Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Repede, repede...sa dau binete si sa scriu cateva cuvinte.

Multam de cafea, Mada!

Biaz nu, mai, la modul general, cuvintel cu cuvintel...imi dau o stare de bine, chiar daca mesajele nu-mi sunt adresate direct.

monikus si eu zic ca esti tare sensibila in perioada asta si poate de-asta ai si clacat atat de puternic de-ai ajuns la spital. Nici eu n-am stiut ce sa mai spun de situatiile de care povestesti si, asa cum ii spuneam si Ralukai, uneori ma simt ticaloasa ca eu nu am/avut problemele voastre si n-am stiut cum sa intind o mana de ajutor. Normal ca ne esti draga si asteptam sa vii sa ne spui ca tu esti fresh si ca Rares s-a facut baiat de comitet.
Ah, si inca ceva...eu nu ma pot organiza la scris. Vreau sa scriu o multime, dar pierd firul, ma apuc de altele, cad in extaz fata de unele situatii, ma ingrijorez pentru altele...dar asta nu inseamna ca nu ne pasa.
Eu te cu mult drag si ai multa grija de tine.
Uite, ii pove sotului despre Rares...si el stii ce-mi zice: mai, daca fata nu mai poate, zi-i sa-l aduca pe bebe la noi cateva zile ca si-asa suntem obisnuiti cu miorlaituri si doar suntem vaccinati de 6 ani.
Hai, capul sus, piepu'nainte si...joc de glezne

Alex ce scumpilina mica am vazut eu acolo si cum isi baga ea degetelele in lingurita . Pofta mare!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Liliana, imi acorzi un credit pe care nu-l merit.



_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Moni_iulia, am vazut ca intrebai de marul copt. Si eu tot cu el am inceput, este foarte bine tolerat si super bun la gust, il papa bebeii cu maaare pofta! Chiar nu are nimic controversat. Eu acum ii mai dau si piure de morcovi cu dovlecei. Mananca Emma mea de rupe. (seamana cu maica-sa )

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Techila, Biaz, tare imi sunteti drage. Oricum stiu sigur ca cele la care am facut referire nu se vor simti. Dar sunt multe fete ca voi care imi sunteti tare dragi.

Moni iulia si pe tine. Daca il scot afara in general tace. Mai trage si cate un somn si e ok. Problema e in casa. Azi de ex s-a trezit la 6 de fapt nu l-am mai leganat de la 6 si tace doar in brate sau plimbat. In rest, se enerveaza cu orice jucarie i-o dau, si nu accepta nici un leagan nimic. Efectiv nu mai stiu ce sa ii fac. E o problema si cu iesitul afara pt ca nu am lift si e foarte greu carutul sa-l car doua etaje si cu copil cu tot in conditiile in care am 1,53 inaltime si e mai mare carutul decat mine. Nu stiu cum o sa ies din problema asta cu bebe. Ideea e ca sunt super obosita si nu mai pot sa dorm linistita nici cand sta cineva cu el. Doamne ajuta sa fie bine pana la urma.

Doamne ajuta sa fie bine Monica si Dragoselul.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei


/neata si de la mine,

Monikus,

nu stiu ce ti-au mai spus fetele ca bu am reusit sa recuperez, dar la mine Alex adoarme in brate pe muzica. Muzica data tare, eu topaind prin casa...si nu pe ceva melodii linistite...ci pe drujbele astea noi ca zici ca l-am conceput la Liberty Parade.

Noi, dupa cum amm mai zis, stam in bloc nou, printreprimii mutati, si avem scandal de la bormasini, batut parchet, taiat gresie de la vecini...asa ca MUZICAAAA

PUP, scuze pt lipsa acuratetii dar scriu cu o mana, Alex doarme in cealalta..

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

imi da cineva va rog parola de pe webshots, vreau sa pun poze noi cu Alex.

aveam parola salvata si intra automat, dar s-a stricat comp, s-a reparat intre timp...dar mena parole salvate...SI SINCER AM UITAT-O

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Monica, iti tin pumnii stransi sa primesti numai vesti bune!

Hepilica, Luto, unde sunteti ladies?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetelor, oare cu ce ar merge avocado de facut salata? Eu de cand l-am descoperit, adica de vreo 3-4 saptamani, mananc in fiecare zi o bucata. Nu ma mai satur de el, m-am indragostit iremediabil. Dar il pap pe paine prajita, cu sare si lamaie. L-am facut guacamole dar nu mi-a placut ca nu se mai simtea deloc gustul lui.
Acum as vrea sa renunt la paine si sa-l pun in salate. Dar nu stiu cu ce alte legume merge. Ma gandeam sa fac salata de ton, cu avocado, ou fiert, rosii si castraveti. O merge? Sau daca aveti alte idei de salate..!!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu imi propusesem sa ies azi afara sa ma plimb, dar am constatat ca am uitat caruciorul in portbagajul sotului. Asa ca iar stau in casa!
Fragutzo, Lullaby, voi iesiti pe afara?
Fetele din zona, maine, daca e vreme buna, ne intalnim in Moghioros? Ce ziceti????!!!!
Techiluto, tu ai masina ca sa poti veni in parc? Cum mai e pe campul tau? Tot sinistrati de balti?
Si eu ma gandeam ca Hepilica si Lucia nu au mai scris de mult!
Monica, te pup si tin pumnii!!!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

bna dimineata! sa avem un capitol plin cu vesti bune.

Monicao sa veniti cu vesti bune de la control.

va pupez!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mada, de ce nu iti cumperi batista bebelusului pentru mucisiori? Daca are doar muci nu ii da nimic, doar apa de mare in nasuc si curatat bine cu popita sau batista bebelusului.
Fetelor, unde gasesc si eu pozele cu Santorini si Uka la plimbare?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Roxxy, ce face Maria? E bine? Vroiam sa te intreb de ce nu il duci pe Mateiut la cresa sau la o gradinita? Ti-ar fi si tie mult mai usor sa te descurci si pentru el cred ca este un lucru bun sa socializeze cu alti copii. Mai ales ca acum vine si primavara si mai trec virozele. Te rog mult sa nu o iei ca pe un repros, nu asta am vrut, doamne-fereste, doar ca ma gandeam la tine ca ziceai de angajat bona. Mie sincer, mi se pare mai ok gradinita decat bona. Eu stiu sigur ca nu as fi rezistat cu amandoi copiii acasa toata ziua. Asta pentru ca Andrei nu e si el un baietel normal, ca Alessia a Clauciei, pe care unde o pui sa se joace acolo sta, al meu e din ala atomic, ne face nervii prastie!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput