LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza..

La multi ani,Paul!Sa cresti mare,sanatos,voinic si voios!
La multi ani Maya!Multa sanatate si o viata frumoasa plina de bucurii.

La multi ani axis!

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

ingrid, si noi am avut problema voastra cand a invatat Caterina sa se ridice in picioare in patut. La noi solutia a fost sa o obisnuim sa adoarma singura. Spre surprinderea mea, dupa ce a fost in stare sa adoarma singura s-au rarit mult trezirile de noapte. Oricum si ea doarme agitat, se foieste, se ridica in fundulet si dupa se tranteste inapoi pe burta, dar eu nu intervin ca altfel se trezeste de tot.

veronica, eu nu as putea face un drum asa de lung cu Caterina, ea nu are rabdare in masina nici la drum de o ora. Oricum, cred ca trebuie sa faceti multe opriri si poate nu ar fi rau sa popositi o noapte pe undeva, mai ales daca conduce numai sotul. Noi cand mergeam Italia-Romania cu masina ne opream la Graz o noapte si era ok asa, nu ajungea sotul prea obosit.

anna, buni parametrii lui VladutCe o sa faci pana la urma, continui cu alaptatul cum ti-a zis pediatra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Mie anul trecut pe vremea asta (vreo ora mai tarziu, cred) mi se rupea apa si ma internam cu contractii neregulate. Ginecologul meu era convins ca voi naste in aceeasi zi, dar pentru ca nu ma dilatam Cati a venit pe lume de-abia pe 18, ajutata de oxitocina. Nu-mi vine sa cred ca a trecut un an..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI PAUL!
Sa te faci mare, sa fii sanatos si fericit!

LA MULTI ANU MAYA!

rox Ioana a stanat aproape 1 an la 15 kg jumate. Nici nu o mai cantaream de graoza ca imi arata tot atat Asa ca a fost o surpriza placuta ca a ajuns la 17! Dar e inaltuta intr-adevar, fetitele din grupa ei sunt toate mai scunde ca ea. Pat cate kg are si ce inaltime?
Nadia ... nu-mi vine sa cred cat e de nebuna. Nici Ioana nu a fost chiar cuminte dar asta o intrece categoric!

cami da si Dienuta e manechin. Ce mai fac ele? Nu am mai vorbit de mult cu Dana.

anuc si noi tot cam acelasi buget. Noi vrem neaparat in zona 13 Sepetmbrie - Panduri sa fim aproape de ai mei, asa ca bloc nou iese din discutie (in zona asta de abia daca gasim cev ain bloc vechi la banii astia). Spor la cautat! Noi suntem inca in faza de adunat acte pentru credit.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patricia, eu asa pe vorbe as zice ca e ok cu fructe compot, dar e doar teorie. si uscate, stafide, da. celelalte fructe au in general mai mult sulf. trebuie sa te uiti pe pachete sa fie cat mai fara nebuneli prin ele.
Raluca, asa, asa, si Pat a stagnat cu anii la o greutate. tin minte ca de la 2 la aproape 4 ani el a stat la 16 kg, era ca un scheletel. acum are 122 de cm si vreo 23 de kg. dar a pus aproape 3 kg pe el in numai 6 luni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

http://family.webshots.com/album/576770507lNFisJ
Eu si gandacelul meu:))

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axis spune:

La multi ani, Paul! Pyc, mie 17 mi-a adus mult noroc, asa sa fie si pentru puiul tau!

La multi ani, Maya! Stellutza, cred ca acum ai o fata mare, care nu mai vrea sa fie tinuta in brate tot timpul!

La multi ani, Razvan! Crisspy, stai linistita, Universul comploteaza pentru a ti-l aduce aprope pe Razvan!

Ledi, sunteti foarte frumosi impreuna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mai eu vrand-nevrand am trecut la mancare - bucatele. Nadia refuza sa mai manance pure-uri, nici macar o lingurita nu vrea sa ia. In schimb haleste bucatele de orice. Necazul e ca dureaza mult, se plictiseste sa stea in scaun si avem 2 alternative - fie o lasam aproape nemancata, fie alergam cu mancarea dupa ea prin casa.

vero eu una nu m-as incumeta la un astfel de drum cu masina. Alice se va plictisi cu siguranta si nu va fi usor pentru nici unul dintre voi.
In ce priveste borcanelele - eu ii dau Nadiei foarte rar side fiecare dataface kk moale; la el facea si Ioana. Banuiesc ca din cauza ca nu este obisnuita cu ele. Asa ca ai grija, daca de regula nu ii dai s-ar putea sa fie oarecare probleme.

iuliacris ai mei au iesit la pensie dar lucreaza peste pensie si o vor mai face cat timp mai pot si cat timp nu ii dau afara. Pe de o parte ei sunt niste persoane foarte active si preocupate de multe lucruri, le va fi foarte greu sa stea acasa si pe de alta parte au pensii mici si nu le ajung banii.


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Tudor
Andrei Valentin
fetita de ela2233
Razvan Andrei
Paul
Maya Maria-Ayeneea
fetita de Lavini

Axis
Lisa, sunt de acord cu Ciufik, daca ai un conflict cu cineva anume, incearca sa-l rezolvi cu acea persoana, pentru ca altfel ajungi sa ataci alte persoane. A sunat foarte neplacut mesajul in care ne cereai sa nu ne mai plangem atat. Forumul e public si fiecare are dreptul sa spuna ce-l doare. Conversatiile astea intre noi fac foarte bine la psihic, si-s convinsa ca au evitat ceva baby blues printre noi.
Naty, eu zic ca va trebuie o gradi cu program lung pentru Ioana si o bona dispusa sa stea inca o ora- doua seara. Tudor are acum aprox. 104cm si 17 kg, si e de ceva timp la greutatea asta.
Veronica, poate totusi reusesti sa convingi sotul ca un drum cu masina o distanta atat de mare e mai potrivit vara, acum drumurile (mai ales in Ro) pot fi inzapezite, alunecoase etc. Pentru Alice jocuri si jucarii multe, opriri dese, iar cu mancarea la borcan sa o obisnuiesti din timp. Sa ne spui si noua cum merge intarcatul noaptea.
Ledi, foarte frumosi sunteti.

Ma duc sa vad si pozele de pe mail.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui axis
La multi ani, Razvan! Crisspy, stai linistita, Universul comploteaza pentru a ti-l aduce aprope pe Razvan!



Mi-a placut fraza asta la nebunie

Ledi am vazut pozicile...tare frumoasi mai sunteti ...imi place mult poza in care te imbratiseaza si te iubeste ...asa face si Razvi si mor de dragul lui.

Edinutza am vazut pozicile cu Ainoa frumusica foc...vai ce-mi plac rochitele ...si by the way, si eu va invidiez pentru vremea frumoasa. Sper sa nu mai aveti probleme cu iritatia.

Vero am vazut filmuletzul cu Alice ...taaaare cuminte si cooperanta este...iar locul ala de joaka este nemaipomenit ...sper sa luati decizia cea mai buna in legatura cu drumul spre Romanica.

Asparagus am vazut pozicile cu Lucas piratul ...super tare...

Daiopri am vazut pozele de la ziua pisoiului...mi-a placut costumatia de smecherash si palariuta e super .

Naty multa sanatate Nadiei ...e bine ca au iesit analizele OK...imi place de ea ca e asa activa si "atomica" ...bafta la gasit apartament

Cristi spor la croitoreala...

Pyc asteptam pozici de astazi cu reactia lui Paul la masa super aranjata.

Dark ce bine ca ati trecut cu brio peste ziua de ieri...am balotat si eu niste clatite ieri da' habar nu aveam ca e Pancake day

Aalina sper ca ai terminat curatenia ...si eu zic la fel sa nu te necajesti ca nu pot ajunge nasii...uite eu as fi preferat ca ai lui Razvi sa nu vina ca nu-mi plac deloc...si pe pariu ca Razvi o sa se si sperie de ei ca saracu nu i-a vazut decat de 2 ori in viata lui dintre care o data la botez unde urla din totii rarunchii cand era la nasa in brate

Bee felicitari pentru parametrii Alexiei si pentru maselutze ...oau 79cm, chiar inaltutza...sper sa nu faceti vreo reactie la ROR.

Anna sper sa reusesti cu scosul lapticului pe timpul zilei...o sa-si dea seama Vladutz ca e buna si mancarica solida pana la urma .

Sigur am uitat pe cineva...da' ma revansez eu

Mergi la inceput