La apusul flacarii violet

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

As fi curioasa daca cei care neaga intr-atit de vehement homeopatia si efectele ei, au incercat vreodata un tratament de acest gen.




Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Cum sa nu-i apuce disperarea pe producatorii de medicamente cand vine un homeopat bun care prescrie,in cunostinta de cauza,niste bilute de sub 10 Ron si vindeca dintr-un foc o groaza de necazuri ale pacientului?
Ce sa mai zic de problemele care se ivesc in aceasta ciudata situatie cand Casele de asigurari medicale constata "minunea"?


care producatori de bilute o fac de pomana numa ptr ca le e drag de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

I-ai cautat mult pe indieni?
Daca tu esti sanatos si nu ai probleme ai fi dispus sa faci un proving cu "apa de ploaie" homeopata?
M-ar distra efectele Mind la ...sa zicem Veratrum album,.Imi place chestia cu...nu,nu-ti spun ca sa nu-ti induc efect placebo desi privind particularitatile lui Veratrum nu cred ca este nicio sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

B.nica daca eu mananc 66 de pastile de Oscilococcinum ce crezi ca mi se poate intampla!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

B.nica daca eu mananc 66 de pastile de Oscilococcinum ce crezi ca mi se poate intampla!?

Come to the Dark Side. We have cookies!



Iti faci o gaura cam semnificativa in buzunar dar poti primi bonus de la producator (Lab Boiron) o sapca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

B.nica daca eu mananc 66 de pastile de Oscilococcinum ce crezi ca mi se poate intampla!?

Come to the Dark Side. We have cookies!


Dar de ce sa te strapezesti tu la niste bilute, mai bine mananci o pasare intreaga,de ce sa nu iei in loc de Oscillococcinum Veratrum album?
Ne-ai face asa de fericiti pe toti aici pe DC!
Ne-am intalnii la SC cu bucurie si kisses multe, multe,ne-ai propovadui religia ta si multe alte efecte incredibile in ceeace te priveste,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

As fi curioasa daca cei care neaga intr-atit de vehement homeopatia si efectele ei, au incercat vreodata un tratament de acest gen.




Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel




da, fara nici un rezultat.
plus jumatea mea a baut pe nerasuflate o sticla cu nu mai stiu ce remediu,crezind ca e apa plata. nici un efect.da-i drept ca nici nu a stiut ce a baut :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui speed

Citat:
citat din mesajul lui danat

As fi curioasa daca cei care neaga intr-atit de vehement homeopatia si efectele ei, au incercat vreodata un tratament de acest gen.







da, fara nici un rezultat.
plus jumatea mea a baut pe nerasuflate o sticla cu nu mai stiu ce remediu,crezind ca e apa plata. nici un efect.da-i drept ca nici nu a stiut ce a baut :)

Probabil ca era jumatatea de whisky si nu aceea de soda,sau invers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat
).



b.nica iti spune ceva numele de Don Quijote?





Danat, daca nu as dori sa transmit un mesaj as fi ignorat acest subiect.
Sunt interese diverse care ataca Homeopatia dar eficienta ei NU TREBUIE IGNORATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

b.nica asa este. Insa sunt multi altii care sigur sunt receptivi si au nevoie de asa ceva. De ce sa iti irosesti energiile in van? Ai nevoie de ele.



Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput