LMA Mihai,Patrick,Tudor!Pui de Randunici!!(379)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

La multi ani Rebecca si Sofia Ioana!! Sa fiti sanatoase! Distractie placuta in week-end!!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Kya, e asa si asa...in 2 luni posibil sa se obisnuiasca cu rutina (mese, somn, joaca pe acolo)...in plus se va "distra" cu bolile si va sta sigur si pe acasa. Acum depinde si cat de presati sunteti voi...ce alte optiuni aveti si cat de placute va sunt...depinde si cand va programati un concediu...
Patrick era prea mic cand a inceput si singurul lucru ce l-am remarcat atunci a fost programul cu care s-a obisnuit. Acum intradevar in weekend imi face inventarul (pe limba lui) copiilor din grupa. Luni dimineata cand il pun in masina deja incepe sa bodogane despre fiecare. Dar sunt impreuna de peste un an. In schimb, abia acum (dupa aproape 2 luni) spune numele ingrijitoarei noi (cred ca v-am zis ca una din ele a venit cu ei din babies room si cealalta e noua)...deci cam 2 luni ca sa o retina, sa se ataseze de ea si sa merite sa fie mentionata.

Zoze...stii tu...capul sus, privirea la copac(zarzar)...va fi bine. Eu asa tin minte ca la servici poti cere program de 6 ore...Mihai va fi bine, va creste mare si frumos...si cu tine la servici va deveni si mai independent...numa bine pentru cand vine blondul/blonda nr 2...ca de nu te vaz eu cu Mihai intr-o tzatza si coptura proaspata in cealalata...ma intreb unde mai incape omul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

LA MULTI ANI, REBE SI SOPHIE!!!!!!!!!!

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Kya, ideal ar fi sa inceapa cu copiii cu care va continua, dar daca n-ai alta varianta, o poti duce si din aprilie

Esti bine? Sau te-a apucat raceala?

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Si sa va tratez si eu cu una, alta, fiindca azi e ziua sotului, schimba prefixul






Am facut si un tort, trebuie doar sa-l asamblez, va dau cate o felie cand il termin..

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Off Zoze te inteleg. E greu sa te intorci, dar mai ales in sit ta e si mai greu
Copilul meu, care imi zicea pa si nu avea nici-o treaba cu mine cand plecam, acum s-a jelit dupa mine de ziceai ca cine stie unde am fost. Si nu am lipsit decat o ora... vai de viata mea. I-a facut capul patrat lui taso () si ca sa pluseze se jelea ca o doare si burta. Cand am ajuns acasa era cu mucii in gura dar cand m-a vazut a inviat miraculos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Kya, greu de aflat, dar din proprie experienta iti spun ce am facut eu! O duceam pe Daria la Clubul juniorilor,dupa-amiaza de 2 ori pe sapt, 2 ore la ceva gradinita. Si s-a atasat draga de ea, ca acuma cum se apropie sa incep serviciul, si ea va sta la bunici,sufera dupa club si stie zilele cand trebuia sa mergem si vine ma ia de mana ne asezam pe jos, exact ca acolo, poezioare, cantecele , joculete cu manutele, etc. Si de multe ori ma gandesc ca e fbine ca am dus-o, dar ma doare ca nu s-a putut mai mult pentru ca tare s-a mai atasat de copiii/doamna!Pentru a lua decizia buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Zoze e greu, dar trebuie sa fii puternica si o sa vezi cum o sa faci fata cu bine!
Valentina, sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti multi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

LA MULTI ANI sotului tau Vali! Sa fie sanatos si sa fiti mereu fericiti si impliniti !



“Copilul nu datoreste parintelui viata, ci cresterea”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mda, se pare ca e o perioada de maaare dragoste de mami pt f multi...
Cleme, la noi asta-vara a fost aceeasi viroza ca la Dudel, doar ca febra a tinut o saptamana, nu 3 zile; o saptamana naucitoare din care 3 zile nu i-a scazut NICIUN MOMENT sub 38,6-victoria maxima. Dar cu febra doar dimineata si seara e ciudat, suna si a infectie urinara. Cata febra face? Nu-i poti duce niste pishu la analiza?
Am fost la targ, m-am vazut cu Ariel si Marcel care erau nauci si ingropati inca in mormane de hainute, nu desfacusera tot; pt cine ajunge, are din noua transa pe care nu a pus-o pe site si sunt su-per-be. Am bifat tot ce imi propusesem: am luat calciu natural sirop (ca la farmacii nu mai gasesti niciun soi), am luat uleiul de peste de la Lysi, o sapca de primavara, dresuri, o rochita, un compleu, carticele-ce mai, am cadorisit-o Numai olita in forma de fotoliu nu am gasit, vreau sa-i iau din aia ca ma gandesc ca-i mai comoda dar intr-un targ intreg nu am gasit.
Kya, nu stiu ce sfat sa-ti dau pt ca eu zau nu inteleg graba ta de a o da la gradi cata vreme ai parinti care se pot ocupa de ea-nu te supara, e parerea mea (si e parere de om patit). Macar las-o pana in iunie, eventual doar mai du-o in plimbare acolo, mai creste si ea, vine vara in care -teoretic- scade nr imbolnavirilor si va fi si cu grupa ei definitiva ceea ce eu zic ca e un avantaj.
Mie, crescuta cu bunici acasa, nu mi-a placut gradi, am urat-o, plus ca eram vesnic bolnava...ii detestam pe toti copiii si-i bateam; la scoala, absolut ca prin farmec, m-am schimbat radical. E drept, imi si placea ce se face, imi placea sa invat

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput