Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Miresele anului 2006 (108)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
ralnied1
ralnied1

6905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralnied1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralnied1 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Eu mai rarut ca-i mai dragut, am o groaza de treaba pe acasa, spalat, calcat, cumparaturi, iesit cu Diana...

Fete harnice ca voi... mai rar gasesti
Oricum ai ajutor, deci... n-ai de ce sa te plangi.
Citat:
Acuma Diana il asteapta cu mare nerabdare pe iepuras sa aduca outze colorate si cadou si se straduieste sa fie cat mai cuminte ca altfel stie ca nu mai vine iepurasul

Tu reao... pacalesti fata
M-am suparat pe tine.
La ea oricum vine Iepurasul, ca e o dulce si-o cuminte, sic, sic, sic!

Citat:
Ralule sper sa-ti iasa pasenta cu ce coci tu acolo si sa ne spui si noua cand o fii de spus. Dar asa de curiozitate, vrei sa prinzi barza?

A... nu... era vorba de planurile pt Paste doar...
Fara legatura cu berzele. Nu vezi ce ploua afara? Unde sa o prind?

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele
Mergi la inceput

ooana

5739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ooana un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui krelia

Oana, pai, eu zic asa..daca tot ti-e pofta de o intalnire cu mine ..planifica din timp orele si poate nu ajungi la timp..si reusim sa ne vedem macar pret de o imbratisare

vineri plecam spre Bucuresti si o sa ajungem spre seara...si o sa decolam sambata dimineata la ora 7, deci pe la 5 trebuie sa fim in aeroport...
iar la intoarcere vom pleca direct din aeroport catre Arges....sper sa facem totusi o oprire in Ikea, dar nici asta nu e sigur

asa ca de data asta nu cred ca reusim sa ne vedem
...dar data viitoare promit

Oana 26+ cu

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Mergi la inceput

ooana

5739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ooana un Mesaj Privat
Gio, raportez am vazut poze
Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Ralule sper sa-ti iasa pasenta cu ce coci tu acolo si sa ne spui si noua cand o fii de spus. Dar asa de curiozitate, vrei sa prinzi barza?

Poze Diana
Povestea nasterii

Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

te pup nebunooo ...am ras de ma doare burta
...si trebuie sa recunosc ca si mie tot "gandul cu barza" mi-a trecut asa foarte rapid prin cap ...dar am zis sa tac mai bine

Oana 26+ cu

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Mergi la inceput

kitzy

4460 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kitzy un Mesaj Privat
Oana las ca e foarte sanatos sa razi
Eu azi am vopsit ouale, astept sa mi se dezghete gaina bio ( a se citi de la tara ) sa o bag in oala si mai am in plan o prajitura si-apoi maine n-o sa ma vad dintre cratite si tavi de praji
Asa ca, eu va urez de acuma Paste fericit, sa va aduca iepurasul numai bucurii, cadouri si la Ralu sa i se implineasca planurile ei de Pasti Ralule
Si ne mai auzim dupa sarbatori ca nu mai am cand sa mai intru.
Va pupacesc pe toate!!!

Poze Diana
Povestea nasterii

Raluca, mami de Diana (24.04.2008)
Mergi la inceput
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat

Noi am ajuns cu bine la Alba, un drum foarte aglomerat, ne-am oprit si in Calan la matusa, dar copiii au rezistat eroic.

In Alba, Edi a fost un plangacios, se cerea la mine de la toata lumea...abia cand am ajuns la cumnata s-a mai obisnuit si sta la ea....sper sa-si revina si sa se reacomodeze cu toate neamurile, ca vreau si eu sa ma relaxez, nu sa stau tot cu el in brate.

azi dim. l-am cantarit, are si el 9600 gr, a pus cred vreo 300 luna asta...tot e bine fata de 50 luna trecuta.
Dintisorul incepe sa creasca, azi noapte a dormit mai bine, fara multe tipete. celalat nu prea da semne ca vrea sa iasa. sper sa ne mai lase cateva zile de relax.

in caz ca nu mai intru maine, va urez de pe acum un Paste fericit si fie ca Invierea Domnului sa va aduca liniste si pace sufleteasca
http://www.dropshots.com/ioanapurdea#date/2010-04-01/10:54:33

si o seara placuta.

www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
Mergi la inceput
ralnied1
ralnied1

6905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralnied1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralnied1 un Mesaj Privat
Si de la mine...
PASTE FERICIT SI LINISTIT, LUMINA SFANTA SA REAPRINDA SPERANTA IN SUFLETELE VOASTRE, SA VA ADUCA MULTA BUCURIE SI INCREDERE IN MAI BINE.

Si fie ca dorintele tuturor sa se implineasca incepand din aceste zile de sarbatoare incolo.

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele
Mergi la inceput

anamariame

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamariame un Mesaj Privat
Hristos a Inviat!
Va doresc un Paste plin de Lumina si liniste! Sa petreceti frumos alaturi de cei dragi!

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)
Mergi la inceput
krelia
krelia

4094 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikrelia Adauga semn de carte la raspuns Trimite krelia un Mesaj Privat
Paste Fericit si clipe minuate alaturi de toti cei dragi voua!

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali
Mergi la inceput
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat
HRISTOS A INVIAT!

Bine v-am regasit dragelor!
tare bine e acasa....am plasat copiii, ne-am plimbat, sambata noaptea la inviere cu Marco, duminica toti la biserica, aseara am lasat copiii cu cumnata si noi in club, asa da, nu as ajunge la nebuni cu 2 copii.
Edi e cumintel, papa bine, suge peste zi mai putin, azi noapte a dormit tun, in rest a mai plans...ne iese dintisorul 2 jos in partea dreapta, ii e umflat si se simte coltisorul, dar nu a iesit. daca iese ca cel de sus...mai avem de asteptat.

www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
Mergi la inceput
krelia
krelia

4094 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikrelia Adauga semn de carte la raspuns Trimite krelia un Mesaj Privat
alooo...ce-i aici?...trezirea!

pai se poa'?...hai, la condicuta ca scot biciul la inaintare!

(noi, intre timp, avusaram botezul pe 11 aprilie )

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com