Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hello fete dragi!

ne-am intors si noi de la mare...unele dintre voi deja stiti treaba asta ...si mai nou, m-a cuprins iar febra cu "Grey's Anatomy"...asa ca iar fac nopti albe, episod dupa episod

retroactiv...Gio & Silvi - sa traiti fericite alaturi de sotiorii vostri si de copiluti!

ref. la wrap...Oana....prima oara cand l-am pus pe Rares in el, avea vreo 2 sau 3 luni, parca...tin minte ca era inca iarna, pt ca era imbracat in cosmonaut. Si era tare haios imbracat asa si bagat in wrap....parca aveam o papusica . Apoi, s-au mai ivit ocazii cand am fost nevoita sa il iau cu mine pana la magazinul din colt...si tot asa. Anul asta, la mare, l-am luat de placere....sa-l mai plimb in brate, intr-o seara . Acum insa, e in perioada de maxima explorare a tot ce e in jurul lui si se cam plictisea in wrap...tot avea tendinta sa se intoarca cu fata. Stiu ca de la o anumita vasta merge sa il pui si cu fata, insa nu as putea sa-ti spun exct care e pragul asta. Tb. sa mai sap

De asemenea, se pare ca mai conteaza si materialul din care sunt facute wrap-urile. Eu nu prea am tinut mare cont de treaba asta....l-am comandat de pe net, de pe wrap.ro....si mi s-a parut ok materialul respectiv. Mai importanta a fost senzatia pe care mi-a dat-o purtatul lui si al copilului .

Despre sling nu pot sa-ti spun nimic, pt ca nu am experimentat...mi s-a parut putin cam chinuitor sa-l tin asa, intr-o parte, cocarjat si cocosat....nu mi se parea o pozitie buna pt bb.....plus ca, ma rog..la vremea respectiva, circula si o info cum ca se pot sufoca in sling-uri....asa ca, am spus pas.....

Gio, am vazut filmuletul, Edi este bestial, cum merge el asa, ca un robotel. Rares este si el din ce in ce mai sigur pe picioruse, acum are momente cand vrea sa fie tinut doar de o singura manuta ....si e tare bucuros ca reuseste sa mearga asa.

Silvi, nu e el foarte mare.....ca eu tot puiuc mic il vad....ins acand ma uit in urma...mi se pare ca a crescut tare tare mult ..si ca acum e ditamai flacaul (ma intreb cum oi reactiona cand o sa mearga in prima lui zi de scoala..sau cand o face 18 ani )...multe nazbatii deocamdata nu face....a facut una singura, mai...grava...sa zic...pana acum..i-a rupt ochelarii lu' tati, fix pe jumatate...da' tocmai bine, ca oricum tb sa ii schimbe de ceva vreme . In rest, treburi specifice unui flacau de 10 luni

Kitzy, menajeaza-te ca nu-i de saga! Mai ales acum, dupa 30s si pana in 37...de fapt, stii si tu foarte bine lucrul asta! Abia astept sa vad mogaldeata cu oute (v-ti gandit la nume?)

Botic, mai spune-ne ceva despre tine ..toate bune?

Va pup, merg la somnic

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

...si pentru ca nu am mai apucat sa o fac de multa vreme ....va las capitol proaspat...de maine incolo!!

109, tot cu miresici

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput