L.M.A.Ghiocei de Martie-Aprilie 2009-*157*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica2008

olga multi sa iti treca oboseala . PETREAN multa sanatate,sa va faceti bine,foarte repede,oricum pt mine tu esti o mama EROINA SI MULTE

Sunt mamica fericita a lui Andrei-Florin,15 aprilie 2009.http://picasaweb.google.com/andreisimami/Andrei?feat=directlink


Multumesc. Sanatate multa si tie

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Olisor

Ex-ul a plecat la Campulung instant cum a auzit ca s-a dus mama lui, era normal, si nu si-a dat seama ca eu abia ma apucam de gatit... asa ca eu abia miercuri la 6 seara am fost gata cu mancarea+bagaje, nu are nici o vina, el trebuia sa se ocupe de acte, sicriu, etc...:( oricum, m-a asteptat acolo in statie, tot cu masina, asa ca, iar a fost domn, si nu a carat nimic cu mana... asa e in viata, "unii ESTE domni mereu" , altii cu colbul vesnic pe botine [asta-s eu :))]

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ileana , sa cresti mare, sanatoasa, si sa le aduci bucurii parintilor tai.

anca condoleante!

olga imi este atat de familiara situatia in care te gasesti tu. pentru ca nu doarme noaptea bine, si nici ziua nu se odihneste, e atat de obosit si agitat.
si nici dormitul cu tzitzi in gura nu e o solutie.

eu am procedat cam asa (nu am reusit din prima, dar incet am ajuns la o linie de plutire):
- ziua o plimbam pe ioana in carucior pe afara ca sa doarma. dupa cateva zile de agitatie a reusit sa-mi doarma aproape 3 ore.
- cand era prea agitata ziua si nu putea sa doarma, o culcam pe burta sotului. acolo reusea sa se odihneasca.
- dupa amiaza ii dadeam sa bea ceai de tei sau de musetel. asta nu a avut mare efect
- seara i-am introdus lapte praf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

rodica, andrei al tau are ochi superbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Anca condoleante...
Cat faza cu rujul e nu o sa o uit niciodata...si o aplic... cand am totul carat la usa caut rujul...odata m-a vazut al meu replica lui..."Tine-l ca Anca aproape"



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Olisor

Ex-ul a plecat la Campulung instant cum a auzit ca s-a dus mama lui, era normal, si nu si-a dat seama ca eu abia ma apucam de gatit... asa ca eu abia miercuri la 6 seara am fost gata cu mancarea+bagaje, nu are nici o vina, el trebuia sa se ocupe de acte, sicriu, etc...:( oricum, m-a asteptat acolo in statie, tot cu masina, asa ca, iar a fost domn, si nu a carat nimic cu mana... asa e in viata, "unii ESTE domni mereu" , altii cu colbul vesnic pe botine [asta-s eu :))]

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni



Lasa mami, asta e, se mai aseaza cateodata colbul, dar se poate sterge Tu esti o mamica frumoasa si puternica Scoate rujul si mergi inainte cum ai facut si pana acum Noi iti suntel alaturi

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

adevarul e ca o doamna nu pleaca nicaieri fara sa fie rujata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

LA MULTI ANI ILEANA!!!

anca,condoleante pentru soacra ta,si un pt tine caci tare descurcareata esti.Bb 3 ce mai face?

Olga,imi pare rau k s-a ajuns aici cu alapttatul...cred k iti e tare greu...totusi seara cand se trezeste ai putea incerca cu suzeta ...stiu k ai spus k nu o primeste,insa sa stii k sunt mai multe modele(sunt sigura ca stii),ai putea incerca cu alte modele...si eu am tot cumparat la suzete pana am gasit-o pe "preferata "lui Mario...iar aacum nu accepta decat un model...asa k am inca vre-o 6suzete de rezerva,noi...caci poate nu mai gasesc modelul acesta...ale noastre sunt de la Primii
Pasi...caci Chicco si NUK NU LE-A VRUT
Floric,daca vrei iti pot pune eu o retetaa pt biscuitii de casa,dar daca o vrei pe cea "probata",ok
eu o scriu,sper sa ma lase Mario,numa'
revin


si sa nu uit,Bianca...chiar ca ai un "escroc sentimental"...(sper k nu te superi k l-am numit asa)...oare ii vei putea refuza vreodata ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Ileana , sa cresti mare, sanatoasa, si sa le aduci bucurii parintilor tai.

anca condoleante!

olga imi este atat de familiara situatia in care te gasesti tu. pentru ca nu doarme noaptea bine, si nici ziua nu se odihneste, e atat de obosit si agitat.
si nici dormitul cu tzitzi in gura nu e o solutie.

eu am procedat cam asa (nu am reusit din prima, dar incet am ajuns la o linie de plutire):
- ziua o plimbam pe ioana in carucior pe afara ca sa doarma. dupa cateva zile de agitatie a reusit sa-mi doarma aproape 3 ore.
- cand era prea agitata ziua si nu putea sa doarma, o culcam pe burta sotului. acolo reusea sa se odihneasca.
- dupa amiaza ii dadeam sa bea ceai de tei sau de musetel. asta nu a avut mare efect
- seara i-am introdus lapte praf

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Monica abia astept sa se incalzeasca afara sa-l pot adormi in carucior. L-am adormit adineauri in brate cu suzeta, dar acum urla daca il lasam din brate Pana la urma l-am pacalit, dar mi-a rupt mainil. Acum doarme cu suzeta in gura. Copilul asta nu poate sa doarma fara ceva in gura. Prefer suzeta.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Petrean sa va faceti repede bine

Eu sunt f obosita. M-a termina alaptatl noaptea. NU mai suport. Daca ar fi fost cum era inainte, era parfum, sa se trezeasca la 2 ore, sa manance un pic apoi sa se culce, dar acum vrea sa suga in continuu. Si macar de ar suge...Nu vrea sa doarma decat cu sanul in gura, pe post de suzeta. Daca ii scot sanul urla si se trezeste. Cateodata nici nu suge, doar sta asa cu gura stransa tare si cu sfarcul in gura. Am amortit toata, caci dorm ore intregi intr-o pozitie Nu mai pot, am ajuns sa urasc alaptatul, desi o faceam cu mare drag inainte. Si ziua la fel: dupa ce adoarme sta cu sanul in gura si nu-i da drumul. Daca trag eu, se trezeste si urla si nu pot sa-l linistesc....decat cu sanul Asa ca dupa ce adoarme mai stau vreo 30 min langa el si ma uit pe pereti. nici macar nu suge Si bineinteles nici nu doarme mai mult de 1 ora, asa ca nu mai apuc sa fac nimic. Am incercat sa-l pacalesc cu suzeta, dar nu vrea...Sunt f stresata, nervoasa si obosita si incerc cat pot eu de mult sa ma abtin sa nu rabufnesc. Aveti vreo solutie?

Olga, mamica lui David iepurasul

Olga, daca atat de neplacuta devine situatia cel mai indicat cred ca este sa il intarci! Parerea mea e ca atunci cand mama are asa un mare disconfort, nu cred ca e indicat sa continue sa alapteze! Asa ca, sfatuieste-te cu dr lui David cum sa procedezi si... gata!

curaj!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput