*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (372)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

clau, olgutz, , ma cam indoiesc ca va putea mama sa vina cu amandoi...teo este foarte atomic si...mama se cam resimte. iar omu' va fi cu mine la expo, ajutor de nadejde.

am inscris piciulea la scoala! a fost mai usor decat mi-am imaginat, mai ales ca eu sunt anti "atentii" si asa am facut si de data asta. am ales scoala de langa casa, e la 2 minute si ma bucur ca nu are de traversat strazi. invatatoarea pare OK, sper sa fie bine...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Bravo, Mihaita- baiat mare!!!

Felicitari Ariela pentru primul pas spre scoala!
Imi amintesc cum m-am dus si eu s-o inscriu pe Alex cu Bubu in burtica, Doamneeee, parca au trecut o mie de ani

Am vazut o Rebecoasa ochioasa si dulce si un fratior frumusel, Clau, frumosi copii mai ai!

Luny, bestial Mufy, ca de obicei, am obosit numai uitandu-ma la el...





_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Kya,i-am pus ketchup song lui Mihai si ne-am cracanat de ras!! Se fataia si el,dar murea de ras la schemele alora de dansSuuuper!!

Ha-haa!!Grozav Mufarinul-Fantomas!Vai de mineFaataa,luny cat a fost de tare cu street-dace-ul ala!!

Hai ca pana la urma,am aflat si ce-i cu babuinul Mimonixei!!Vezi cum te gandeai tu la prostii?!
Fata taci-ca asa simt si eu..Paharul meu s-a umplut demult,a dat pe langa si s-a si spart

L-am vazut pe duracellMarc!!Mama,mama,ce v-asteapta!!Criminal!!..Si are numai 5 luni!!
Faataa..ce dulce a fost Eric,cu titza!

ursulica!!

Nicol,ce-as mai veni,dar..sa vedem cum sta treaba cu muncile!!

4 sarmale?! Bravo Andra!!
burticosul de 8 s!!

geckooo,sefa-i leana..cred Cu atata ras,am pierdut sirul! Ma bucur muuult cand scrii!! Ete-asa:
Muaahahahaha..cat de taaare,sa nu stii ca umbli deschilotzataPrea tare!

Andreea_co,nu ai PM activat.Activeaza-l si-ti trimitem parola.Sau..lasa o adresa de mail.Ne mai dai odata,datele tale,sa te trecem in listuta? Sarcina usoara!Felicitari!

falcutzele Rebecoase,dulci!!

Sovi,mai faci o titza?!Oaauu!!Ce calareala pe pustimea ta!!Grozavi copii ati facut!

Cleme,Mira!!

Ari,asa a facut si Mihai,ca Alex a ta-singur a cerut sa faca la olita si wc.Nu l-am fortat niciodata.Nu ca as avea cum sa-l fortez cu ceva vreodata Asa ma gandeam si eu,sa i-o prezint mai bine si mai frumos,cand s-o mai incalzi..Dar..SOC!! Sa vedem evolutia..
Felicitari pt.primul pas spre scolarie!

Multumim pt.pupicei si laude!!Asa de drag e,asa de mult se bucura cand face-nu pot sa cred ca se intampla..Nu stiu cum/de unde i-a venit ideea,olita statea pe-aci prin casa,printre jucarii..dar nici gand sa faca ceva.L-am mai asezat cand il mai lasam in curutul gol,statea cateva zeci de sec.,poate nici atat si se ridica
Chiar credeam ca o sa ne lungim pana dupa 3 ani cu asezatul la wc..de facut ceva..nici atat! Ai auzit Mimo?!

Cami & Co.!

Merg sa incarc niste poze! Am rezolvat cu locuinta,ne-am mutat la cort! Ne-a pus sa-i luam cort copiluluiAcum suntem obligati sa-l locuim toti 3,impreuna! Mama si ce inghesuiala e,si ce picioare-n gura,burti,spate-ne luam,si ce chitzaieli si joaca pe capul nostru..



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:


LA MULTI ANI CU SANATATE SI BUCURII,MIRADI!

Multzam tare de urari pentru Tea...dea Domnul sa fie asa, sa nu aiba nik puiul meu drag, sa se inchida mama ei de fontanela.
Iertati-ma,nu mi-am gasit cuvintele sa scriu pana acum,sunt in ceata,nu am aflat nik concludent.Dr.nu m-a linistit cu nik,mai tare m-a speriat..nu-i place deloc ca fontanela e LARG deschisa,chiar asa s-a exprimat,ba a zis ca nu-i place ca e prea palida,galbena la fata,cu cearcane (pe-astea le-am tot vazut si eu,i-am spus si pediatrei,i-am spus si altui dr la care am fost,dar nu s-a pronuntat niciunul),ba ca are burtik umflata...
Dupa ce a privit-o indelung,ne-a trimis fugutza la eco care eco nu pare sa arate nik in neregula..apoi ne-a trimis la encefalograma.Pana aici a fost:cum sa stea un copil care nu e nici pe departe potolit,desi draga de ea a stat cuminte s-o consulte dr. initial,doar se uita in ochii mei si-mi zambea,cum s-o pui sa stea nemiscata cateva minute cu capul acoperit tot de electrozi?Asa ca singura solutie a fost sa o adoarma cu cloralhidrat.Mi-a zis dr de la EEG ca nu e nicio problem,ca o va linisti si in max 15 min va adormi...nefiind medic,nestiind ce o fi cu solutia asta,ne-am lasat pe mana ei,numai sa vedem analiza..am ales sa-i bage solutia pe fund,nu pe gura,ca a trebuit sa-i administreze o cantitate destul de mare.Ce a chinuit-o mititik sa-i bage cu un furtunel in fund solutia,a durut-o,si apoi au inceput chinurile..a inceput sa se zvarcoleasca,sa faca ca toate cele,sa urle groaznic,,nu stiu ce simtea draga de ea,daca o durea ceva,cert e ca s-a zvarcolit rau rau,isi arunca capul pe spate,ne-a lovit cu picioarele,vroia sa fuga,dar nu se putea tine pe picioare,am leganat-o cand eu cand tati,am plans o data cu ea,groaznic,groaznic,imi venea s-o las naibii de analiza,dar nu o potoleam pe Tea cu nik...Cea care urma sa faca analiza ne-a linistit ca fiecare copil reactioneaza in felul lui,ca nu are ce rau sa-i faca,dar mititik se zvarcolea si urla din gura de sarpe de cred ca tot spitalul a auzit-o...ne-am luptat cu ea asa cred ca mai mult de juma de ora,dupa care a adormit in final suspinand tare...si mai tresarea si tot suspina si respira greutz,i-a infasurat capul cu electrozi,eu o tineam in brate,ea mai tresarea,eu nu mai stiam de mine,simteam ca lesin si de foame fiindca intarziasem destul de mult,eram destul de tensionata si eu,iar analiza a iesit cu variatiuni..dr ar fi vrut sa vada traseul mai uniform...a ramas pe ganduri,iar pe mine m-a terorizat cu asta,a propus sa repetam analiza peste 2 luni,dar eu nu rezist sa mai supun copilul la asa teroare..Ma simt f vinovata de numai imi revin ca am supus-o la asa chin,ma gandesc ce o fi simtit saraca de s-a zvarcolit asa tare,mor de ce vinovata ma pot simti,si-mi mai spun si-n stanga in dreapta cum am putut sa acceptam sa-o anestezieze..sper sa nu-mi spuneti si voi ca o iau razna..Ne-am facut o mie de ganduri,cum o fi actionat solutia aia la creierasul ei,ce reactii adverse ar putea avea...dr. ar fi preferat EEG-ul fara anestezie,dar cum???Nu prea i-a placut ce a iesit,dar nu s-a pronuntat,ne-a spus sa facem urgent o hemograma (maine dimi mergem la medlife),sa-l sun cand am rezultatul si in fct de asta sa vedem ce analize ii mai da.Nu a vrut sa-mi prescrie fier,calciu..se pune intrebarea:poate ca nu absoarbe vit.d???vigantol i-am tot dat mereu in gura,ba il si reinnoiesc dupa 3 saptamani,habar nu am ce-o fi..Am plecat cu ea adormita fiind,cu metroul fiindca nu s-a sinchisit nimeni sa dea la o parte nametii de pe straduta noastra sa putem iesi cu masina,a dormit bustean tot drumul cu metroul si acasa inca vreo juma de ora..tacso simtea ca-i pica bratele..S-a trezit ametita vai de ea,nu vroia nik,desi tot incercam s-o hidratez ca sa elimine solutia,nu suporta nik,maraia intr-una,nu se putea tine pe picioare,cadea gramada,mi se rupea sufletul de suferinta ei,nu vorbea,doar incerca sa ne spuna ceva si nu stiu ce si numai la mine in brate a stat pana spre seara..
Asa ca suntem mai nelinistiti decat eram,nu m-am lamurit,ba mai mult m-am speriat,ne trec prin cap tot soiul de ganduri,vreau doar sa se inchida fontanela o data si sa nu fie ceva ascuns.


Si ca tot vorbeati de renuntat la lula,Tea doar adoarme cu lula,altfel nu e chip sa inchida ochii,face ca toate cele.In rest,e ascunsa lula,o mai cere dar ii spunn ca numai bbii stau cu lula,ii distrag atentia si uita de ea...dar la somn,nu se poate..dimineata ii spunem sa duca lula la bucatarie ca e murdara,ca s-au asezat microbi pe ea,si se duce si o arunca in chiuveta...la spital,poate ca daca aveam lula se calma mai repede..uoff..dar cine s-a gandit vreun moment ca nu se poate face EEG neadormita..

Vali,sanatate multa Mateiului,dragul de el...si sa nu care cumva sa transmita ceva.Am vazut puiul mic..intr-adevar,seamana cu Matei..si cum se uita Mateiul la el!


Iertati-ma,nu vroiam sa va incarc cu gandurile mele...am mai avut si o saptamana incarcata la serv.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Si ma bag si eu in cateva discutii:
-Tea nu a mancat nicicand bine,acum mananca o portie micutza si un singur fel o data si abia abia si ala,cu cantec luuung, dar am grija sa-i variez meniul sa aiba zilnic fructe si legume (de asta ma tot intreba dr.).Papa abia mananca,dar are grija sa ceara mieji de seminte din punga (de plafar).
Nu ma mai stresez ca m-am stresat destul.Nici noi nu suntem mancaciosi.
Dar inca ii pasam fiindca altfel dupa 2 linguri nu mai vrea sau scoate din gura tot.MAI E CAREVA CARE MANANCA PASAT?

-Cu suzi nu ma stresez deloc fiindca numai la somn i-o dau,ca altfel ar fi problema mare..Off,daca avea lula la spital..Si vorba Lianei,pana ajunge donsoara mare scapa ea de lula..Sa o aruncam nu ne induram inca,fiindca am avut o seara fara lula si ne-am plans de mila toti cat a bocit fiindca nu putea sa adoarma.Nu am timp acum sa pove prin ce am trecut in seara aia..

De cateva zile doarme dupa-amiaza 2 da,una nu, de ne-a exasperat...Azi,iar nu vrea.M-a sunat randunoiul sa-mi spuna.

Si,
VREM SI NOI LA PETRECEREA PRINTESELOR!!

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Of, ma Stela . Nici nu stiu ce sa zic, imi inchipui ce e in sufletul tau, sa o vezi pe Teuta asa . Eu nu cred ca are nimic, poate ca nu asimileaza calciul cum trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Fata,Stela,prin ce-ati mai trecut si voi! Sanatate Teodorei!! Doamne-ajuta sa nu fie nimic grav! Sa ne tii la curent!

Mira,sanatate si tie!Acum am vazut ca te doare mansarda si ca ai racit..

Cris,cum a fost drumul?



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

stelut sa dea Doamne Doamne sa fie bine; hai nu te mai gandi la ce e mai rau, poate nu absoarbe bine doar; si nu te mai invinovati atat; daca am putea alege intotdeauna calea cea mai usoara pentru copiii nostrii, referitor la orice, am alege; dar nu mereu tine de noi; tot ce ai facut, ai facut pentru binele ei; te doare sufletul si cand se loveste usor cu capsorul de ceva sau se zgarie si ai impresia ca puteai fi mai atenta ca...si ca... dar cand trece prin momente din astea; fetele dragi



“Copilul nu datoreste parintelui viata, ci cresterea”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stela, prin ce ati trecut si voi! Cumplit! Bine ca s-a linistit micuta spre seara...

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

nu mai stelut, nu te mai gandi la asta...faza cu suzi.....iti spun ca o fosta fana si mama de actuala fana ... dragii de ei, cand sunt asa sub tensiune cum a fost teuta la spital, poti sa ii dai si mama lui suzi ....asa ca nu te mai invinovati ca nu ai luat-o la voi



“Copilul nu datoreste parintelui viata, ci cresterea”

Mergi la inceput