LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

gata...mi-am usurat sufletul
acum am citit mai multe despre cateva dintre voi...si imi dau seama ca tuturor ne-a fost extrem de greu laa un mom dat.
nu stiu daca mai tineti minte,dar eu la inceput eram f dezamagita caci nimeni,dar absolut nimeni nu era de acord cu faptul ca eram insarcinata...nici mama...nici mihai..nici una din surorile mele...toti erau pt avort...iar eu mergem la servici si ma uitam p youtube la filmultete antiavort...citeam p site-uri...si ma chinuiam singura...intr-o seara,cand am venit la parintii mei...si am vb cu mama sa ii spun ca sunt gravi...vai ce vorbe urate mi-a spus...mihai nici nu era de fata,nu stia k vb cu mama...era sus la sora mea,bea o bere cu cumnatul meu (nasul lui mario)...iar mama mi-a vb intr-un stil mi-a spus chiar,citez,k nu pot uita "treaba ta,nu ai decat sa il tii,dar sa nu vi la mine,k o firimitura de paine nu iti dau"...credeti-ma k plang cand imi amintesc,de fapt,sincer nu stiu de ce ma chinui amintindu-mi si culmea ironiei,tot la ea in casa am ajuns...desi nu la cheremul lor...iar acum e topita dupaa Mario...ar fi meritat sa nu il vada nici o secunda...sa nu il tina in brate un moment...dar oricare ar fi fost situatia...e MAMA si nu i-as fi putut face una ca asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

iertati-ma k v-am inceput capitolul trist...dar sincer...eu nu am avut depresie post partum...nu mi-am permis sa o exteriorizez...asa k cred k din cauza zapezilor...a intarziat...iar acum k inflorira ghioceii ,a ajuns finnaly si la mine....

ma bag la admirat niste poza cu gandacelul meu....cand era mai mic,sa imi treaca de si sa ma duc langa el la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

toate ca toate dar eu unde dorm?

gata fetelor,sting lumina si las apa pe aragat pt cafeaua de maine...ayla tu pregateste cesutele...k eu o am pe a mea pregatita.


pop fetelor,noapte buna si voua si copilasilor nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

niko fi tare..nu lasa depresia sa te atinga...doar suntem fete mari!
si mie mama mi-a sugerat finut ca sa iau in considerare avortul..si de alin nu mai zic care a fost o a doua reactie a lui..desi culmea tudor a fost facut cu cap..eee..au trecut toate si nu vreau s ami le amintesc..

toti avem caderi..dar toti tre sa ne si ridicam!

toate fetele..ma duc si eu la nani>:D<

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ayla eu ce pot sa-ti spun e ca toate am fost alaturi de tine in momentele acelea, indiferent daca sau nu am scris
Si suntem o familie in continuare

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



Novus are dreptate...nu-mi amintesc cat de des scriam dar stiu ca am stat lipita de pc sa aflu vesti in timpul nasterii...si butonam cum deschideam ochii sa stiu ce si cum sunteti


Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


M-am uitat si eu in urma...am intrat(la scris) in cap 10 al odiseei,cu Bogdana




Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Lucia, am sters mesajul catre tine, imi cer scuze daca te-am suparat.
Scriu pt ultima data, tocmai pt ca am rugat sa nu se mai discute despre asta.
Ceea ce am vrut eu sa spun, si probabil aseara scriam eu incalcit, fiind in starea aceea, este ca acea rascolire de subiecte si amintiri mie mi-a adus aminte de frustrarile pe care le aveam.
Nu am scris si nici nu am gandit sa acuz pe cineva, si nici nu am de ce. Si va rog daca va adresati mesajelor mele, cititi tot ce scriu, nu doar un fragment din postare, ca apoi normal ca iasa altceva.
Am avut frustrari ca voi inca doua luni de zile v-ati bucurat de sarcina, de bagaje, de pregatiri, de emotii, timp pe care eu l-am pierdut, si timp in care noi eram in spital luptand pt 5 grame zilnice.
Dar cine a spus ca ar avea cineva o vina? Ce vina? Ca ati ajuns la termen? pai ce, era sa nasteti toate prematur sa fiti in ton cu mine? Doamne fereste! Este vina mea, de care nu am reusit sa scap nici dupa un an de zile si nici dupa sedinte la psiho. Eu nu am putut sa duc sarcina la termen, oricat am incercat, cu tratamente, spital, perfuzii etc.
Am scris eu ca aveti vreo vina? Sau ca nu mi-ati fost alaturi? Ba din contra, inca de la primul mesaj am scris, apoi am repetat, am regasit postarile in care ma sustineati, si care le am printate inca. Cat sa-mi fi fost alaturi? ca de mana nu ma puteati tine. M-ati incurajat de fiecare data si v-ati bucurat alaturi de mine.
Eu nu stiu nici acum daca veti intelege, nici nu stiu ce mi-a venit sa scriu acel mesaj, uite de asta mi-e greu sa ma exteriorizez, pt ca intotdeauna un cuvat poate primi alt inteles, si odata spus, nu stii unde se ajunge.
Sigur am nevoie de o pauza, si mereu spun ca o iau, poate a venit momentul.
Vroiam doar sa dau ultima explicatie, ca sa nu ramaneti cu impresie gresita.
Asa cum am spus, chiar daca erau momente in care simteam ca nu-mi gasesc locul aici, va iubesc, si va multumesc pt toate momentele cand mi-ati fost alaturi.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete!

Venii cu si cornulete frantuzuzesti Avem si ceai pentru cine doreste, cu miere, lamiie si lapte.

Vad ca sinteti in nostalgii ... pe mine inca nu m-a apucat, dar mai am o luna :) pina face broscuta un an... ce repede a trecut timpul!!

La multi ani ghioceilor (numerosi) care sarbatoresc azi niste luni si mamicilor lor care sint, sper, cele mai fericite.

La multi ani pisicuta mea

Niko, capul sus, trec toate! Ai facut bine ca ai vrut camera pentru Mario, o sa treaca si perioada asta mai grea si, cind veti fi la voi acasa, ai sa-ti amintesti cu placere de ea si o sa zimbesti. Cu cit e mai greu dobindit ceva, cu atit mai mult te atasezi de el... asa ca un cuibusor construit de voi, pentru voi, o sa fie cel mai perfect si cel mai frumos.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Lucia, am sters mesajul catre tine, imi cer scuze daca te-am suparat.
Scriu pt ultima data, tocmai pt ca am rugat sa nu se mai dicute despre asta.
Ceea ce am vrut eu sa spun, si probabil aseara scriam eu incalcit, fiind in starea aceea, este ca acea rascoloire de subiecte si amintiri mie mi-a adus aminte de frustrarile pe care le aveam.
Nu am scris si nici nu am gandit sa acuz pe cineva, si nici nu am de ce. Si va rog daca va adresati mesajelor mele, cititi tot ce scriu, nu doar un fragment din postare, ca apoi normal ca iasa altceva.
Am avut frustrari ca voi inca doua luni de zile v-ati bucurat de sarcina, de bagaje, de pregatiri, de emotii, timp pe care eu l-am pierdut, si timp in care noi eram in spital luptand pt 5 grame zilnice.
Dar cine a spus ca ar avea cineva o vina? Ce vina? Ca ati ajuns la termen? pai ce, era sa nasteti toate prematur sa fiti in ton cu mine? Doamne fereste! Este vina mea, de care nu am reusit sa scap nici dupa un an de zile si nici dupa sedinte la psiho. Eu nu am putut sa duc sarcina la termen, oricat am incercat, cu tratamente, spital, perfuzii etc.
Am scris eu ca aveti vreo vina? Sau ca nu mi-ati fost alaturi? Ba din contra, inca de la primul mesaj am scris, apoi am repetat, am regasit postarile in care ma sustineati, si care le am printate inca. Cat sa-mi fi fost alaturi? ca de mana nu ma puteati tine. M-ati incurajat de fiecare data si v-ati bucurat alaturi de mine.
Eu nu stiu nici acum daca veti intelege, nici nu stiu ce mi-a venit sa scriu acel mesaj, uite de asta mi-e greu sa ma exteriorizez, pt ca intotdeauna un cuvat poate primi alt inteles, si odata spus, nu stii unde se ajunge.
Sigur am nevoie de o pauza, si mereu spun ca o iau, poate a venit momentul.
Vroiam doar sa dau ultima explicatie, ca sa nu ramaneti cu impresie gresita.
Asa cum am spus, chiar daca erau momente in care simteam ca nu-mi gasesc locul aici, va iubesc, si va multumesc pt toate momentele cand mi-ati fost alaturi.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Monica, nu fugi ca te leg aici, pe odisee

Pai se poate sa pleci suparata? Mai stai, sa-ti treaca, si-apoi ai voe la pauza (sa stii ca nu face rau sa iesi in lume ). Stiu eu ca tu esti sensibila si poate asa e si gigelica (nu stiu ce-ati discutat tu si gigelu, mi-a scapat ), dar n-aveti voe sa lasati emotiile sa duca ratiunea pe cimpii :) (of, creca si io vorbesc in dodii ).

Ce vreau sa spun, de fapt, e ca aici sintem si aici ne gasesti cind ai nevoie de un zimbet sau de un umar de sprijin... chiar daca, citeiodata, neavind aceeasi stare de spirit, nu percutam imediat la mesajul uneia dintre noi

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
imi pare tare rau ca rememberul asta nu a adus la lumina doar amintiri placute. fetelor reculegeti-va si dati-le la o parte pe cele rele


25 martie 2009

Mergi la inceput