La apusul flacarii violet

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Pe 30 ianuarie la www.1023.org.uk/the-1023-overdose-event.php" target="_blank">10:23 sute de englezi s'au sinucis in masa ingerand bilute fermecate. Autoritatile au anuntat ca numarul mortilor este exprimat printr'o cifra rotunda: Zero!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

b.nica asa este. Insa sunt multi altii care sigur sunt receptivi si au nevoie de asa ceva. De ce sa iti irosesti energiile in van? Ai nevoie de ele.




Eu nu-mi irosesc energiile.Eu doresc sa transmit niste idei care ma framanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Eu nu-mi irosesc energiile.Eu doresc sa transmit niste idei care ma framanta.

Nu procedezi ca o homeopata veritabila.
Trebuie sa diluezi ideea pana cand nu mai ramane nimic sesizabil din ea. Abia dupa aceea ideea ta va fi transmisibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui danat

b.nica asa este. Insa sunt multi altii care sigur sunt receptivi si au nevoie de asa ceva. De ce sa iti irosesti energiile in van? Ai nevoie de ele.




Eu nu-mi irosesc energiile.Eu doresc sa transmit niste idei care ma framanta.



Eu am inteles ceea ce vrei tu sa faci aici. Dar....cui? pt ce? iti place ping-pongul? Nu pare a duce la vreun rezultat discutia de 3 pagini de pina acum.

Multa tenacitate iti doresc in continuare.





Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Nu aveti decat sa va intoxicati cu medicamente cat va tine ficatul!
M-au sanctionat si nici nu stiu de ce!
Sunt suparata pt. ca eu credeam ca pe DC nu voi fi atacata de indivizi care sa apere anumite INTERESE!


Te-au sanctionat pt celalat subiect deschis astazi de tine. uita-te la cartonas ca esti citata acolo.



Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

B.nica, eu i-am administrat Stodal copilului. La indicatiile medicului. Si daca ii dadeam apa, ma costa mai putin. Apoi, peste doi ani, de parca n-ar fi fost de ajuns o experienta i s-a recomandat Oscillococcinum, acelasi efect, zero barat, ba mai mult, dupa o saptamana mi-a facut copilul o infectie urata ce a necesitat antibiotic. Asta pentru ca tot ai intrebat de rezultat. Eu una sunt lamurita. Desi eram deja datorita meseriei, am spus de ce nu? si am incercat. Naiba m-a pus.




Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La noi la fel Oscillo nu are nici un efect.

Cit despre Stodal, are citeodata. Dar asta pentru ca tusea de regula nu trece cu siropuri de tuse, siropurile doar calmeaza iritatia. Parerea mea. La fel sint niste pastile de git care la mine functioneaza.

Despre homeopatie. Cind am avut eu pe Vladut mic mergeam la farmacie si primeam ce ziceau doctorii si farmacistii ca e bun, inclusiv Oscillo. Fara sa imi pun problema. Pe urma pe aici pe DC am primit informatia ca sint apa de ploaie (ghici de la cine? de la xenocid bineinteles) si m-am convins.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu am luat homeopate,fara nici un efect!Naturistele da,luate corect,in combinatia potrivita,m-au ajutat foarte mult si mai ales i-au fost de folos sotului in problema lui.
Am un coleg in schimb,care avea o depresie foarte puternica,pastilele date de medici i-au facut mult mai rau,statea cu orele si se uita in gol,fara sa sesizeze ce se petrecea in jurul lui.S-a dus la Trifa si culmea,si-a revenit,a luat vreo 6 luni daca nu ma insel tratament de la ea.c-o fi fost placebo,ca nu,la el a functionat.

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Una din cele mai serioase obiectii la adresa homeopatiei este faptul ca in ciuda unei existente milenare intinse pe aproape trei secole nu a reusit sa'si depaseasca pana astazi conditia umila de scamatorie de debara. Plecata la drum odata cu medicina moderna, homeopatia se mandreste astazi cu 300 de ani de traditie nealterata de progres rezervandu'si tot arsenalul invizibil pentru tratarea unor afectiuni "mortale" precum zgaibe, gâlci si alte tristeturi.

"Evidentele" eficacitatii sale sint de fapt anecdote de calibrul minunilor de la Lourdes unde dupa 100 de ani si milioane de pelerini s'au raportat 83 de cazuri miraculoase de vindecari de herpes si cateva sute de accidente rutiere mortale in drum spre minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

O www.guardian.co.uk/science/blog/2010/feb/22/mps-verdict-homeopathy-useless-unethical" target="_blank">descriere a procedurilor comisiei din UK intr-un delicios stil britanic.

Trebuie sa citez putin:

"As the report drily observes:

Dr Fisher stated that the process of 'shaking is important' but was unable to say how much shaking was required. He said 'that has not been fully investigated' but did tell us that 'You have to shake it vigorously [...] if you just stir it gently, it does not work'.

Quite. It's hard to say which is more ridiculous: the sight of a grown man speaking this nonsense, or the fact that after 200 years homeopaths apparenly haven't bothered to "fully investigate" how much shaking is required for their remedies to work. And yet, bizarrely, these people expect to be taken seriously."

Mergi la inceput