Dezbatere (re)organizare bazaruri.

Dezbatere (re)organizare bazaruri. | Autor: Eseea

Link direct la acest mesaj

Laura, cred ca ar trebui sa facem un brainstorming sa gasim o solutie mai buna pt aceste bazaruri, sa fie mai eficiente. Din punctul meu de vedere acum e un amalgam de produse, multe dintre ele se regasesc la toate bazarurile iar lumea se plictiseste sa caute si mai ales sa vada ca se repeta de la un punct incolo...eu insami am patit-o. Nu stiu cum sa facem? Nu ar fi mai bine oare ( cu acordul tuturor celor implicati desigur) sa facem un singur subiect intitulat bazar? Pe prima pagina sa fie prezentate toate cazurile, distinct, numerotate, colarate stiu eu cum, iar pe pagina 2 toate produsele tot asa pe categorii ca acum? Atunci nu s-ar mai repeta nimic, ar fi un sg subiect, usor de urmarit...si cine liciteaza sa spuna pt cine doreste sa mearga banii din cazurile de pe prima pagina.

Zic si eu, nu stiu daca e cea mai buna solutie dar mie mi se pare ca ar fi f usor asa si structurat mult mai bine, s-ar urmari totul mult mai usor......

fetelor voi ce ziceti?


EDIT ca uitasem : cum am putea promova si pe la odiseea sarcinii aceste bazaruri?? sunt f multe produse 0-3 luni, numai bune de cumparat de gravidute. Altfel o sa cam ramana pe aici for ever ca o proaspata mamica numai timp si chef de cautat prin sutele de produse nu are....pe cand in timpul sarcinii e o placere sa stai sa cauti, sa cumperi, o stim toate.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Noi ne gandim la asta mai de mult ,mie una mi se pare o solutie buna dar este si munca f multa

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Si eu m-am gandit la acelasi lucru, gand la gand, essea

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

ma bucur mult ca vi se pare buna ideea!!

da, ar fi mai mult de munca in prima faza cand s-ar uni bazarurile si ar trebui facuta prima pagina, apoi unirea produselor....dar apoi mie mi se pare ca ar deveni mult mai usor...se liciteaza un produs, se castiga, banii merg la un caz, responsabilul de caz ( cel care e si acum) verifica daca au ajuns banii, anunta,se scoate produsul din bazar, se trimite produsul. Lista s-ar micsora treptat...

eu insami am cautat ceva si apoi m-am lasat pagubasa, e f greu sa urmaresti atatea bazaruri, sa deschizi atatea linkuri ( mai ales ca forumul merge f greu), va spun- te lasi pagubas. Mai ales daca mai esti si pe la serviciu, ai nevoie de ceva, etc...Si e pacat, copilasii chiar au nevoie de ajutor.

eu zic sa ne gandim serios la probl.

eu acum tb sa plec la dr - am niste probleme de sanatate, mai vb ...

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Daca se ia hotararea unirii bazarurilor cred ca ar fi util sa:

1. fie realizat un cont unic de fotografii (din cate cunosc eu la Picassa se pot vedea mai multe fotografii deodata si comentariul intreg la fiecare inainte de a intra in fiecare foto), pe categorii, in care fiecare fotografie sa aiba codul din bazar.
Astfel bazarul va putea fi parcurs cap coada doar din album.

2. La fiecare produs sa fie specificati cei (cel) pentru care e donat.
Iar cine liciteaza specifica pentru cine a licitat.

3. Nu reusesc sa-mi dau acum seama daca este avantajos sau nepericulos sa se renunte la listele de pe prima pagina, pentru o mai usoara intretinere doar cu ajutorul albumelor. Poate imi deschideti voi ochii.

4. (cel mai important) sa fie de acord toti responsabilii de bazare.

Ma ofer voluntara pentru unificare si eventual si pentru intretinere ulterior.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexandrina

Daca se ia hotararea unirii bazarurilor cred ca ar fi util sa:

1. fie realizat un cont unic de fotografii (din cate cunosc eu la Picassa se pot vedea mai multe fotografii deodata si comentariul intreg la fiecare inainte de a intra in fiecare foto), pe categorii, in care fiecare fotografie sa aiba codul din bazar.
Astfel bazarul va putea fi parcurs cap coada doar din album.

2. La fiecare produs sa fie specificati cei (cel) pentru care e donat.
Iar cine liciteaza specifica pentru cine a licitat.

3. Nu reusesc sa-mi dau acum seama daca este avantajos sau nepericulos sa se renunte la listele de pe prima pagina, pentru o mai usoara intretinere doar cu ajutorul albumelor. Poate imi deschideti voi ochii.

4. (cel mai important) sa fie de acord toti responsabilii de bazare.

Ma ofer voluntara pentru unificare si eventual si pentru intretinere ulterior.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).



mi se par niste idei ff bune Alexandrina!! si daca te mai si oferi sa le pui in practica... Repet, parerea mea e ca tb sa simplificam lucrurile si sa fim eficiente, sa se ruleze cat mai repede "marfa" ( ca tot vb de bazar ).

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Am vorbit cu Alexandrina, sa incercam sa facem un singur bazar. Voi incerca sa pun mesaje si la odisee, asta daca nu se ofera altcineva sa faca acest lucru.


Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

sa nu dati cu pietre,dar mie nu mi se pare tocmai buna ideea de a face un singur bazar....cum prezinti toate cazurile?dupa ce ca lumea de abia intra la cate un caz,cum credeti ca si-ar pierde timpul pe prima pagina sa stea sa citeasca 3-4 cazuri?
alta prblema,ar fi produsele oferite de o persoana la toate bazarele...este putin cam greu de urmarit,nu imposibil....deci,daca as schimba ceva,asta as schimba!
va multumesc si sper sa nu va suparati,este doar opinia mea!

cont pay-pal pt ALEX:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M

Viata pentru FLORIN!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Mihaela, stau cu Posta DC deschisa sa va trimit PM la responsabilele de bazar, dar n-am apucat pentru ca sunt la servici...

Sa continuam discutia aici?

Eu zic ca prezentarea cazurilor sa fie facuta separat de bazar.
Eventual sa fie un subiect sau subiecte separate de prezentare a cazurilor, marcate ca "fierbinti". E doar o propunere.
Sau din pagina bazarului general sa fie doar linkuri spre fiecare caz in parte si atunci bazarul nu va fi ingreunat.
Cele care liciteaza frecvent nu cred ca mai citesc prezentarea cazului, doar se grabesc sa dea scroll-down.

Eu am idei despre cum sa fie unificate bazarele, unele le-am expus deja. Cum sa ne adunam pe un messenger sa le dezbatem?




"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor, hai sa o asteptam si pe Laura, poate face un subiect nou si discutam. Au fost doar idei, tb sa gasim o solutie buna impreuna.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Laura, baga din nou la licitatie produsele care le-am castigat eu de la piselino si ana, pentru ca nu le mai vreau. ana este foarte neserioasa,(apropos,ziceai ca o suni...) iar cand o sa se intoarca piselino, eu nu o sa mai fiu aici.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Andra, te rog mult sa nu te superi, Anae o tipa fosrte serioasa. Am vorbit cu ea la telefon, i-am zis ca are PM cu o adresa unde sa trimita treningul. Problema e ca acum e in plin proces de mutare, cu toate lucrurile pregatite de transport in alt apartament. Chiar daca o sa intarzie cateva zile, cu siguranta vei primi hainutele de la ea. Imi pare rau ca te-ai suparat



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput