Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

stiu la ce te-ai referit...dar faceam haz de necaz.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ieri ma uitam cu Diana pe Animal Planet si era o emisiune cu politia veterinara si ii explicam la Diana cum nenea si tanti duc animalele la doctor ca-s bolnavioare si azi Diana il pune pe ursulet in carucior, imi face tai si pleaca. O intreb: unde mergi cu ursuletul? Raspuns: docol! ( doctor) si merge la usa la intrare, pune mana pe chei, pe clanta si dupa-aia vine inapoi cu un zambet mare ca ursuletul e sanatos acuma
Tot azi pe la amiaz, isi pune posetuta pe brat si imi zice ca merge si ea la docol
Tot e mai bine, ca pana acuma imi zicea ca merge la mall

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ha-ha-ha...ce tare e Diana.

M-a bucurat tare mult un mesaj primit azi.

si weekend fain sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Hello fete!

Noi suntem in toiul pregatirilor cu botezul. Azi am mai taiat de pe lista dj si cameram. Mai avem baloanele si aranjamentele florale.

Foarte fain filmuletul, Gio. Am facut si eu unul, pentru botez.

Kitzy..poate vezi ca Diana se face niscaiva "dotolitza"

Uh, maraici ma striga. Pup fete. Inclusiv burtica si boticul . Si restul

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:



Gio, nu mai plange, ca nu esti chiar asa cum crezi tu. Doar ti se pare.

Ralule, e fenomenala Diana ta

Coano, am venit repejor la

Am primit si eu mesajul cu super-vestea! Deci trebuie sa ma grabesc, ca nu se mai poate asa.

Oana, esti bine?

Silvia, mai zici ceva?

Ana Maria? Lilly?

Pe cine am uitat?

================

A... eu-s in butoi. De la mai multe, iar adunate. Maine astept o veste care nu cred ca e buna. Mai vorbim.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

O super veste? Ce super veste?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

pai... nu prea mi-e clar la ce te referi, Ralule.

Eu am avut o zi grea si azi.
Si vremea e tot aiurea la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

M-am lamurit si eu cu vestea, ms Ralule tu ce-ai de gand? Hmmmm?????

La noi azi a nins ca-n povesti, mai ca-mi venea sa pun colinde
De-a rasu'- plansu', pe cuvant, e trecut de jumatea lui martie si inca n-am lasat caciula din cap
Diana azi a stat la buni, abia pe la 8 mi-a adus-o acasa, am tras chiulul toata ziua, am fost doar la cumparaturi si atat, am zis ca asa de bine o sa-mi prinda o zi doar pentru mine..da de unde! era asa de pustie casa, nimeni nu alerga prin casa, nimeni nu tipa, nimeni nu mergea cu caruciorul la mall dupa bic...
Mi-a fost tare dor de ea, abia am asteptat sa vina acasa s-o strang in brate si s-o pup
Si pe mine ma asteapta bucataria la curatenie si camara si azi numa ma gandeam cum o sa fac eu ordine si ce-o sa mai arunc, da nici nu m-am putut clinti de pe scaun
Musai sa-mi revin, nush ce-a fost azi cu mine, cred ca o sa dau vina pe astenie

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

M-am lamurit si eu cu vestea, ms Ralule tu ce-ai de gand? Hmmmm?????

pai, dupa cum ziceam mai sus... trebuie sa ma grabesc, ca nu se mai poate asa...

Citat:
La noi azi a nins ca-n povesti, mai ca-mi venea sa pun colinde

eu chiar am ascultat azi colinde. Deci urmeaza-ma cu incredere, ca esti pe drumul cel bun.

Citat:
Diana azi a stat la buni, abia pe la 8 mi-a adus-o acasa, am tras chiulul toata ziua, am fost doar la cumparaturi si atat, am zis ca asa de bine o sa-mi prinda o zi doar pentru mine..da de unde! era asa de pustie casa, nimeni nu alerga prin casa, nimeni nu tipa, nimeni nu mergea cu caruciorul la mall dupa bic...
Mi-a fost tare dor de ea, abia am asteptat sa vina acasa s-o strang in brate si s-o pup

ce tupeu pe tine, sa lasi fata si sa pleci asa...

Citat:
Si pe mine ma asteapta bucataria la curatenie si camara si azi numa ma gandeam cum o sa fac eu ordine si ce-o sa mai arunc, da nici nu m-am putut clinti de pe scaun

Te paste o lene cumva?
Eu m-am mobilizat de-am curatat aragazul aseara. E aproape ca nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule da inca ce lene ma paste, vai de steaua mea
Felicitari pt aragaz, eu mi-am spalat luna si bec cuptorul si gratarul din interior, se pune?

Azi am fost cu Diana prin oras, a mers vreo 2 ore piciul pe jos fara sa se planga la amiaz a papat si-a cazut lata sper sa doarma vreo 2 ore sa-si faca somnul de frumusete.
Ralu ai PM.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput