Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

liliachio pupam pe Raducu sa faca si el caca maro-galbui

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Sabina, buna dimineata.
Sa stii ca eu personal apreciez foarte mult aceste felicitari dragute foc care aduc atata satisfactie in sufletele mamicilor.
Ieri am primit un PM de la Selenica care ma intreba cum sa facem sa-ti intoarcem si noi o surpriza dar poate din lipsa de timp, din egoism, din oboseala....nu am facut efortul sa buchisesc ceva cu toate ca as fi reusit ....
Vreau insa sa iti spun ca atunci cand ai nascut tu am plans in hohote si uite azi(ieri) micuta luptatoare a ajuns la 7 luni superbe.
Sa iti traiasca si sa iti umple sufletul de bucurie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009




Nu este nevoie sa primesc "la schimb" nimic.
O fac cu atata drag,bibilesc la pozele cu bebelaci,ii admir,ii privesc cum imi zambesc,cu privirea lor inocenta.Sunt absolut minunati.
Sa fac felicitari e o pasiune mai veche de-a mea.(sa lucrez in photoshop)
Insa ideea nu-mi apartine,in grupul Erikai,la papanashi,este o mamica cu totul speciala,care ne-a daruit noua,mamicilor,la fiecare aniversare versuri personalizate,urari deosebite si felicitari cu copilasii nostri.Nu sunt atat de priceputa ca ea,dar mi-am dorit ca si aici,sa daruiesc o parte din ce ne-a daruit ea noua.
Iar aniversarile copilasilor nostri sunt atat de importante pentru fiecare!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineaataaa!!
Bunaciune Hepilica aveti aici ,
www.sitedebucate.ro/imagini/retete/6/116_003_prajitura%20cu%20bezea.jpg" target="_blank">prajitura...ce mai era?
Un masaj la deshte,ceva? Iertare

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Neata!!!

Am pus si io de-o ciocolata fierbinte, niste croissant si un www.cityfood.com/media/resampled/articleElement/137/resampled_pie%20cocktail.jpg" target="_blank">cocktail pentru toata lumea...dar cu dedidactie directa pentru sora noastra mai mare...bunaciunea hepi

Si-o www.youtube.com/watch?v=5ezl2RGAzUU" target="_blank">dedicatie

luto esti belea, soro!! Eheeee, mai avem pana la de-alea cu fibre, deocamdata ne multumim cu "mustar" fara "ketchup" [

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Neata!

Multumim de cafele si cioco Lali si Liliac!

In sfarsit am calculator! Dupa ce am scanat toata noaptea virusurile, acum pot sa stau linistita, am si antivirus nou.
Am vazut ca ati avut spor, nu stiu daca apuc sa mai recuperez

Fragutza, am citit ieri intr-o revista ca pielea se hidrateaza mai bine daca o dai cu crema imediat dupa baita, pe pielea uda.
Si referitor la lapte, la 6 luni este iar un puseu de crestere, pune-o pe Natalix la san de cate ori vrea.

Noi am inceput de ieri diversificarea cu supita clara, i-a placut ca a mancat cat i-am dat, azi continuam. Intrebare: dupa ce ajung sa-i dau piureu de legume, supita clara nu mai bea separat?

Sper sa se faca frumos afara!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata, poftiti la si frappucine ca afara iar e naspa

Fraguta, m-am tot tinut si eu sa te intreb cum e NAtix cu DA-ul. DAr am vazut ca te-a intrebat liliacul. Vroiam sa-ti spun ca lui Zgatix i-au trecut de tot de tot, inclusiv cele de pe cap. NU stiu daca e o pura intamplare si ca si-au facut damblaua sau de la cremele c care-l dau dar are si el in sfarsit o piele fina de bebelus bun de papacit. EU l-am spalat cu ceva de la URiage si il dau cu Trixera. AM vazut si la fetele de anul trecut ca tot TRixera le-a ajutat iar o mamaica se plangea ca a trecut de la Trixera cu care ii trecusera la Exomega si era disperata ca au reaparut. Cred ca depinde tare mult de la copil la copil si ce ii merge lui bine. pe NAtix si sper sa fie bine.

FUg ca s-a trezit si revin

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Neata si de la noi,

dau si eu un ceiuc ca nu mai am cafea...si ma bag la recuperat cap asta ca 91 l-am citit.

Am vazut ca ati avut un concurs: SUPER TARE, am ras de dimineata sanatos:)

PUP si revin dupa masa de fructe

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata

Monica,thx pt coffee

La multe lunite fericite inainte,bebe cu ochi si bebe cu falci

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Mai, mai, dar ce spor ati avut aseara, sunt cu limba scoasa de un cot de cand alerg dupa voi.

Doamna Hepilica ati fost totala aseara, a ras cu lacrimi. Ma scuzati Bunaciunea Hepilica"~

Bianca ai niste copii absolut superbi, sa iti traiasca!

Merg si eu maine la Baby expo nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar am vazut ca discutati despre asta!

Hai ca am termina 91, ma bag la actualul care este!





-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Liliac, sper ca Radu se simte mai bine si ai reusit sa te odihnesti un pic

Mimika succes la targ, sa fiti vedete, facem galerie virtuala daca nu putem reala .Pupici

Ma scuzati ca nu am intampinat-o pe Hepilicimea Dvs pana acum asa cum se cuvine, iertare Esti mortala Hepi, mi-a placut faza cu blugii

Mai, eu nu mai pot intra pe mailul comun, ati schimbat parola?



Mergi la inceput