai ales la cei vechi) in comparatie cu verile trecute?
Va multumesc epntru raspuns!

Mergi la inceput