Cu dragoste din Iasi (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Ideea e ca daca va place ca alternativa de activitate pt copii puteti participa si voi oricand... merita fiidca la final toti copii primesc diplome si in plus invata sa noteze si sa aprecieze
Pa, am plecat ca sunt in criza de timp.
Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Carmen eu nu la neastamparat m-am gandit ,se simtea foarte bine era jucaus am vrut sa vorbim cu el(Alexino l-a vazut primul)dar era in toiul unei partide de joaca asa ca nu am avut nici o sansa sa-l corupem,nu cred ca ne mai stie asa scosi din contextul "intalnelilor".Oricum de acum o sa ne mai intalnim !!!Nu stiu la ce grupa este Alex, mai e in grupa cu o colega de clasa si doua fetite de clasa II-a ,a spus ca au facut numai 2 sedinte si pot recupera si ei (urmeaza sa-mi trimita cele doua teme pe e-mail ),oricum marea mea bucurie e ca lui Alex i-a placut desi ieri conventia de acasa a fost ca doar mergem sa vorbim nu sa stea,insa aseara mi-a spus ca vrea si w-endul viitor sa mearga si deja a inceput sa repete cuvinte noi invatate(mersi muuuult pentru recomandare).
Mult succes la dentist!!!!Si la Alex la primii doi dinti cazuti tot asa a patit ii cresteu cei noi dedesubt si am fost la dentist ne-am programat pentru a doua zi la scos si ..seara i-a scos singur!!!Stiam ca dintii definitivi sunt un pic mai lati ca cei de lapte de aia e mai bine pentru cei care au dintii de lapte mai spatiati.
Zi minunataaa!!!
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

A...si am uitat sa va spun ca am vizitat ieri tg de martisoar de pe Lapusneanu. Sunt superbe multe din martisoare, lucrate din panuse de porumb, lemn, lut, etc...
Multumum Anca pentru ca ne-ai adus aminte,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Carmen am vazut ca ai intrebat de Dimitriu. Eu nu m-as duce la el, in cazul nostru a facut o gafa foarte mare. Nu mai intru in detalii. Un medic bun cardiolog pediatru e dr Matasaru si mai sunt si la Parhon care fac ecografii copiilor. Noi de ex vom mergem la dr. Lucaci care e foarte bun dar dureaza vreo 2-3 luni pana ajungi la el cu programare.
Oricum, nu la Dimitriu sau Iordache, sunt altii mult mai buni in Iasi.

Va doresc tuturor o primavara frumoasa, cu mult soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o aromata...

Stefy a descoperit spalatul vaselor si plange de mama focului daca nu o las... si e o balta langa chiuveta... si ea uda toata.... Dar placerea e mare....

Carmen, ce frumoase sunt, felicitari lui Alex.... V-am zarit aseara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Neatza tuturor
Lacramioara, l-as trimite si pe fiu meu la tine, sa ii faca fata ta ceva educatie privitor la spalatul vaselor . Ba chiar si pe mult stimatul sotz l-as trimite

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Multumim de aprecieri, am sa i le arat lui Alex. Chiar a muncit la ele. Noi deja am trimis felicitarile facute si e tare mandru...
Ieri am facut pauza de engleza si a fost tare fericit. A fost la Kid's Land cu doi prieteni de ai lui de la tenis si l-am lasat 2 ore jumatate sa se joace cat vrea. A ajuns acasa si a cerut de mancare!!! - nu imi venea sa cred ca ii poate fi lui foame!!! si apoi a luat singurel drumul spre dormitor, unde n-a mai fost nevoie de citit, rugat de el sa doarma etc... inainte de a adormi mi-a spus ca a avut doua zile minunate!- duminica si luni...

Imi pare rau ca nu v-am vazut Acvi aseara... se inatlneau cei doi Alexi 5 minute!...

Ari_v multumesc. Am intrbat sa adun informatii. Tot pt dr. Lucaci ne-am hotarat si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Cu dintisorii ieri am rezlvat nu. Dintele iese departa de cel din fata si trebuie impins cu limbuta pt ca cel din fata nu se clatina si deci nu i-l poate scoate decat cu anestezie si nu e cazul inca. Deocamdata impingem cu limba si incercam sa clatinam dinteel din fata ca sa ajutam. In 2 saptamani facem inca o vizita la dentist...
El isi luase si un dinozaur cu el sa vada ce i face dinozaurului si apoi lui!...

A inspectat bine cabinetul si apoi a hotarat ca ii place de dna dr si poate va sta!
Din fericire nu a fost nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

va urez sa aveti o Primavara frumoasa fetelor!
sa aveti zile senine si in suflet multa,multa caldura!
Martisor





"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ... , aproape 2 ani... , Stefi video

Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Carmen, deci se poate....

Mergi la inceput