PRIETENE FARA TITLU (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Io ma pregateam sa il duc pe Tudor la baie,doar ca taica-su l-a dat in hinta vreo 5 minute de l-a adormit Asa ca mai stau pe net si bag in mine prajitura cu mere
BRANDUSA pai frate-tau chiar ca e plimbaret! Al meu a fost anul trecut/anul asta doar in Italia,Elvetia,Austria,Germania si Anglia Si Ungaria sa nu uitam Chestia cu insuratul de tanar ... pai sa va zic ca frate-meu are o droaie de amici,fosti colegi,prieteni,vecini insurati de tineri care deja-s gata divortati? Si cu copii ... Cat despre aia cu femeile fericit maritate taie-ma de pe lista
DANIELA lasa mai , ca voi vacanta de vara o aveti asigurata loco si prelungita Ce mai vrei?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Da, chiar asa, prea multi daca MOni! Dar de inteles! Noi suntem foarte plimbareti si aventurosi de felul nostru. EU una pana sa-l intalnesc pe Radu- adica pana sa raman instantaneu gravida cu Ana, nici nu iesisem din tzara -ca terminsasem facultatea, apoi munca in zadar (muuult pe bani putini). Ce concedii, vacante pana atunci? La munte cu rucsacul la cabane, la mare cu cortul. Invatasem vag sa skiez- inchiriasem skiuri de cateva ori si urcam cu ele in spate jumate de partie la Predeal ca sa am de unde sa ma dau la vale. Nu incercasem chestii extravagante gen teleski sau telescaun. Si la "restaurant" mancam numai pizza, ca aia avea pretz fix (la carne, depinde cum o cantareste, cat cantareste, etc). Si se fac 5 ani de atunci. Mishto, cand ma gandesc. LA mine e "inainte de Radu" Si "dupa R". Ne-am cunoscut joi si vineri mi-a zis sa mergem sambata la munte sa skiem. Am plecat Duminica abia, ca eu sambata ma vedeam cu ceva prieteni. Wow si cand a vazut el ce catastrofa eram cu skiurile in picioare......


www.dropshots.com/dochia" target="_blank">poze1
poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Bee fa rapid rost de banuti si fugi la dentist. este mare mare lucru ca ai inca radacinile tale.
la mine a fost tare prost ca am avut maselele de 6 ani toate scoase. asa ca pe la 20 de ani m-am pucat sa-mi fac dintii si mi-am pilit 8 masele bune ca sa-mi completez alea 4 lipsa. Asa ca mi-am cam stricat toata gura. Apoi am zis eu ca gata, am terminat, or fi pe viata alea asa ca n-am mai trecut pe la stomatolog. m-au apucat dureri crunte dupa ce am nascut-o pe Ioana, n-am mers la stoma ca vezi doamne alaptam. Mi-a trecut durerea si am uitat si de dentist, apoi veni rares si l-am alaptat si pe rares si apoi ca scart ca car ca mar si toate radacinile mi-au fost compromise. nu se mai puteau pune lucrari pe ele aa ca am scos o gramada. Atrebuit sa le inlocuiesc cu ceva si unica solutie ce o mai aveam au fost implanturile...AAAAAAAA mai era si placa
Asa ca fugi la dentist cat mai ai pe ce sa pui lucrari ca altfel este jale!!!!!!! Si de durere si de bani si de orice!!!
Precum am spus, rares nu se supara ca radem de el...se enerveaza doar in cazul in care vrea ceva urgent sau imperativ si eu nu inteleg ce vrea dar gaseste el repede o cale sa ma faca sa inteleg.
da, Ioana este varsator, nu prea le am cu zodiile. ieri spre exemplu dupa ce trecu momentul X tot nu a vrut sa continue dansul. statea langa mine in picioare pe banca si se scalambaia in oglinda. Oricum altfel fata de ce repetau copii acolo.
Bee ce se mai plimba si fratele tau!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Noa, buna seara!
Sotul e jos la aparate, eu la computer, mai trandavesc 2 zile. Apoi ma bag la greutati si sarit coarda. Ma fac bella pana la mare...
Moni, nici mie nu-mi place sa aud ca Diana are asa probleme. Saracuta, nu trec cateva zile si incep durerile. Pai treaba e asta? Nu o duci, pentru variatie, la alta dentista? Of, atatea carii...mult prea multe.
Sa ma laud cu ceva, Diana papa legume. Manca ea si inainte, dar mai in sila, acum baga in ea ca sparta: ciorba de fasole uscata, fasole verde (ciorba sau sos), mazare, morcovi, supa de rosii, sos de usturoi (ii spun ca e de la KFC) etc, tot ce-i leguma merge fara discutie in burta ei de Gargantua. Inainte de a adormi a mancat 200 gr de iaurt gras Napolact, cu 6% grasime, nu stiu cum a incaput, mai ales ca mai halise paine cu unt si sunca, cu o ora in urma.
Nu inteleg cum s-a schimbat, dar ma bucur.
Ce fain de frate-tu ca a fost la meci. Cand a inceput meciul am tacut si eu si sotul sa auzim celebrul imn al lui Liverpool. Auzi, vrei sa se insoare, dar are cu cine? Adica, vrea si prietena? Ca mai nou, fetele nu prea doresc...intai distractie, apoi chestiile serioase.
Daniela, Ioana are aptitudini in mai multe domenii, super ca merge cu rotilele fara sa fi exersat, si-a adus aminte, e ca mersul pe bicicleta. Tinem pumnii la fata sa nu se imbolnaveasca, a mea a stat langa multi care s-au imbolnavit ulterior si n-a prins. Ei, si cand a luat...a luat tot cocteilul de virusi, nu s-a multumit cu unul.
Cu programul e mai greu sa ii raliezi pe amandoi, vecina mea cu doi copii la fel face, ii culca pe amandoi dupa-masa, noroc ca baiatul (cel mare) e mai somnoros, nu ca fiica-mea, de cand se scoala are ochi de lemurian.
Sper ca v-au placut pozele, n-am stiut ce sa pun, mutra ei dupa ce se reface, inca are cearcane si e palida. Va dati seama ca nu puteam sa-i fac poze la spital (de ex.) as fi plans non-stop daca ma uitam la ele.
Vrea sotul sa stea la comp un pic. Revin.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA chiar ca esti aventuroasa rau ... nu esti sagetatoare cumva?
Eu am iesit din tara prima oara la 14 ani - cand am fost cu ai mei in Ungaria,Cehoslovacia si vechiul RDG - ,dar doar in Leiptzig si Dresda am fost.Apoi am mai fost in Ungaria-Cehoslovacia-Polonia intr-o excursie cu o verisoara si cu ai mei in Turcia,prin Bulgaria.Dar in Turcia doar pana in Edarne.Si-atat ... si astea inainte de a ma marita,fix invers decat la tine. N-am mai avut timp Maximul de relax doua saptamani pe an la munte+mare si un pic la tzara si prin imprejurimi. Faculta + serviciu+ acte la AF,serviciu + acte la SRL + umblat pe la clinici de fertilitate si pe urma au aparut strumfii si nici atat

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am plecat sa imbaiez si culc strumful,revin mai incolo.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mai, cat ati scris pana am bagat eu mesajul, drept e ca stateam si ascultam pe net muzica, apoi mai cascam okii la tv, s-a lungit mesajul meu ca guma.

Bee, noi (eu cu sotul) facem anul asta 20 de ani de cand ne cunoastem. Pot spune inainte de el si dupa? Gizas, mai 5 ani si avem nunta de bronz sau cum s-o numi. Ca babalacii.
De schiat, n-am facut-o. Handbal, echitatie, balet, alergari...dar sporturi de iarna, ba. Antitalent sau lipsa de preocupare. Asa iubitoare de iarna cum sunt.
Cu dintii mare grija, eu am ajuns cand ma durea, ideal e sa mergi in control, dar lenea e mare si bine ca nu doare.
Am pus 6 poze si gata, se vede talentul? Fii serioasa. Vorba ta, Varsatorii se exprima altfel. Ana ta are lejeritate in a socializa stiai ca e mai importanta caracteristica asta decat IQ-ul? Cica asa spun ultimele studii. Pentru ca socializarea te duce cum zice Creanga, pe unde nu ti-e gandul. Sora-mea e animalul sociabil. Vai de mine, noroc ca are restaurant. Toata ziua meliteaza si se intalneste cu diversi, clienti, furnizori etc. Io? Intr-un barlog cu o carte in mana. Si niste fan sa stau comod. Dupa pensionare ma retrag pe o insula din Pacific. Pe un hamac cu biblioteca la indemana.
O sa vorbeasca corect si Razvan. Se grabeste sa pronunte si nu-i iese. E mic, bre.
Daniela, apoi jale si amar de dintii tai. Eu credeam ca vrei ceva nou in domeniu, nu ca iti lipsesc radacini. Eu si inainte de nastere am fost (a treia luna) si dupa si acum recent. A mai ramas detartrajul, dar luna viitoare. Si, o solutie perfecta pentru gingii, spalatul cu bicarbonat. Am intr-un pahar in baie, pun periuta si ma frec de doua ori pe saptamana, dinti si gingii pana sangereaza. Bine, pe dinti nu prea e indicat, sare smaltul. Dar cica ii albeste.
Nu te mai stresa si tu cu vorbitul la Rares. Si a mea stalcea in jur de doi ani. Muream de ras.
Moni, eu zic ca e bine varsta de 31 de ani cand am facut-o pe Diana. Culmea, la 31 ianuarie s-a nascut..haha. Pana atunci m-am distrat, am facut facultatea, mi-am aranjat casa si m-am pus pe facut copii. Asa nene. Acum e mare, ne putem si plimba cu ea. Ne-am promis ca vara asta o sa iesim cu cortul. Si in Ungaria la stranduri.
Azi am fost la Zoo cu ea si nepotul meu, Robi. Ce draguti erau amandoi..hm. Dar, cum zicea sotul: inchiriem pe Robi cand simtim nevoia de al doilea. Are si el glume in program.
Astery, ce faci? Cum fu ziua?
Denisa e la cabana, nu?
Pana trimit mesajul parca vad ca scrieti iar.
Merg la nani imediat. Ma citesc pe forum.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mai lasa-ma ma cu cearcane si alte cele. fa la fata poze ca sunt sigura ca-i frumoasa! Ce bine ca papa legume. Eu sper sa fie asa mancacioasa doar pana se reface ca apoi daca o sa tot continue asa o sa ai o grasuta

Sport..mmm si eu trebuie sa ma apuc. acum am scuza cu operatia ca n-am voie efort fizic fo 7 zile. poate ma ambitionez si eu sa arat bella pana la vara. sa nu mai fiu asa ca o purcelusa pofticioasa

Bee esti tare frate. Auzi, l-a cunoscut pe Radu acum 5 ani si acum au deja 3 copii, casa construita....
Noi le facem cam de 3 ori mai incet
In strainataturi eu am fost in italia intr-o vacanta si Robert in Franta. Asta inainte sa ne cunoastem Robert a mai fost intr-o gramada de tari dar eu zic ca nu se pune ca a fost cu serviciul nu in vacanta si nici macar nu a locuit o perioada prin tarile respective, tot in trecere a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata baia si papa,dar nani nu vrea.I l-am plasat lui taica-su sa il legene.Am vorbit si cu mami.Diana a mancat si e ok,nu o mai doare nimic.
BRANDUSA are dreptate Daniela cu dintii,fa cumva si rezolva daca poti,sa nu iti para rau dupa aia Cum ziceam,mai bine fara o baie sau fara mobila completa,sau cu vacanta la cort,de la orice taiat de pe lista,dar nu de la sanatate.
DANIELA vad ca si tu esti pilaf la capitolul dantura,dar bine macar ca ai parale de implanturi.Eu pana la 36 de ani,deci pana am nascut-o pe Diana aveam toti dintii si maselele,doar alea de minte le aveam scoase,nici nu cred ca toate.Intradevar erau plombate toate ,dar erau intregi,doar la un premolar aveam "coronita" pusa pe surub,dar avea radacina deci.Dupa ce am nascut ... prapad! Una cate una maselele au picat aproape toate la datorie - carii, puroi, radacini rupte extractie dupa extractie ... A urmat sa dea ortul popii si un dinte de sus din fatza si asa am ajuns sa imi fac lucrarea sus.Acum dupa ce il nascui pe Tudor alte doua masele s-au dus ... asa ca am lucrare si jos.Cu pilit dintii buni sa am pe ce pune lucrarea. Si am luat incontinuu multivitamine,calciu,am baut lapte si am consumat lactate ... degeaba.Am inteles ca o parte din hiba o au si plombele alea vechi din amalgam,care cand dupa multi ani (chiar 20 de ani) sunt scoase ... din maselele respective se cam alege praful.Si la mine se confirma asta.
INGRID sa mai pui desene! Eu ti-am zis ca Diana ta are talent! Si are ceea ce e esential pentru un pictor - imaginatie! Eu am o oarecare indemanare la desenat,dar nici vorba de asa imaginatie.Eu desenam chestii mai reale,nu m-as fi gandit la cai cu aripi sau ... omul rau Cred ca si Diana mea e la fel ca mine,mai ales ca-i capricoarna si astia-s realisti rau si cam fara imaginatie.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Aia cu omul rau m-a bagat in ceata. Imediat cum am vazut foaia am intrebat-o ce-i cu figura aia, atat imi raspundea: e omul rau si se intoarce acasa. Si casa lui e tot neagra si tot e negru, numai ceva galben se vede, cica erau soarele si luna, inversate. Dracu' mai stie.
Si mai are una cu insulele, jos e tot o persoana, mi-a spus ca ala se duce pe fiecare insula. Si ca el vine de pe planeta Brador. M-a innebunit cu Bradorul ei. Toata ziua deseneaza planete si nu uita intr-un colt sa puna si Brador. E mai mica, imi explica ea si nu are inele ca Saturn. Haha. De doua luni are ce are cu planeta asta.
Cam atat de imaginatie, maine facem roata olarului. I-am vazut pe cei doi copii ai Danielei si mi-am amintit cat ma ruga Diana sa ne mai jucam....eu de groaza cat era de curatat dupa nu aveam chef.
Moni, Doamne ajuta ca nu o mai doare pe fetita. Eu nu puteam manca atunci cand ma dureau dintii, imi dau seama cum se simtea ea. A ramas la buni asta-seara? Aveti doar un copilas?
Daniela, eu ma gandesc ca nu se va ingrasa. Treptat, parca isi reduce mesele. Papa mult, dar se maresc intervalele. E ciudat, 200 gr iaurt reprezinta 17% din necesarul zilnic. A mai mancat si o felie subtire de cascaval, suc de fructe facut de mama, legume, unt...atinge oare cat ii trebuie zilnic? Hm...
Am promis ca ii fac poze cand se mai intremeaza sau cand o imbrac de ocazie.
Merg la culcare, mi-e somn tare. Noapte buna, fetelor!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput