Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Doamne ce frumos si ce bine a fost afaraaa
Abia astept ziua de maine cand o sa fie soare si mai cald decat azi
(de Bucuresti vb)

Petra Oana de mami Pirelia

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

hello!

cu toate ca nu eram si nu sunt de acord cu antibioticul la copii asa mici.. aseara am cedat si i-am dat lui David antibioticul prescris de medic..nu am mai rezistat sa il vad pe puiutul meu ca se chinuie sa inghita cand mananca (ca si asa,de bolnavior ce e a mancat foarte putin in ultimele zile), ca plange..si de ce plange mai mult de ce il doare mai tare..acum s-a mai linistit,a papat mai bine de dimineata, acum doarme in bratele mele si imi e frica sa il pun jos sa nu se trezeasca si sa o luam iar de la capat cu plansul...

va -acim pe toate.



Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Andre-cred ca ai transmis putin soare si la tg mures, e asa fain afara-l-am trimis pe tati cu galusca afara

Monis-mersi ca ne ai povestit cu analizele

probabil ca s a mai discutat inainte dar ce stiti de vaccinul pneunococic

PUPICI

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

fetelor , fulgusorii vostri cam cat dorm ziua, ca amalia doarme 5-6 ore
cred ca sunt putin nebuna, daca doarme de ce doarme? daca nu doarme de ce nu doarme?

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui na_bo
fetelor , fulgusorii vostri cam cat dorm ziua, ca amalia doarme 5-6 orecred ca sunt putin nebuna, daca doarme de ce doarme? daca nu doarme de ce nu doarme?
Chiara doarme, daca e tinuta in casa, 4 ore legate pe burta si de vreo 4 ori cate o jumatate de ora, noaptea de la 12 la 8. Afara sau in masina doarme continuu, daca o tin 5 ore afara, 5 doarme. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Haili hailo, ce bine a fost afara cu bb in marsupiu, soare si caaaald. Si, spre deosebire de carucior unde doarme tot timpul, pitica mea a stat treaza cam jumate din plimbarica si s-a uitat la lume, ne-am luat si o gogosica cu afine ... mmmm, ca tare bine a fost.
na-bo si fi-mea doarmea tot vreo 6 ore impartite pe parcursul zilei
Monis saracu Santi perforat in degetel, eu stiam cam cum sta treaba de cind mi-au gaurit-o pe Maria in calcii cind i-am facut testele alea metabolice, si tot asa o tineam si o storcea tanti de piciorus pina au invinetit-o
dymomo esti o mamica tare curajoasa si ai un pui la fel
Restul fetelor chemate la apel, unde umblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Monis, brrr deci asa cu recoltatul din degetel... Eu ii raspunsesem Laviniei cand m-a intrebat ce cred de hemograma ca nu mi se pare necesara la varsta asta decat la prematuri si la copii nascuti din mame cu anemie feripriva, n-am indraznit sa fiu prea vehementa, poate cine stie ce se descoperise de cand n-am mai studiat problema. Plus ca am mai spus de depozitele de fier din cursul vietii intrauterine care se epuizeaza abia la 6 luni dupa nastere... No, in fine, pupici Iulianului sa-i treaca bubuta!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete



Da, Di, asa este, nu am uitat ce ai scris, doar ca pur si simplu nu am prelucrat toate info inainte de a ma avanta la recoltare. In schimbul experientei, am primit un buletin cu rezultate pe care nu stiu sa le citesc .
Oricum, discutia despre fier e f lunga si complexa... pentru cine are rabdare si interes, exista pe net o multime de info. Eu momentan am suficiente. Sper ca nu va mai trebui sa recoltam curand sange de la bebe. Ceea ce va doresc si voua toate . Si pentru Danut by Dymomo un extra mititelului.

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui na_bo

fetelor , fulgusorii vostri cam cat dorm ziua, ca amalia doarme 5-6 ore
cred ca sunt putin nebuna, daca doarme de ce doarme? daca nu doarme de ce nu doarme?



ziua cam 6 ore legat, insa ca si andre daca iesim fie cu masina fie fara doarme tot timpul iar noaptea de la 21.30 pana la 6 dim fara pauza

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Iuhuuuu, am fost afaraaa! Ce bine a fost Acum am terminat de ppat si suntem cu ochii pe pereti ca tot vb de somn
Asadar Matei doarme noaptea pot spune bine, de pe la 23 la 8 sau 9 cu 1-2 mese. Ziua...cam la 1-2 ore dupa ce s-a trezit de dimineata mai adoarme 30 min-1h, apoi pe la 13-14 poate dormi mai mult, pana pe la vreo 3h si apoi il mai apuca seara pe la 20 cate un atipit, dar nu prea il mai las sa doarma ca sa doarma noaptea...are zile cand nu vrea sa doarma mai deloc si atunci...mami iubeste-ma si tine-ma in brate scrie pe mine

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

http://stirileprotv.ro/stiri/social/mihai-seitan-copiii-care-au-parinti-bogati-nu-mai-primesc-alocatie.html





Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput