LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**165***

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Rodica

Anca, uite, pt exemplificare la ce povesteam legat de Luana si iesitul afara, cam asa arata dupa iesitul la aer rece pielea unui prematur chiar si la 1 an.

Copiii mei au dormit pana acum, de aceea am avut timp liber sa...



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ayla - din ce ai mai povestit si cu alte ocazii, am inteles ca forumul este "prea plublic" ca sa ma exprim asa. Tocmai de aceea am zis sa vorbesti cu una din fete in particular. Insa, eu simt ca musai ai nevoie de vorbit si de plans, tocmai ca sa mergi mai departe insa nu asa cu sufletul atat de chinuit si impovarat ca pana acum. Nu spun ca asta rezolva totul, ca se sterge totul ca si cu-n burete insa face "mersul" mai departe suportabil.
Ceea ce am citit adineaori imi confirma ca esti exact asa cum te-am simtit pana acum si de aceea mi-am permis sa "vorbesc"


acum, ce zici, primesti o ploaie de pupicuri?


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

simplyana - noi stam in drumul taberei si venim in wk in parcul moghioros si ne dam in "chilotei" ca ne place tare
poate ne sincronizam vre-odata sa facem cunostinta cu luca mic si scumpic
acum, din pacate sunt la servici iar micsunica-balerina sta catarata pe pervaz la geam (desi, daca ma uit bine la ceas, acum probabil doarme)

ooof, de-abia astept wk

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

pt tine,chato! http://picasaweb.google.com/marioandrei09/Aniversari#5441782249062891122


MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU




Nico, ce frumosi sunt!
Si...multumesc pt mesaj!



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Ma duc la plimbarica cu Sophiphi sa-mi limpezesc creierasii, dar intre timp va invit cu drag sa-mi vizionati noua semnatura!mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
acum, ce zici, primesti o ploaie de pupicuri?


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


Daca mai ai de dat...




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

asaaaa, revenii :)

LA MULTI ANI copiilor care se sarbatoresc azi si felicitari mamicilor lor

Saby si multumesc din partea dragoanei :)

Mai pup toate fetele care ne-au urat ieri si pe care le-am uitat (sper sa nu mai fie afara de saby) sau care doresc sa fie pupate

O mai pup pe Niko care mi-a trimis gingasi ghiocei din gradina ei ps: si mie imi place sa aud cocos cintind :) si gaina cotcodacind



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Ayla, take your time!


Cat despre discutiile ffff interesante intre Pisigri-Chatonel-Anca-Galushka-Sumplyana, toate au dreptate, dar eu sint undeva pe la mijloc, adica:

1) nu vad in mall-uri si div.gadget-uri un progres, ci mai degraba niste fleacuri, care intr-o mica masura sint necesare si ele in viata asta, dar nu ca un scop in sine, ci ca distractie ce coloreaza viata intre alb-negru si bun-rau

2) normal ca eu imi voi educa copilul in spiritul "iubeste animalele, natura, trateaza omul cu respect" si il voi invata valorile reale, dar ce ma fac daca el in ciuda eforturilor mele apreciaza mai mult partea comerciala a lucrurilor? Ca socoteala de acasa nu coincide cu cea din targ... Ex. eu sustineam sus si tare ca la 6 luni fix il pun in scaunul de masa si-i dau lingurita sa manance singur, ca sa constat apoi ca el nu sta deloc in scaunul de masa Sau degeaba am umplut eu casa cu jucarii educative, daca tot masinutele cantatoare/umblatoare ale lui var-su sunt mai interesante Ce am constatat in schimb (la succesuri, vorba Ancai) e ca raspunde mult mai bine la comenzile in germana, o fi facut el conexiuni ca la vorba calda in romana a mamei care il iubeste oricum se poate rasfata, pe cand la ora de germana e vorba de instructie

3) cat despre anturaj nu stiu ce sa zic, eu mi-am propus sa fiu cu Ianis undeva pe la mijloc, adica nici sa fiu prea exigenta sa-i pun standarde prea inalte si sa-l sufoc cu aspiratiile mele (ca sa nu ajunga ca fata aia la stiri care pentru ca n-a luat 10 s-a sinucis), dar nici sa-l las de izbeliste sa faca ce vrea el cand are el chef si cu cine (exclus pierdut timpul in fata TV sau calculatorului sau fumat in spatele blocului). Vreau sa fie un copil fericit, care sa mearga si la un cerc ceva de sport/pictat/cantat la un instrumet, care mai tarziu sa stie ce e bine in viata si sa ajunga cu fortele proprii la acele target-uri pe care si le propune singur (facultate, job, casa, masina, vila, familie, cum le-am obtinut si eu singura), si care bineinteles sa incerce cate un pic si din "nebuniile" tineretii, e bine sa le faca pe toate la timpul lor (am cunoscut mosi de 70 ani care se dadeau la fete de 18 pentru ca nu si-au trait tineretea, sau cupluri casatorite ce comiteau adulter pentru ca s-au casatorit virgini, sau cupluri ce divorteaza dupa zeci de ani de relatie pentru ca s-au "luat" prea tineri).

In fine..., hai ca m-am lungit. Ideea e ca il voi educa in acelasi spirit cum m-au educat ai mei (taica-miu ma trimitea sa invat pentru bac in loc sa ma uit la top 10 la MTV, el imi spunea ca top 10 e ceva trecator iar cartea ramane, si eu ii raspundeam ca eu daca nu stiu de Michael Jackson oricum n-o sa am succes, oricata carte asi avea . Sau alt exemplu tot taica-miu imi reprosa ca decat sa cheltui banii (mei) prin calatorii prin Europa, mai bine imi cumpar facalet si fac copii, si eu i-am raspuns ca in viata trebuie sa vezi si Parisul ca facaletul oricum o sa-l cumpar si nu vreau sa ajung la batranete si sa regret ca nu am trait viata).

Scuze ca m-am intins cat o placinta




Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica2008

in oltenia country este foarte soare si putzini norisori!


aici e un soare super si sint 20°C, abia astept sa merg sa iau fetita de la nanny si sa plecam in oras, peste o ora nu ma mai vedeti!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu poci pentru ca sa nu ma bag in seama...

1 - natura vs fitze. Io m-am nascut la bloc si-s copil de asfalt. Am mai petrecut eu niste vacante la tara, dar nu m-au prins asa de tare incat sa-mi doresc o viatza mai... aproape de natura. Cand ne-am mutat io am vrut un apartament pe o strada plina de betoane din cauza confortului exterior. Soztul un apartament mai putin confortabil, dar intr-o oaza de verdeata. A ramas ca el si eu nici azi nu-s impacata cu alegerea asta. Adica gust natura, dar nu aia salbatica-salbatica si... in doze mici. Fara noroi pe ghete. Si nu inseamna automat ca-s malleritza sau ca nu stiu sa ma bucur de viatza. E adevarat ca nebuni ca mine sunt in stare sa sustina eutanasierea comunitarilor.
Nu ma intereseaza daca va fuma sau isi va petrece noptile in cluburi, ci ma intereseaza sa aiba un suflet curat, sa poata empatiza cu altii, sa fie un om de cuvant... Restul sunt detalii.

Anturajul va avea, sunt sigura, o influenta nefasta. Tin minte cand eram in generala am pierdut aproape 1 an uitandu-ma la cartoon network, abia ajunsese si la noi si toti colegii numai despre asta vorbeau. Ce-mi doresc, in perioada asta, e sa imi spuna ce face, sa putem vorbi,sa putem analiza impreuna. Eu voi incerca mereu sa ii ofer alternative, dar daca va prefera o seara la mall cu niste fitzosi in loc de o seara la teatru cu mine, fine, n-are decat. Vreau doar sa ma asigur ca tot acasa se va intoarce si ca ne povesteste ce a facut si viceversa.

O sa-mi fie greu sa accept ca pe copilul meu nu-l intereseaza scoala, de vreme ce mami a fost cam toci, ca prefera sa butoneze calculatorul in loc sa citeasca, dar asta va fi lumea lui. Important e sa nu se rupa complet de lumea mea. Asta e tot ce-mi doresc, nu sa fie intr-un fel sau in altul (desi am si eu proiectiile si sperantele mele), ci sa comunice cu mine.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput