*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (102)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

MAv multa bafta la control! Sa va intoarceti cu vesti bune!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Amalia, ce frumos, un viitor Creanga poate sau un bucatar impatimit, sau ambele
Nici Sara nu stie cand face, se trage doar de bluza, pantaloni si devine agitata. Of, intarcatul... ma bucur tare ca merge bine si-n acelasi timp, nu vreau sa simt ce simti tu... insa, o veni si vremea noastra...

Malinas, deci asa, vegetala scrie atunci si pe mine. Te-ai facut singura? Imi spui pe PM firma, pret? Multzu!

Mav, suntem cu gandul la voi si marti! O sa fie bine!

Da, Micky, cresc puii nostrii....

Pt ca ma lua nostalgia de dimi, va dau si voua:



O saptamana magique!

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!
===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Mav,tinem pumnii pt control!Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!Doamne ajuta!
Amalia,!Ma bucur de vestile referitoare la intarcare.Ce pui harnic ai tu,un adevarat !


Mamica fericita a printesei Alexia Bianca
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Amalia, multumim pt cafea. Ma gandeam in cat timp ati ajuns la asa diminuare a lapticului, daca retin bine, 2 sapt sunt, parca iti propusesei sa terminati pana la 1 martie. Minunat v-ati descurcat, ai toata admiratia mea pt rabdare si consecventa. Sper sa fiu si eu la fel de tare cand va veni momentul nostru. Eu dupa 30 de ore de pauza nu i-as mai da, cred ca aproape a uitat sau s-a consoltat, dragul de el.

Mav, asteptam cu nerabdare vesti bune.

Malinas, si de la voi asteptam vesti bune deseara.

Darling, felicitari pt sarcina, sa fie sanatos bebe! Mi-ai inseninat ziua cu asa veste buna.

Carmendu, ce face frumosul nostru, se simte bine acum?

Ginye, felicitari pt desteptul mamei. E un pas mare ca realizeaza ca a facut kk si stie si ce urmeaza dupa.

Printesa, te rog, gaseste 10 min si povesteste-ne despre experientele tale cu alergologi si tot ce mai vroiai sa scrii, inclusiv Dr Iacomi, si pe mine ma intereseaza mult. Pe mine Dr Iacomi nu m-a impresionat pt ca mi-a spus absolut aceleasi lucruri pe care le stiam deja de la pediatru, probabil ca asteptarile noastre au fost prea mari.

Ocean, am vazut poze cu Thomas, mai, sa stii ca i-a mai crescut parul putin!

N-am mai scris de cateva zile si am uitat ce vroiam sa mai spun.
Sa va mai povestesc putin despre matza fotomodela. Am cantarit-o si am ajuns la 9600g. A avut 2 sapt f bune in privinta apetitului, acum iar e in pasa proasta de vreo 2 zile. Dintii nu mai sunt o scuza, ca deja are toti incisivii, toti caninii si toti premolarii. Molarii cred ca ar trebui sa mai astepte.
Sta cam prost la capitolul vocabular, insa e f expresiva si stie sa se faca inteleasa. E o maimuta veritabila, imita cam tot ce vede: tati clatina capul stanga-dreapta, ea la fel, el da din cap afirmativ, da si ea, el scoate limba, scoate si ea, ii arata degetul mare, imediat arata si ea. Trebuie neaparat sa-i filmez, dar nu stiu ce unghi sa prind, sa nu se prinda.
Avem o alta problemuta: v-am zis ca nu-i place zapada, daca o pun jos in zapada, s-a sfarsit prietenia noastra. Partea proasta e ca, atunci cand suntem afara, nu mai vrea sa stea decat in brate sau in carucuior, nici gand sa stea jos, nici macar in scara blocului cum face Zibe cea viteaza. Cand s-o topi zapada (cand oare???) o sa trag putin pana se va dezobisnui sa stea lipita de mine. Tati zice ca suntem siameze.
Si ca s-o laud si eu putin, zi de zi mai face cate ceva nou si ne bucura inimile. Azi-dimineata, de ex, a reusit sa puna mana pe tablita cu litere magnetice a lui Darius si, dupa ce le-a intors putin pe toate partile, a luat cateva si le-a lipit pe frigider. Nu ma asteptam sa-si dea singura seama ca daca stau pe tablita, vor sta si pe frigider.
A! Cariera de mare dansatoare s-a sfarsit repede, acum mai mult de 2-3 secunde nu mai danseaza. Acum are alta pasiune, a descoperit marsarierul, cand isi aminteste, merge numai cu spatele.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Bertha si Edi merge cu spatele muuuult. Isi mai pune si un castron in cap, ca e mai amuzant. Nasoala e partea in care pica in fundeata.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Anca de ce sa-ti zica Malinas pe PM despre vopsea? sa tii doar pt tine secretul, ha? desi e off-topic subiectul,ma intereseaza si pe mine si poate mai sunt si alte fete
Amalia wow ced baiat harnicut si silitor e David. Cred ca esti tare mandra de el. Prajitura sigur ati savurat-o ca pe o delicatesa rara
Mav drum bun si sa va intoarceti acasa cu vesti bune


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Isabela & Raphael Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Stiu ca sunt cateva mamici care au cumparat scaune BeSafe. Se pare ca sunt modele cu probleme, aici se poate merge cu scaunul de unde a fost cumparat si se inlocuieste.
Stirea este si pe siteul lor http://www.hts.no/no/index.php sau dand click in josul paginii pe Les mer http://www.hts.no/no/pressex3/index.php .

Pentru a intelege mai bine articolul recomand traducere cu Norvegiana/Romana http://translate.google.com/#no|ro| . Oricum se vede din poza care au sistemul de inchidere cu probleme.

Amalia, felicitari pentru perseverenta si rezultate.
Mav, tinem pumnii sa primiti vesti bune la control.
Lauramiron, e cam ciudat ca lipsesti, sper ca nu boliti.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Babyzapi, mie mi-a placut de dr simona; am gasit-o intamplator la un ctrl la camera de garda de la N.Grigorescu; Am fost cu baiatul cel mare la ea, cand Vlad avea 1 luna; nu a fost cazul de internare, si mi-a dat nr de telefon sa ii spun stadiul si am mai vorbit de vreo doua ori cu ea in cursul anului trecut, tot pt. bolile lui Andrei; mie mi s-a parut rabdatoare in ai oferi informatii despre istoric, tratament si evolutia bolii dar si tipicara in consult. Sper sa fie vorba despre aceeasi persona; cineva cu parul carliontat, parca in nuanta de roscat, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Fi-miu cu olita...o considera scaunel sau chiar palarie . Asa ca dupa o luna jumate de incercari, de vreo 3 zile am renuntat sa-l mai pun. Astept sa vina caldura cand o sa-l tin doar in body.
Iar noutati in activitatea lui : are un ceas cu vreo 15 melodii. A invatat de unde sa-i dea drumul, dupa aceea apasa pe butonul pt melodii, daca e o melodie care ii place da din manute, daca nu apasa din nou sa schimbe melodia si cand se satura il si opreste.
Aseara am prajit pui si cand sa-l intorc, mi-a sarit ulei incins pe brat si pe mana de mi-am tras o arsura de mai mare "frumusetea". Pe brat 4 stropi mici si unul mai mare care mi-au lasat semn deja, iar pe mana am 2 basicute cu apa + cateva semne . Acum nu stiu daca sa sparg basicutele sau sa le las asa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Isabela & Raphael Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Kita da e aceeasi doctorita (roscata si par carliontat. Rabdatoare si cu multe info a fost si la noi, numai ca nu a incercat sa gaseasca sursa alergiei si in plus ne-a zis sa-l dam cu ulei de masline pe corp, lucru care l-am si facut si reactia alergiei a fost si mai urata. Dar dupa cum vezi si eu o laud pe iacomi si sunt ale persoane care au avut o experienta neplacuta. Despre fiecare doctor o sa auzim intotdeauna si pareri pro si contra. Nu cred ca exista vreun doctor de care sa auzi numai de bine. Pupici

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Isabela & Raphael Nicolas

Mergi la inceput