FIV Europa(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Viola cat despre endometru, abia era de 8-9, iar la alte fete 11-12...Mi-au zis ca nu e o problema, dar e o diferenta totusi...

Ieri si-au facut aparitia uratii si am inceput cu AC. Deci, am intrat in linie dreapta....

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna Fetelor!
Azi m-am intors de la spital.Dupa ce am facut perfuzie la clinica unde am facut fiv-ul 2 zile, lichidul tot crestea asa ca am fost trimisa la spital. Acum ma simt mai bine ... insa nu a fost usor deloc.



Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot
Factor antinuclear pozitiv
OATS girl
FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Viola cat despre endometru, abia era de 8-9, iar la alte fete 11-12...Mi-au zis ca nu e o problema, dar e o diferenta totusi...

Ieri si-au facut aparitia uratii si am inceput cu AC. Deci, am intrat in linie dreapta....

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!



Pai 8-9 in ce zi? In ziua transferului? Asa este.Da, eu ma pregatesc pentru FIV2 in aprilie. Doctorita zicea ca putem face si in martie dar eu vreau sa mai las ovarele sa-si revina. Sa stii ca si eu am aceeasi problema ca si tine cu circulatia si intr-adevar aici tratamentul e destul de saracacios. Si eu fac la fel. Caut si incerc sa vad cam ce ar trebui sa mai iau, dar si mie mi-e teama. Am inteles ca pt vascularizarea uterului trombo-ass ar fi bun. Dar oare de cind trebuie luat? de la inceputul stimularii sau doar de la ET? Buh. Habar nu am. Poate stiu fetele si ne spun si noua.
Ma bucur mult ca in sfirsit intrii si tu in linie dreapta. Sa inteleg ca-l faci in martie?


Anul asta voi fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

De la inceputul stiumlarii, se opreste cu o zi inainte de punctie si se reia dupa punctie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

De la inceputul stiumlarii, se opreste cu o zi inainte de punctie si se reia dupa punctie.

Catalina






Multumim frumos. Ce mai faci tu draguta?Ceva proiecte in viitorul apropiat?


Anul asta voi fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bine, multumesc de intrebare. Pai proiecte am, nu este normal sa avem proiecte?!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Bine, multumesc de intrebare. Pai proiecte am, nu este normal sa avem proiecte?!

Catalina





Pai da. Bineinteles. Sa inteleg ca o pui de un FIV?Ti-am citit povestea din urma si m-a impresionat foarte mult. Esti o femeie puternica. Te admir pt asta.


Anul asta voi fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Multumesc.Nu stiu daca sunt puternica sau inconstienta.
Nu, nu intentionez sa fac nici un FIV in viitorul apropiat. Asa cum am mai spus este o perioada in care am alte prioritati.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Multumesc.Nu stiu daca sunt puternica sau inconstienta.
Nu, nu intentionez sa fac nici un FIV in viitorul apropiat. Asa cum am mai spus este o perioada in care am alte prioritati.

Catalina





Am inteles. Bafta multa!


Anul asta voi fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Multumesc la fel.



Mergi la inceput