Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna burticute

mai am un sfert de ora si chem taxi si ma duc la eco....dar am emotii ca la examene :( off.... Doamne ajuta!!!

otilia mercic





Bulina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

aaaaaaa si mi-am pus si yo 2 poze la semnatura
s-o vedeti pe liliana babana

+17 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Buna burticute

mai am un sfert de ora si chem taxi si ma duc la eco....dar am emotii ca la examene :( off.... Doamne ajuta!!!

otilia mercic





Bulina 20+

SUCCES DOAMNE AJUTA

+17 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Buna burticute

mai am un sfert de ora si chem taxi si ma duc la eco....dar am emotii ca la examene :( off.... Doamne ajuta!!!

otilia mercic





Bulina 20+


Bafta multa . O sa vezi ca bebe e bine.si mai bine stai linistita ca sa nu il stresezi :)

pupici

Laura 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Mariadia schimbarea patutului am facut-o pe la 1,8 ani. Nu a avut nici o problema, din contra era toata mandra ca doarme in pat mare. A dormit mereu la etaj ca imi era mie ca o trage curentul pe jos

Noi avem casa cu etaj, e obisnuita cu scarile. Acum se da jos din pat cu ochii inchisi si desi mi-a fost teama sa nu cada pana acum nu am avut niciodata probleme, se urca si coboara singura. Am luat-o cu noi cand l-am cumparat si am intrebat-o daca ii place si cum a aprobat cum l-am cumparat

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si 17+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia73

Citat:
citat din mesajul lui Victo

lia, pt risc maternal trebuie parafa medicului de medicina muncii, e drept. acu..noi care lucram la stat, nu avem pb din astea, sa inteleg ca firmele private sunt obligate la randul lor sa aibe contract cu un medic de medicina muncii, dar in fapt firma ta nu are..aiurea.
ce sa zic, habar n-am care e solutia..
eventual dupa ce vine primavara sa incerci totusi sa mai mergi ceva timp? e chiar asa mare riscul la tine la serviciu sau sarcina ta problematica? intreb si eu, ca nu stiu exact toata starea de fapt.
dr de familie nu te poate lamuri? probabil ei stiu mai bine cum e cu medicul asta de medicina muncii.

Paula cu Mihai 19+ si Stefan (30 oct. 2007)

asta mi-a explicat si mie medicul meu de familie ca fara cel de medicina muncii nu are ce sa faca
o sa incerc sa ma duc la munca cum pot
am 37 de ani ne chinuim din 2006, in 2007 am facut o ectopica si mi-a extirpat trompa dreapta iar pe ovarul stang aveam un chist dermoid . a curatat si ovarul stang lasand o cojita . cu cojita aia am ramas insarcinata...NU RISC, INDIFERENT DE SITUATIE YO ALTA SANSA NU STIU DACA BUNUL DUMNEZEU IMI DA ...doctora mea ginecolog mi-a zis " sa te rogi si sa-i multumesti LUI DUMNEZEU in fiecare zi c-a facut minune de=ai ramas insarcinata"

+17 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita


Eu daca-as fi in locul tau nu m-as mai duce la munca.....acum na.....fiecare isi stie calculele, problemele.....doar ca nu se merita sa risti sarcina.
Tu stii povestea mea, crezi c-as fi riscat bebeloii mei pentru job

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Mai am si eu 40 de min. si plec acasa.Nu stiu daca mai intru astazi, daca nu va doresc de pe acum o dupa-amiaza cat mai placuta.

Racusor multa bafta la eco si sa vii cu vesti bune...


Si eu abia astept sa vina sapt. viitoare ca sa-l vedem pe bebitza cum este...am emotii de pe acum...nu l-am mai vazut de 5 sapt. Si am aflat ca si la Clinica unde merg la controale se da CD cu pozele sau ce o filma dr. acolo pentru morfofetala , doar sper ca si al meu sa-mi dea, daca dau si ceilallti. Oricum o sa fim innarmati cu camera foto

***************************************************
Elena, 20+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

lia, am inteles acum pb..Doamne ajuta sa duci cu bine la termen sarcina! ai burtica serioasa din cate vad :):)si la mine acum e evidenta sarcina.la prima aratam asa cam pe la 7 luni :)
mai stiu o prietena care nu s/a dus la serviciu pe perioada sarcinii, a vorbit cu seful ei si si/a platit din buzunar taxele la stat- impozite si ce mai plateste angajatorul,sa figureze ca si angajat, ca sa beneficieze de indemnizatie apoi. tu nu poti rezolva asa?

Paula cu Mihai 19+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui Lia73

Citat:
citat din mesajul lui Victo

lia, pt risc maternal trebuie parafa medicului de medicina muncii, e drept. acu..noi care lucram la stat, nu avem pb din astea, sa inteleg ca firmele private sunt obligate la randul lor sa aibe contract cu un medic de medicina muncii, dar in fapt firma ta nu are..aiurea.
ce sa zic, habar n-am care e solutia..
eventual dupa ce vine primavara sa incerci totusi sa mai mergi ceva timp? e chiar asa mare riscul la tine la serviciu sau sarcina ta problematica? intreb si eu, ca nu stiu exact toata starea de fapt.
dr de familie nu te poate lamuri? probabil ei stiu mai bine cum e cu medicul asta de medicina muncii.

Paula cu Mihai 19+ si Stefan (30 oct. 2007)

asta mi-a explicat si mie medicul meu de familie ca fara cel de medicina muncii nu are ce sa faca
o sa incerc sa ma duc la munca cum pot
am 37 de ani ne chinuim din 2006, in 2007 am facut o ectopica si mi-a extirpat trompa dreapta iar pe ovarul stang aveam un chist dermoid . a curatat si ovarul stang lasand o cojita . cu cojita aia am ramas insarcinata...NU RISC, INDIFERENT DE SITUATIE YO ALTA SANSA NU STIU DACA BUNUL DUMNEZEU IMI DA ...doctora mea ginecolog mi-a zis " sa te rogi si sa-i multumesti LUI DUMNEZEU in fiecare zi c-a facut minune de=ai ramas insarcinata"

+17 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita


Eu daca-as fi in locul tau nu m-as mai duce la munca.....acum na.....fiecare isi stie calculele, problemele.....doar ca nu se merita sa risti sarcina.
Tu stii povestea mea, crezi c-as fi riscat bebeloii mei pentru job

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 14+




draga ai perfecta dreptate
mai am ceva pana termin cele 120 zile de CM
dupa aceea o sa vad eventual imi bag f plata daca merge

+17 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Lia am o cunostinta care lucra intr-un magazin alimentar si trebuia sa faca efort fizic, iar de cand a ramas insarcinata a stat numai in medical pana a venit timpul de prenatal. Stiu ca s-a plimbat prin cateva comisii, in fiecare luna,vreo 3-4 luni parca, dar intr-un final iau dat definitiva decizia aia sau ce o fi fost ca pana a intrat in prenatal nu s-a mai prezentat la comisiile alea. Deci se poate. Parca i-a trebuit si cateva zile de internare. Intereseaza-te ca se poate sigur.
Cu fara plata vezi sa nu iti cauzeze...tot ce este fara plata se scade din vechime.

***************************************************
Elena, 20+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput