Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Eu mai rarut ca-i mai dragut, am o groaza de treaba pe acasa, spalat, calcat, cumparaturi, iesit cu Diana...

Fete harnice ca voi... mai rar gasesti
Oricum ai ajutor, deci... n-ai de ce sa te plangi.
Citat:
Acuma Diana il asteapta cu mare nerabdare pe iepuras sa aduca outze colorate si cadou si se straduieste sa fie cat mai cuminte ca altfel stie ca nu mai vine iepurasul

Tu reao... pacalesti fata
M-am suparat pe tine.
La ea oricum vine Iepurasul, ca e o dulce si-o cuminte, sic, sic, sic!

Citat:
Ralule sper sa-ti iasa pasenta cu ce coci tu acolo si sa ne spui si noua cand o fii de spus. Dar asa de curiozitate, vrei sa prinzi barza?

A... nu... era vorba de planurile pt Paste doar...
Fara legatura cu berzele. Nu vezi ce ploua afara? Unde sa o prind?


--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Oana, pai, eu zic asa..daca tot ti-e pofta de o intalnire cu mine ..planifica din timp orele si poate nu ajungi la timp..si reusim sa ne vedem macar pret de o imbratisare



vineri plecam spre Bucuresti si o sa ajungem spre seara...si o sa decolam sambata dimineata la ora 7, deci pe la 5 trebuie sa fim in aeroport...
iar la intoarcere vom pleca direct din aeroport catre Arges....sper sa facem totusi o oprire in Ikea, dar nici asta nu e sigur

asa ca de data asta nu cred ca reusim sa ne vedem
...dar data viitoare promit


Oana 26+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, raportez am vazut poze

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Ralule sper sa-ti iasa pasenta cu ce coci tu acolo si sa ne spui si noua cand o fii de spus. Dar asa de curiozitate, vrei sa prinzi barza?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)



te pup nebunooo ...am ras de ma doare burta
...si trebuie sa recunosc ca si mie tot "gandul cu barza" mi-a trecut asa foarte rapid prin cap ...dar am zis sa tac mai bine


Oana 26+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana las ca e foarte sanatos sa razi
Eu azi am vopsit ouale, astept sa mi se dezghete gaina bio ( a se citi de la tara ) sa o bag in oala si mai am in plan o prajitura si-apoi maine n-o sa ma vad dintre cratite si tavi de praji
Asa ca, eu va urez de acuma Paste fericit, sa va aduca iepurasul numai bucurii, cadouri si la Ralu sa i se implineasca planurile ei de Pasti Ralule
Si ne mai auzim dupa sarbatori ca nu mai am cand sa mai intru.
Va pupacesc pe toate!!!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi am ajuns cu bine la Alba, un drum foarte aglomerat, ne-am oprit si in Calan la matusa, dar copiii au rezistat eroic.

In Alba, Edi a fost un plangacios, se cerea la mine de la toata lumea...abia cand am ajuns la cumnata s-a mai obisnuit si sta la ea....sper sa-si revina si sa se reacomodeze cu toate neamurile, ca vreau si eu sa ma relaxez, nu sa stau tot cu el in brate.

azi dim. l-am cantarit, are si el 9600 gr, a pus cred vreo 300 luna asta...tot e bine fata de 50 luna trecuta.
Dintisorul incepe sa creasca, azi noapte a dormit mai bine, fara multe tipete. celalat nu prea da semne ca vrea sa iasa. sper sa ne mai lase cateva zile de relax.

in caz ca nu mai intru maine, va urez de pe acum un Paste fericit si fie ca Invierea Domnului sa va aduca liniste si pace sufleteasca
http://www.dropshots.com/ioanapurdea#date/2010-04-01/10:54:33

si o seara placuta.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Si de la mine...
PASTE FERICIT SI LINISTIT, LUMINA SFANTA SA REAPRINDA SPERANTA IN SUFLETELE VOASTRE, SA VA ADUCA MULTA BUCURIE SI INCREDERE IN MAI BINE.

Si fie ca dorintele tuturor sa se implineasca incepand din aceste zile de sarbatoare incolo.

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hristos a Inviat!Va doresc un Paste plin de Lumina si liniste! Sa petreceti frumos alaturi de cei dragi!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Paste Fericit si clipe minuate alaturi de toti cei dragi voua!

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

HRISTOS A INVIAT!

Bine v-am regasit dragelor!
tare bine e acasa....am plasat copiii, ne-am plimbat, sambata noaptea la inviere cu Marco, duminica toti la biserica, aseara am lasat copiii cu cumnata si noi in club, asa da, nu as ajunge la nebuni cu 2 copii.
Edi e cumintel, papa bine, suge peste zi mai putin, azi noapte a dormit tun, in rest a mai plans...ne iese dintisorul 2 jos in partea dreapta, ii e umflat si se simte coltisorul, dar nu a iesit. daca iese ca cel de sus...mai avem de asteptat.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

alooo...ce-i aici?...trezirea!

pai se poa'?...hai, la condicuta ca scot biciul la inaintare!

(noi, intre timp, avusaram botezul pe 11 aprilie )

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput