Cluj rulz! (98) - Vine, vine priiimavaraaa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Buna dimineata cu cate-o urare de Dragobete pentru fiecare - sa va infioreze cum stie el mai bine

Manu da' chiar sa nu te lasi deprimata. Otita se trateaza, nu-i chiar o tragedie, tiroida la fel, ca sa nu mai zic despre nodul. Apropo de asta, o recomand pe dr Anca Ciurea (raddiolog cu competente de senologie), o gasesti si la Medstar, si la Radiologie (spitalul de stat) pe Clinicilor si la Lukmed (Republicii). Orice-ar fi nu te lasa, uite cate fete te sustin

Stanca bafta multa la gradinita! Nu poti sa stai cu ea cate un pic in primele zile, ca sa fie trecerea mai usoara?

Erika borsul il pui la sfarsit de tot, cand mancarea e gata, si lasi sa dea cateva clocote. Cantitatea difera de cat de acra doresti sa iasa ciorba si de cat de acru e deja borsul, dar pe aici nu este prea acru - acum vorbeste moldoveanca din mine care stie cum e borsul facut de ... mama.

Vine primavara, e pe bune! Mi-au iesit din pamant frunzele zambilelor si lalelelor, iar trandafirii au muguri. E bine, dar mie mi-a placut si iarna

Spor in toate tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Au ajuns tonele de pink la mine.... va multumesc din suflet .
Am si dormit bine azi noapte, ma uitam la Luca cum doarme ca un ingeras si ma topeam de drag.
Astept sa vina primavara odata.... dar ar ninge mi-ar placea sa mai dureze iarna, dar asa nu...
Ma duc sa profit sa muncesc ceva daca tot sint bine dispusa.
Va pup

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Daca nici guturaiul meu nu e semn de primavara ....

Manu

Simona o sa stau cu ea putin in primele zile.Cred ca e pregatita pentru ca demult vorbim de gradi dar vedem noi la fata locului.

Busu zice ce va ploua dar eu sper sa se insele.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Dragele mele,
saptamana viitoare e saptamana 1-8 martie in care nu sarbatorim numai inceputul primaverii ci si pe noi ca sotii , prietene, mame , iubite chiar si amante , intr-un cuvant FEMEI.De aceea va propun sa ne intalnim (ma adresez si celor care doar ne citesc) sa ne sarbatorim.Pacat ca nu ne putem intalni afara dar va propun sa ne intalnim la Marty cafe , pe Horea si indraznesc sa propun sa ne intalnim dupa ce ne culcam copii.
Asa ca dragele mele haideti sa facem un efort sa ne intalnim si sa ne sarbatorim impreuna.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

puahaha Simo, ce m-am mai distrat de urarea ta de Dragobete, auzi cica sa ne infioreze, omg

fete dragi, io o sterg cu familionu si preteni in concediu, la ski, dupa ce viu sper sa ma organizez sa fac un update despre mine ca am cam stat ascunsa, recunosc!

Va pup pe toate si sa ne revedem cu bine!

Stanca, mult curaj si bafta cu Maria la gradi!


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

buna dimineata!! fac cafeaua imediat si-o tin calda pana ajungeti si voi la ea, ok?? deci savurati-o cu ganduri bune si tihna din belsug!!

mi s-au trezit "purceii", le-am dat homeopatele si ii alimentez imediat, deci m-am organizat de buna dimineata...

Roxana, concediu placut!!

Criss, voi cum sunteti?

Stanca, eu in 5 ies cu colegele sotului, e o gasca ff faina; pe mine personal ma cam incurca ora la care ai propus sa se iasa, dar poate nu-s eu in ton cu lumea. De la mine pt. initiativa, nu te (ne)lasa, ca precis se face de-o distractie!!


restul gagicilor, va pup cu drag!!



pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Buna dimineata si de aici.
Din cauza eveniemntelor din ultimele luni mi-s cu bateriile spre cote drastice, asa ca tre' sa ma alimentez rapid, ca nu-i de gluma. Eu personal sunt de acord cu propunerea Stancai, sper sa reusim s-o ducem la bun final.
Si..chiar ca vine primavara, pe langa ce zice Simona, care se petrece si la noi in gredinutza mai e si un soi de claritate a aerului, zici ca s-a luat valul iernii. Altfel respiri, mai, nu gluma!!!

Apoi in tabara a tabarat copilu' pe mine si evident ca ea s-a distrat mai mult decat mine. Dar all in a fost ok, ea a invatat sa schieze, inclusiv pe gheata
, s-a distrat la greu pe acolo cu restul puradeilor.

De ieri am inceput repetitiile la un nou proiect, care imi place tare, sper sa fie ok oana la capat.

Apoi va pup si mai viu.

Distractie totala, Roxana!

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cafeluta la toata lumea!

Raluca
nu e batut nimic in cuie.Intalnirea e valabila daca doreste cineva si vin propuneri.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

salutare fetelor,

no mi-o reusit ciorba cu bors musafirii au fost incantati au mancat cate 2 farfurii ...ne-am simtit foarte bine impreuna si am pus bazele concediului impreuna in Croatia in septembrie...trebuie doar sa mai strangem banii

sotzul a fost dimineata la cardiologie (trebuia sa mearga demult) are tot timpul pulsul foarte mare peste 100 si tensiune oscilanta, i-au dat de facut ceva analize de sange apoi sa vedem ce tratament.Aveti careva vreo recomndare de cardiolog bun?
A venit si maica-mea (pt inmormantarea cuscrului ei socrul sora-mii) si am trimis-o urgent si pe ea sa isi faca Papanicolaul, saraca asa se plangea dimineatza ca nu ii place la ginecolog

ce imi place izul asta de primavara doar mi-e frica ca iarna nu s-a terminat si sigur va mai fi frig :(

am fost la "sedinta cu parinti" la waldorf si sunt foarte incantata cu alegerea si cu invatatoarea si copilului i-a placut foarte mult

eu nu prea am cum sa vin la intalnire ca suntem pe tzitzi si e jale mare mai ales seara daca nu e vacutza

Simona s-ar putea sa il trimit si eu pe sotzul la d-na doctor sa se verifice de tiroida

ma gandesc sa planific si io o iesire de primavara cu familionul dar oare unde ? sa nu coste mult

va pup
Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Hali-Halo, na ca am gasit subectu'

Intrasi doar sa va doresc un weekend de pomina, impotriva curentului. Vremea asta pe mine ma adoarme literalmente, de ieri dupa amiaza, nu gluma.

Va pup si va mai doresc ca asteptarea primaverii sa fie cat mai scurta si pe "nesimtite". Va dedic cu drag:

http://www.youtube.com/watch?v=dweiGyjxhHs

.... oglinditi-va! ...Filmul se cheama "Oglinda" si e regizat de Tarkovski , compozitia muzicala se numeste "Oglinga in oglinda" si a mesterit-o mesterul Arvo Part...mai multe nu-s de zis, is de rumegat cu toate simturile!!!!!!!

Cu mare drag de fete dragi tare



Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput