L.M.A.Ghiocei de Martie-Aprilie 2009-*157*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

olga la noi functioneaza foarte bine adormitul cu mangaiat pe spate.
la noi suzi e cih, in brate sau leganata pe picioare ma rupe.

cand era andrei mic am citit undeva, chiar aici pe forum, urmatoarea teorie "copilul asa cum adoarme, asa vrea sa se si trezeasca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Acuma am vazut ca zicea m_monique de carucior ... uitasem... daca ii place poate reusesti sa aduci carutul in casa... la un moment dat noi am facut niste ture prin sufragerie in carut si chiar a adormit. O lasam in carut 30 minute sa intre in faza de somn profund apoi o extrageam si puneam in pat. offffff Doamne nu mai tin minte nimic nimic

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)


Cred ca o sa aduc unul din carucioare sus. Multumesc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Carmenada, multam de poze.Se vede ok; o sa ma puc de cetit


Sa va fie cu folos!Si daca e vreo pagina neclara sa zici si incerc sa o fac din nou.

Fug sa spal niste vase si rufe, cat doarme Ina, ca am chiuveta plina.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

olga la noi functioneaza foarte bine adormitul cu mangaiat pe spate.
la noi suzi e cih, in brate sau leganata pe picioare ma rupe.

cand era andrei mic am citit undeva, chiar aici pe forum, urmatoarea teorie "copilul asa cum adoarme, asa vrea sa se si trezeasca".

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



La noi nu functioneaza deloc mangaiatul.
Teoria asta cred ca este adevarata. David se culca cu tata si se trezeste tot cu tata

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Anca, condoleante...acum a trecut.

La multi ani pentru Ileana! Of ce mai trece timpul.

Olga, noi suntem cam la fel. Adica adoarme la san si refuza lapte praf, biberon, suzeta samd. Si Vladimir face la fel daca il adorm in pat, adica amandoi pe o parte, si dau sa scot tzatza. In situatia asta, daca gura este stransa, ii bag un deget de-al meu in gura printre gingie si falca (asa ca la catei) ca sa ii deschid putin dintii (e zgarcit si tine totul pentru el).

Daca nu il adorm in pat, il adorm la desene- Baby Einstein Lullaby. In 10-15 minnute adoarme. Dar in timpul asta suge. Ideea e ca atunci cand il duc in pat sa nuaiba tzatza in gura, adica ii scot tzatza inainte sa ma ridic de pe scaun si mai stau vreo 5minute sa nu uite de ea. Apoi il pun in pat si gata.

Buba la mine e cu trezitul noaptea. Dar pana la urma o rezolv si pe asta. De obicei ma descurc cu toate si cred ca nimic nu e intamplator. Si atunci cand va fi el pregatit sa renunte la tzatza (ca o vrea si ziua la somnul de dupa-amiaza) o sa o faca.

Ilinca, nu ma certa ca nu ma gandesc sa renunt si sa il chinui. Il las pana cand va fi el pregatit, dar sper ca inainte de 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bianca pai si la mine cel mai mare chin tot noaptea este, mai ales cand vreau sa dorm. Cred ca o sa-l culc in patut si ma mut si eu in dormitor langa Cristi. Poate asa dorme mai bine, caci nu ma mai are la dispozitie. Cand o plange, vin la el, il alaptez si ma car inapoi. Ma gandesc ca o sa fie cam greu, dar o incerc si pe-asta.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
Am fost plecati saptamana trecuta pentru ca, soacra mea, s-a dus... imi pare rau de ea, insa, avea 84 de ani, a facut dimineata stop, cumva, mai bine decat sa paralizeze, asa a fost pe picioare pana in ultima clipa... asta este...:(


Condoleante, Anca...


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Ileana

Ati doresc tot binele din lume,sa fi fericita si sanatoasa!!!


Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Fetele din Bucuresti, care doriti aveti timp/chef sa mergeti la o discutie despre alimentatia bebelusilor/copiilor
"Cautam mamici cu COPII INTRE 4-18 LUNI,UTILIZATOARE sau nu DE FORMULA DE LAPTE URMATOARELE MARCI:NESTLE NAN;MILUPA MILUMIL;HUMANA,TOPFER LACTANA SAU ALTELE.DISCUTIILE SE VOR TINE IN PERIOADA:15-19/02/2010 DE LA ORELE 9.00-20.00(ORA LA ALEGERE).DISCUTIA VA DURA O ORA SI VETI PRIMI UN TICHET VALORIC IN VALOARE DE 50 RON"

Daca aveti chef dati-mi un Pm cu datele voastre si va suna cineva va da mai multe detalii si daca vreti mergeti

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anca, condoleante. De ce nu te-ai putut duce cu masina? Cu cine a ramas Vero? "M-a distrat" ce ti-a zis fie-ta, macar a fost sincera si directa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput