Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Doamne ce a trecut timpul.Aproape s-a facut Duminica

va dulce pe toate
noapte linistita!

8+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crina-s

cred ca am inceput sa vorbesc cam mult
sorry!

8+

crina


nu suflet, nu vb prea mult. zic de tratament deoarece la mine... am pierdut sarcina pe 1 febr (nu se stie de ce... in 12 sapt). parerile sunt impartite la medici... unul zice ca poti sa ramai imediat, altul recomanda dupa 3 luni. 1 febr a coincis si cu data cand ar fi tre sa/mi vina ciclul asa ca 11-15 a fost perioada fertila. mai demult,o buricuta zicea ceva de injecti inainte si dupa perioada fertila... sincer, eu doresc sa raman cat mai repede dar am inimuta stransa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Va si eu de noapte buna! Nici nu stiu cand a trecut timpul. Ha,v/am prins, e duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Maya iti tin pumnii sa iasa pozitiv testul pe 28 ca sa ni te alaturi noua.
Anca Micaela imi apre f rau n-am cuvinte.Fii tare si mergi inainte si vei vedea ca urmatoarea va fi bine.Din pacate noi,femeile trebuie sa trecem si prin aceste suferinte.Eu iti trimit si te rog ai grija de tine
iazmin, eu am facut un singur test in a 23 zi a CM si a iesit pozitiv
Si la tine e bebe sigur daca testul e pozitiv
Anamaria sa dea Domnul sa fie totul bine si sa vin cu vesti bune luni
intepaturile in uter am inteles ca sunt normale daca sunt suportabile.La uter retrovers se vede sexul mai tarziu.Linisteste-te ca sa nu-i faci rau la bebe.Imi pare rau de durerea prin care treci.Ai grija de tine si de bebe

Ionela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Cred ca am ramas ultima
Va de noapte buna
Somn usor fetelor
Merg si eu la

Ionela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliaip spune:

Anca Micaela imi pare foarte rau...nici nu am cuvinte...
Maya, tinem pumnii pentru testul de pe 28!!!
Si sanatate multa tuturor burticilor si sa ne scriem maine(adica azi)numai vesti bune!
Se pare ca eu sufar de insomnii, dar ce naiba sa fac aici? nu-mi place deloc! vreau acasa!!!

noapte buna!

Iulia, mamica de Ionut si
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Buna dimineata !

Parca as fi intr-o telenovela - nu a vrut la farmacie sa-mi dea duphaston fara reteta. Pe cumnata-mea o inteleg - in Sharjah unde locuiesc ei se da si antibiotic fara reteta...dar gine a mea de ce nu a stiut? Oricum o sa sun iar la spital si daca lucreaza ma duc la 10 sa-mi dea reteta si sa-mi faca injectia. Ieri am mai avut o mica scurgere ca un mucus, cat un varf de deget de culoare rou-maroniu. Am ganduri mai bune azi, simt ca bebe e bine.

Anca Micaela imi pare atat de rau. Iti doresc ca urmatoarea sarcina sa fie la termen .
Zozela e posibil sa se fi schimbat gustul laptelui. Stiu ca de obicei prin luna a 4-a se schimba, dar poate la tine a fost mai devreme (uite ca Otilia ti-a zis ca poate fi de la progesteron). Eu l-am alaptat pe Khalid pana la 1 an si 10 luni, pentru ca vroiam bebe 2 si prolactina de obicei face ca sarcina sa apara mai greu. L-am intarcat treptat - el ar fi stat la tzatzi toata ziua. Au fost cateva saptamani grele dupa cand mi-era dor sa-l pun la sani dar acum e bine. Bucura-te ca-ti cere lapte din cana - eu m-am chinuit muuult pana l-am facut sa accepte lapte praf si am incercat toate marcile de aici pana am gasit una care sa-i placa. Ii dadeam cu lingura si nu accepta mai mult de jumatate de canita. Acum ii dau cu bibe - seara bea si cate 400 ml.
anamaria_80 durerile in parti stiu ca sunt normale, se intind ligamentele. Eu simt cateodata cand ma ridic din pat.
Maya iti tin si eu pumnii sa vezi dublu pe 28 !.

Pupici.

Poze Khalid
www.youtube.com/watch?v=ZhFqjfn-35w" target="_blank">video - Khalid razand
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007
6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Buna dimineata!

AncaMicaela, cum am mai zis, cuvintele sunt de prisos... Ma doare sufletul pt tine.

Darene, te astept cu vesti bune de la doctor (ar trebui sa se lucreze azi)! Sunt sigura ca bebe e ok!

Anamaria, desi am uter retrovers, la echo mi-au vazut sacul si embrionul destul de repede, insa nu se vad usor detaliile... Conteaza insa si priceperea doctorului!!!

Va doresc o zi frumoasa si linistita!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Sa va mai spun ceva!!! Va spuneam ca doctorita a cascat ochii cat cepele cand i-am cerut sa fiu testata pt Listeria! Ieri am aflat si de ce: sunt prima persoana in istoria spitalului care solicita acest test!!! Fetelor, pe bune, am starnit valuri si am devenit celebra in spital: se uitau oamenii aia la mine de-ai fi zis ca am 10 capete! In gandul lor, probabil, se minunau si se gandeau ca sunt complet nebuna, dar ce mai conteaza... Sangele pe care mi l-au recoltat va ajunge in Franta, unde se va face super-analiza. Ma asteptam sa fie extrem de scump (inclusiv costul transportului in conditii speciale), insa s-a dovedit a fi la jumatate din pret fata de toxoplasmoza, respectiv achivalentul a 44 de euro (ceea ce e f scump pt Romania, nu-i asa?).

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Neata!

Nerantula,Otilia Va multumesc pentru sustinere-inseamna mult pentru mine,acum!
Uite ca nu m-am gandit ca ar putea fi vina progesteronului..
Am citit si eu despre branza de vaci,dar abia dupa cele doua episoade cu sanii angorjati..
Otilia,Doamne-ajuta sa nu simti nico contractie inainte de momentul nasterii si sa poti alapta cat mai mult!
Oh,nici nu stii cat imi doresc sa nasc natural.Astept sa treaca saptamanile astea cu risc si sun la C-ta la Isis.Ma gandeam sa vb. si cu seful de sectie de aici de la noi,pt.ca e un tip caruia ii place sa fie laudat,sa faca performanta-poate propunerea mea l-ar incita
Mi-am analizat si tiroida.Valorile au oscilat f.mult,lunile astea.
Eu am facut TSH-ul,Ft3,Ft4 si ATpo.Si pt.astea,mai astept cateva saptamani si le repet. Sper sa nu-mi fie rau sa mai si vomit,ca atunci chiar ar fi de rau..Si-asa mi-e groaza cand ma gandesc ca trebuie sa-mi fac iar analizele!Fierul va trebui sa-l iau in continuare,sigur va trebui,numai ca,de cand am ramas insarcinata,ma constipa si asta iar nu-i chiar bine.Mi-am schimbat nitel alimentatia si cred ca pot sa tin sub control,tranzitul
Sunt curioasa,in Norvegia faceti dublu test,triplu test?!

Maya,era gluma mai..
Fata,nu lua nimic fara sa mergi la medic.Despre progesteron era vorba,dar ti-ai facut vreo analiza care sa ateste ca ai deficit? Daca nu,nu lua nimic,intreaba doctorul!

Bafta la eco,Crina!

Wow,Elena,400ml?!E campion!!

Hai ca am scris pe fuga,sper sa se inteleaga esenta!
Duminica frumoasa!



Ela,sufletelului blond si a unui samburel!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!

Mergi la inceput