Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (8)

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (8) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Am parasit clubul scutecelor aici si ne regasim cu bucurie in floarea copilariei
(1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC

* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata,Tudora si Lisandru
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* ramyteo --- TEODORA - 29.06.2005 - Deva


Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

pfiu...dar nu indrazneste nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:



La multi ani, Adela si Iulia !

Bun revenit, cuscra

Elisor inca nu am inceput curatenia, ca astept sa-mi treaca virusii din cap, nas si alte parti, ca m-am saturat de aproape 10 sint virusata.
Sanatate multa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Ma bucuram si eu ca am reusit sa scriu un mesaj si vine Patrick si imi apasa butonul de shut down la laptop... imi venea sa il bat ...ugh

Am reusit sa citesc un pic din urma dar acum nu ma pot concentra sa mai scriu ceva pentru ca Patrick isi face programul de dimineata ...a dat sonorul maximum la TV, sare de pe canapea pe masa si tot asa... vrea atentie..

Elisor vroiam sa iti sun ca valsul de care esti indragostita a fost piesa de rezistenta la nuntile de anul trecut... cred ca 80% dintre mirii pe care i-am vazut dansand valsul miresei au ales aceasta piesa. Este intr-adevar extraordinara, ti se furnica pielea numai ascultand, transmite atata emotie incat de fiecare data am avut lacrimi in ochi privindu-i dansand iar cand este si o sonorizare performanta efectul este si mai puternic.

Ieri a facut Dan un colaj cu fotografii de la mesele de fructe de anul trecut si vroiam sa vi-l arat si voua :)



L-am pus si pe facebook si apropos de facebook aseara m-a facut Dan cu ou si cu otet ca a intrat pe contul lui si erau numai linkuri de la farmville si petville... si nu stia ce sunt credea ca e spam... faza e ca noi intram si ne jucam de pe contul lui. Patrick are un animalut in contul lui, iar Maya in al meu. A incercat el sa isi dezactiveze optiunea si sa anuleze orice mesaj din aplicatia asta dar nu a reusit. Apoi s-a simtit vinovat si mi-a spus sa ii fac un cont lui Patrick si sa ii creez acelasi pet.. sa nu ii spun ca tati i-a inchis contul si nu poate sa se mai joace

S-ar putea sa plecam maine la Fagaras pentru o saptamana... inca nu am hotarat ca nu am avut timp sa stam de vorba si despre asta - Dan a tot venit tarziu, ieri am mers la aniversarea unei prietene si seara doar ce am culcat copiii si ne-a luat si pe noi somnul...

Gata, m fugit - i-a spart masina cumnatei azi-noapte si i-a luat tot(isi lasase in masina toate actele, aparat foto....) si Dan vrea sa caute pe net geam . Deci a picat plecarea la Fagaras!


Va pup pe toate!





Tina, mami de Patrick si Maya
"Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jackson



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Daniela sanatate multa! Las'ca e vreme destula si pentru curatenie tu sa fii sanatoasa, uite un sa treaca!

Florentina nu ma hotarasc daca sa dau navala la masa fructelor sau doar sa le privesc, aranjamentele sunt so beautifull!!! La ce era in '93 in materie de nunti eu zic ca am avut o nunta frumoasa si eleganta dar ce e acum pe piata suntem departe tare, vorba bunicii "pe vremea mea" , ehe...
Tare mult imi doresc sa merg in septembrie sau noiembrie la Amsterdam sau Bruxelles la concertul lui Andre Rieu, de 2 zile stau si ma uit la DVD la concertele sale. Pana si Bianca se cuibareste langa mine si se uita spunandu-mi ce frumos canta vioara

Sufletzica tinand cont de perioada pe care o traversam mi se pare de-a dreptul nesimtire din partea celor care te-au criticat pentru ceea ce vrei sa faci, adica sa creezi tu costumul Sarei pentru serbare, pai daca sunt atat de indignati repsectivii sa-ti plateasca ei costumatia. Nu pot decat sa spun ca romanul e un popor de snobi, stam la bloc dar avem jeepuri, ca sa fac o comparatie mai grandioasa dar cat se poate de realista. Pana una alta sunt banii tai, e decizia ta cum ii cheltuiesti. Mie mi se par enorme sumele cerute la voi la gradi. Tine-te tare !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Simona eu numai cand aud cuvantul dieta mi se zbarleste pielea, sunt satula de ele, pe ici pe colo cred c-o sa mai tin dar deocamdata am spus pas ca sunt destul de obosita si nu prea am energie sa mananca calculat si ce trebuie asa ca scap si pe langa dar constientizez tot mai mult ca e imperioasa nevoia de miscare, asa ca am inceput din nou alergatul in parc. Deocamdata vreau sa ma mentin si tot ar fi ceva bun. Succes! Cred ca e undeva pe forum vreo sectiune cu superdieta, parca Mercedes pusese linkul la un moment dat.

Ioana felicitari pentru "r", daca mai stateai un pic cu logopedia nu mai aveai nevoie deloc. Eu raman la ideea mea cu logopedia asta, vezi cazul Einstein.

Olguta ce inocenti pot fi, m-a amuzat nerabdarea ei de a-ti spune neaparat "ceva", ce dulcica a fost , inca nu am apucat sa vad pozele si sper sa le mai gasesc cand imi fac putin timp.

Oana ai dreptate, scortisoara e de "vina" pentru combaterea tusei, am gasit si eu remediul asta si e benefica pentru multe alte disfunctii, in combinatie cu mierea de obicei.

Cris ce romantici sunteti, aniversarea casatoriei la Londra, wau, suna bine...ati primit biletele sau v-ati cadorisit yourself?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Si-a dat si Andrei drumul la pronuntarea lui "r", ba chiar il foloseste in exces uneori, in locul lui "L", adica fix invers ca inainte. De exemplu "froricica". Dar nu tot timpul.

Sambata merge Andrei la un concurs de desen intre gradinite, la gradinita Spectrum. Chestia e ca Andrei deseneaza cam abstract, nu dupa teme impuse. Iar concursul este cu tema, ceva cu mama si primavara.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Felicitari si lui Andrei, exact asa a fost si la Bianca cu r, toata ziua il folosea si imi amintesc acelasi exemplu cu froricica , mult succes la concurs, de pe acuma stiu ca va face ceva deosebit, i-am vazut desenele de pe picasa sunt intradevar deosebite, copilul asta are talent si inclinatie, arhitectura i se potriveste foarte bine, ce zici peste 25-30 ani o cladire gen Burjdubai sa-i poarte semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletzica spune:

Pai ce Gabitza "mama si primavara" nu pot avea o reprezentare abstracta? sa vezi tu ce interpretare deosebita va da baiatul tau temei impuse...
Adevarul este ca si mie mi se pare ca Andrei chiar este talentat la desen. Si este chiar mai interesant ca de la o varsta asa mica deseneaza asa, abstract.La varsta asta de obicei fac casute, oameni, masini...ce vad prin jurul lor.
Incurajeaza-l...vorba lui Eli, poate cresti vreun mare arhitect.

Elisor. M-am tinut tare. Mai ales ca acum cereau 80 ron ca sa le faca si bluze. Pt 5 min de dans, frate ....
Asa ca pt serbare ii voi face eu costumul.O sa va arat si voua ce va iesi.Sper sa iasa frumos.

Eu am stat azi la targul de martisoare cu margelele mele intr-un frig de nu imi revin nici acum...ma duc sa fac patul sa ma culc ca maine ma asteapta o tura noua de dardaiala...Sper sa merite totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Adela, ia-ti ceai fierbinte in termos, ceva calduros in picioare... Mult succes si vanzare buna la tirg.

Si lui Androix, e si ea pe acolo?


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Sufletzica bafta multa la targ, sa iti mearga vanzarile si sa-ti iasa ce ti-ai planificat! A, si sa nu uit, ma bucur pentru tine ca ai rezolvat cu cresa, ti-ai luat o piatra de pe suflet.

Merg sa mai bag un concert, oricum activitatea e tare slaba


Mergi la inceput