Hai Claudetz, Hai Floricel!! Pufuleti (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudetz spune:

Ai perfecta dreptate cu emotiile!
Nu stiu cum voi dormi la noapte ca deja de azinoapte am dormit cu noduri, pauze...si cumulat vreo 4 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudetz

Ai perfecta dreptate cu emotiile!
Nu stiu cum voi dormi la noapte ca deja de azinoapte am dormit cu noduri, pauze...si cumulat vreo 4 ore.

39+



curaj!bb abia asteapta sa te cunoasca!



cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata,

Iau si eu laptic de la Mamidepuiuti si pun ness fara cofeina in el... Merci.

Claudetz, nu incepem inca galeria pentru tine daca ai deja morcovelul, succes sa faci repede bagajul!

Cris.mario, dormi si tu daca doarme gaza.

Eu raportez somnic de 5 ore jumate dupa baita....
Si trezirea la ora 7 de parca pleaca la serviciu.

Cris.dogarel, tot ma chinui sa pun filmul cu Cindy pe transfer.ro. Nu e pentru dupa nastere. E programul facut de antrenorul ala roman care a venit la un moment dat si in Ro si aparea pe la toate emisiunile. Oricum, nu prea pot sa-l fac ca Gargaritza se distreaza o vreme uitandu-se la mine, dar se plictiseste repede.

Si Alexis zambeste din tot sufletul. Cel mai mult imi place ca zambeste cand vine tati de la serviciu si-i aude vocea, fara sa-l vada.

Xela, o cana mare de laptic sa ai rabdare.

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

cris m.iti donez eu 5 kg cu tot dragul...

si iti raman profund recunoscatoare daca accepti oferta...


cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze




sunt cam multe 5...dar 3 accept cu placere

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cristies...s-a trezit,a papat..akm e in patut,isi admira caruselul ...ma bag la cv curatenie pana una alta.Super cum zambeste Alexis la venirea lui tati ... micuta mea e extrem de cuminte la baie atunci knd ne asista tati ,dar sa vb el cu ea,si nu eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele si de la noi

astazi suntem fresh dar tot savuram o cafea cu voi
bebe a fost cumintel azi noapte desi ieri pe zi a cerut papa din ora in ora desi eu cred ca de fapt vroia in brate la mami ca tragea oleaca din biberon si adormea linistit sau se uita la mine. Asadar aseara a dormit de la 12 pana azi dim la 5.30 cu pauza de papa la 3. Ori eu am fost prea obosita ori el nu a mai scasnit nimic peste noapte ca nu l-am auzit.

Nu stiu cine zicea zilele trecute ca il mai lasa pe bebe dezbracat in pat din cand in cand....ee si noi mai facem asa si azi de dimineata dupa ce i-am dat jos pampersul si mi-a multumit facand pipi la mine pe mana am zis sa il las si eu un pic la aerisit pana fac bibe si cand ma intorc ce gasesc? bebe dadea cu frenezie din picioare intr-un morman de kk Si ce bucurie pe el...caci dupa ce l-am curatat m-a recompensat iar cu un pipi pe mana.

Acum da semne ca s-ar trezi iar dar doarme de la 6.30 deci am apucat sa mai citesc ce s-a mai scris pe aici si sa fac un pic de ordine prin casa...

O zi frumoasa va doresc

-----------------------------------------
37+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

neata!!!!!!!!

raportam si noi somn de la 22 pana la 4....dupa 5 ore de stat treaz.................

acu doarme...........


felicitari noilor mamici si noilor bebei bine ati venit!!!!!!!!!!




nu gasesc nicaieri balansoar fisher price 2 in 1 deluxe..........

oooooooooofffffffffffffff





daca o sa dispar o vreme sa nu ma dati la disparuti, dar cam multe musafiri pe aici pe la noi si deja ma cam oboseste si calculatorul si ei.asa ca..................................

da mai bag eu cate un ochi pe aici pe la voi........................



sa aveti grija de bebei si gravidutele de burtici............

Bea de bebe roz Ivan Matei

Doamne ajuta !!!!!!!!!!

Poze Ivan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza fetele si de la noi

astazi suntem fresh dar tot savuram o cafea cu voi
bebe a fost cumintel azi noapte desi ieri pe zi a cerut papa din ora in ora desi eu cred ca de fapt vroia in brate la mami ca tragea oleaca din biberon si adormea linistit sau se uita la mine. Asadar aseara a dormit de la 12 pana azi dim la 5.30 cu pauza de papa la 3. Ori eu am fost prea obosita ori el nu a mai scasnit nimic peste noapte ca nu l-am auzit.

Nu stiu cine zicea zilele trecute ca il mai lasa pe bebe dezbracat in pat din cand in cand....ee si noi mai facem asa si azi de dimineata dupa ce i-am dat jos pampersul si mi-a multumit facand pipi la mine pe mana am zis sa il las si eu un pic la aerisit pana fac bibe si cand ma intorc ce gasesc? bebe dadea cu frenezie din picioare intr-un morman de kk Si ce bucurie pe el...caci dupa ce l-am curatat m-a recompensat iar cu un pipi pe mana.

Acum da semne ca s-ar trezi iar dar doarme de la 6.30 deci am apucat sa mai citesc ce s-a mai scris pe aici si sa fac un pic de ordine prin casa...

O zi frumoasa va doresc

-----------------------------------------
37+ cu Dragos-Andrei




Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neatza!
Fetele a luat cineva Galafor? Si daca da ati avut ceva reactii adverse? Eu am luat in maternitate vreo 2 pastile si cand am ajuns acasa am zacut 2 zile cu frisoane, durere de cap, de oase, de sani, oboseala, greata, fotofobie, etc. Atunci am pus totul pe seama oboselii si furiei laptelui. Numai ca duminica am vrut sa incep din nou sa iau si surpriza, ieri aceleasi simptome. Am luat un algocalmin, am sarit peste 1 alaptat(i-a dat tati bibe) si am dormit. Azi sunt iar fresh deci nu e vorba de o infectie pe undeva. Eu suspectez o reactie la Galafor.

ale1212xa. Bebelusii nostri s-au inteles...
Aseara m-am simtit prea rau sa fac baita la bebe asa ca am facut o toaleta sumara. Cand curatam mai cu foc zona scutecului feciorul meu s-a relaxat asa tare ca a facut pipi pe mine, cred ca tintise fazta dar a nimerit pe gat.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza fetele si de la noi

astazi suntem fresh dar tot savuram o cafea cu voi
bebe a fost cumintel azi noapte desi ieri pe zi a cerut papa din ora in ora desi eu cred ca de fapt vroia in brate la mami ca tragea oleaca din biberon si adormea linistit sau se uita la mine. Asadar aseara a dormit de la 12 pana azi dim la 5.30 cu pauza de papa la 3. Ori eu am fost prea obosita ori el nu a mai scasnit nimic peste noapte ca nu l-am auzit.

Nu stiu cine zicea zilele trecute ca il mai lasa pe bebe dezbracat in pat din cand in cand....ee si noi mai facem asa si azi de dimineata dupa ce i-am dat jos pampersul si mi-a multumit facand pipi la mine pe mana am zis sa il las si eu un pic la aerisit pana fac bibe si cand ma intorc ce gasesc? bebe dadea cu frenezie din picioare intr-un morman de kk Si ce bucurie pe el...caci dupa ce l-am curatat m-a recompensat iar cu un pipi pe mana.

Acum da semne ca s-ar trezi iar dar doarme de la 6.30 deci am apucat sa mai citesc ce s-a mai scris pe aici si sa fac un pic de ordine prin casa...

O zi frumoasa va doresc

-----------------------------------------
37+ cu Dragos-Andrei


super tare!!! lol

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput