Cresterea prepelitelor (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

80% din cat? Eu oricum nu ma gandesc sa ma extind prea mult. Maxim pe la 100 de pasari (plus/minus cateva).

Treaba cu vanzarile de vara am mai auzit-o. Nu pot sa ma pronunt. Probabil ca asa e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

din aprox 500

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si eu sunt in dilema oarecum dar daca simt ca merge productia inaintea vanzarilor in mod cert sacrific pana la minim si mentin doar puii pt productia din sept/oct.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

kenzopit mor de ...ris sau de plins...scuze ce-ti fac puiutii?salut mihain2010!eu mai aflu lucruri interesante pe foum dar ca 1800+de pui...mi-e cam asa...sper bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Salut la toti! Sper ca ati avut un Paste fericit alaturi de cei dragi!
Acum la subiect: stie cineva daca exact la 6 saptamni incep sa oua sau mai dureaza putin? La mine s-au facut 6 saptamni luni si a ouat una luni si una azi? Asa este la inceput? Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Incep cu 6-7 saptamani. Intra corect pe 7-8 saptamani.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinu71 spune:

Cristos a inviat. am inceput si eu am 14 prepelite de 7 saptamani au inceput sa oua si am sa pun de miine si incubator 100 oua am intrat si eu in rindul prepelitoilor am o intrebare termometrul la incubator imi arata cam intre 38,4 si 38,7 este ok sau sa mai scad? sa aveti o seara faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

este Ok vezi sa ai apa in incubator.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinu71 spune:

Multumesc. Mai am o intrebare 67% umiditate este ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pt majoritatea timpului da. In ultimele 48 de ore ar fi bine sa ridici cat de multi poti umiditatea.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput