Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Krelia felicitari pentru micul crestin!
Ce-ai facut pana la urma cu fantana de cioco?
Si...pozeeee?????

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

misi misi!
am luat fantana, evident! (au mancat nesatulii....tot..isi luau si in pahar
poze inca nu...

hai, pupix!

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Coano, sa va traiasca micutul crestin si sa fie sanatos, iar voi sa va bucurati de el.

Eu ma "laud" cu munca. Multa munca. Si cam atat. In rest... abia apuc sa dorm, asa, de forma, ca de odihna nu poate fi vorba in adevaratul sens al cuvantului...

Va

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Krelia felicitari si sa va traiasca proastatul crestin!
ceva detalii nu dai? caci poze doar de la baita am vazut. sincer, atat m-am uitat la poza din avatar si nu intelegeam ce are rares galben pe cap. acum m-am dumirit.

Noi in alergatura continua, am luta rochita de nasa, camasa, cravata la sot. maine plecam spre Alba, eu cu copiii raman acolo. asa ca m-am programat la pensat-vopsit-epilat, mani o fac maine aici, pun gel pe unghii, vreo 3 mi s-au rupt.

va pe toate, promit sa mai intru din alba.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

krelia felicitari pt micul crestin.Poze cu fantana de ciocolata?

Julia e in perioada de acomodare cu gradinita.Astazi a fost prima zi cand a stat fara mine 4 ore.Vineri am fost chemata dupa 2 ore jumate ca plangea si nu mai putea fi potolita.Sa vedem cum va fi de luna viitoare cand va trece la program lung (de la 8:30-9 la 17:30-18).

O saptamana frumoasa.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


doamne bine e acasa....eu umblu cu treaba si cu prietena mea (fina din Spania), copiii cu bunicile, mai vin si eu mai culc pe vreunl, hranesc pe altul...dar in rest vad de mine.
ce fain e asa...of...of...
a venit prietena mea din Spania cu finutul, asa ca ma mai vad cu ei si ma pregatesc incet incet pt. evenimentul de sambata.

Lily doamne ajuta sa mergeti inainte...sa stea cuminte si sa doarma acolo printesa ta.

restul fetelor pe unde umbla?

va si mai intru eu sa dau raportul si sper sa citesc cate ceva la acest subiect.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Of, of, of....eu mai am un pic si merg la servici
Nu mi asa de groaza de el pe cat mi de mila de Diana ca e asa de apropiata de mine si o sa-mi simta tare mult lipsa
Cred ca nu va fi usor un timp.
Cu atata ma consolez ca ramane cu soacra si nu trebuie s-o dau la cresa.
A trece si asta cumva.
In rest n-am noutati, saptamana trecuta am alergat cu dosarul de autorizatie pt libera practica, n-am avut timp sa ies cu ea afara, azi ploua, maine ma duc la mami sa-mi scurteze niste pantaloni si mai ramane joi de stat cu ea afara, sper sa fie frumos.
Vineri is la cratite, sambata am musafiri si uite asa trece saptamana.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello

am ajuns si noi acasa...cu ultimul avion dupa noi au inchis aeroportul, desi nu ma suparam sa stau inca 2-3 zile pe acolo

poze puteti vedea aici http://travel.webshots.com/album/577408032fURNSr

a fost minunat...nici picoarele nu mi s-au mai umflat dureri de spate nu am mai avut ...in apa m-am simtit extraordinar, nu mai simteam greutatea pe care o am in plus
in Bucuresi foarte scurt am facut cateva cumparaturi la Ikea si prin noul Mall din Cotroceni
am fost si pe la Curtea de Arges 2 zile...dupa care am ajuns acasa

acum trebuie sa ne apucam de cumparaturile serioase pentru bebe, sa vizitam maternitatea la care vreau sa nasc...si sa mai vin o luna la munca dupa care de la 1 iunie sa intru in prenatal, as putea de la jumatatea lui mai dar daca ma simt in stare mai aman putin

Kitzy tu chiar ca imediat trebuie sa te intorci la munca, la inceput va fi mai greu dar te obisnuiesti tu incet incet
Kreliuz cred ca botezul a iesit super, asa cum v-ati dorit de altfel...astept poze cu micul crestin
Gio astept sa te vad nasica ...si eu am gel pe unghii de 1 an si nu am prea avut probleme...dar ce-i drept e ca ale mele slunt destul de scurte...ma gandesc cu groaza ca trebuie sa renunt la ele
Ralnied munca munca...dar omul se mai si distreaza nu?!


Oana 28+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana ce poze superbe! Si ce bine iti sta graviduta

Eu sunt in toiul pregatirilor pt sambata, mai greu cu intratul pe net si dupa ce incep serviciul si mai greu pt ca in timpul liber o sa stau cu Diana
In rest n-am nimic nou de spus, de anuntat, doar ca din luna mai mi-a spus dr ca pot incerca din nou pt bb2, acuma depinde doar de DD.
Diana-i mai prapadita, incerc s-o inteleg, ii ies incet ca melcul 2 maselute, de fapt un colt la una a iesit si restul stau guguloi sub
gingie, ii maraita, nervoasa, irascibila, cu crize, cu tot ce vreti voi, ma scoate de multe ori din sarite si ma rastesc la ea, se apuca de plans, dupa-aia nu mai stiu cum s-o iau in brate s-o potolesc,abia astept sa se termine si cu astea. astept sa-

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Continui aici in mesaj pt ca nu stiu din ce cauza nu-mi mergea mai jos sa vad ce scriu si desi am continuat sa scriu fara sa vad, nu-mi apare.
Asa, deci ziceam ca abia astept sa se termine si maselele astea ca vad ca tare o chinuie. Luni dimineata ma duc la job, mi taaaare mila de Diana, o sa-mi fie dor de ea, desi stiu ca e pe maini bune si am mare incredere in soacra, tot eu stiu cel mai bine ce-i place si cum ii place si sa pape si sa se joace si sa doarma si ma doare sufletul ca n-o sa mai stau toata ziua cu ea, sper sa ne revenim repede amandoua.
Pana atunci incerc sa-mi petrec cat mai mult timp cu ea.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput