Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Bravo Giova!
Sa ne arati poze cu rochita.




www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Giova asteptam poze. Felicitari ca ai terminat cu imbracamintea.
Ai grija ca mai ai putin si te asteptam aici cu detalii de la nunta si nu asa in fuga ..in amanunt...si ce nr aveau nuntasii la pantof.

elyanne
sotul tau ar putea purta si un costum de zi, asa un pic mai sport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze cu rochita:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea
mai trebuie scurtata ca e cam lungha.

Elyanne frumoasa rochita pt. botez. sotul tau poate purta un costum casual, nu neaparat elegant.
In toaman si noi am botezat, eu aveam o rochita de in, mai casual asa, sotul costum normal.

maine plecam la Alba, eu raman acolo cu copiii, sper sa am mai mult timp sa intru. daca nu, dupa balamuc, tot revin eu.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Giova, frumoasa nasica! Si eu sunt moarta dupa putin mov
Petrecere frumoasa!

Eu tocmai am aflat ca s-ar putea sa avem pb!
Caci in bucuresti unii popi nu vor ca 2 surori sau 2 frati sa se cunune intre ei, ci doar sora cu frate!
Deci, s-ar putea sa avem pb. Duminica vorbeste cu preotul, sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna tuturor

ma inscriu si eu pe listuta de nasici 2010. nunta e programata pe 22 august.

am vazut k vb de lumanari, nasii nostrii au dat anu trecut pe 2 lumanari, 2 buchete(pt mine si nasa) si 12 buc de trandafir pt pus in piept 1700ron.
lumanarile au fost cu orhidee si trandafiri si buchetele trandafiri. au fost destul de bogate si mi se pare ok ca pret.
pt cine intereseaza, le-am facut pe la unirii, cum mergi spre Udristei sunt niste stradute pe partea stanga si sunt mai multeflorarii acolo.

rochita inca nu am gasit-o. am zis k voi cauta mai incolo k poate pana atunci voi fi 2 in 1




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


haideti la o de la nasha mare.
Nunta a fost una obisnuita, nu au excelat prin nimic.
Dupa nasi au venit la ora 15:30 si acasa ne-am intors la 5 dimineata.
la ora 22 am fugit acasa sa alaptez piciul si i-am adormit pe amandoi.
la 8 dim. l-a adus mama pe edi la si a dormit langa noi pana la ora 10 cand m-am ridicat cu el din pat si am plecat sa-l lasam pe tati sa mai doarma.
Duminica la ora 14 eram inapoi la local la "zama acra si sarmale".
S-au cununat la greco-catolici, acolo intr-adevar a fost frumos. Mireasa a intrat insotita de nasi pe marsul nuptial, si-au rostit unul altuia juraminte, in rest ca la ortodoxi.

pozele sunt facute de noi si sunt putine. pana intram in posesia celor profi, mai avem.
de aici in jos:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea#date/2010-04-19/19:11:22
unele sunt cu copiii, cat am stat prin Alba

si spor la pregatiri.
slava domnului ca noi am terminat. sa ne mai revenim cu somnul si e totul ok.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Giova, am vazut pozele, ati fost foarte frumosi amandoi. Am furat de la tine ideea cum sa asortez pe sotz cu mine. Daca raman cu rochia mov pe care o am acum, ma gandeam sa il imbrac in camasa mov inchis, de aceeasi nuanta, dar mi-a placut mai mult cum era imbracat al tau sotz, doar cu cravata inchisa la culaore, camasa mai deschisa. Si al meu o sa aiba costum negru, deci o camasa alba (sau um lila f. deschis), cu cravata mov intens o sa fie bun.

Vroiam sa te intreb, daca am inteles bine, nunta a fost in Alba, nu? Cum erau doamnele imbracate? Cu rochii lungi majoritatea, sau se poarta si pana deasupra genunchiului? eu sunt in mare dilema daca totusi e buna rochia mea, mai ales ca am vazut ca cealalta nasa si=a luat o roche lunga (eu am 1.60, ea are spre 1.80, deci clar pe ea sta altfel o rochie lunga decat pe pitica de mine). Si mai vreau sa te intreb cum se poarta parul? am vazut la nunta unde am fost eu sambata si chiar si in pozele tale, ca nu prea mai poarta lumea cocurile alea 'cuib de ciori', in varful capului, cu 'sarmalutze'. E adevarat? Mie mi-a placut f, tare cum ti-ai asezat tu parul. Eu as vrea sa il tund un pic, un fel de 'bob', mai 'flendurit', mai cu suvite inegale in fata si sa mi-l feonez, sa-l asez un pic doar pt nunta, nimic complicat. As fi naspa? Trebuie coc musai? Te intreb ce ai vazut tu la nunta asta, ca eu voi nasa in Aiud si habar n-am ce se poarta, ce e la moda in zona aia.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Laura si voi sunteti 2 nashe? si cealalata nasha avea rochita mai scurta, eu pot zice ca a mea a fost mai eleganta. nu trebuie sa fie neaparat lunga/scurta, cum iti sta tie mai bine. cocul ala de care zici tu nu l-am mai vazut de ceva ani. eu i-am zis coafezei ca vreau ceva lejer, nu sofisticat si fara cocuri. parul meu nu e nici foarte lung, asa ca mi-a facut bucle direct cu placa de intins parul si pe urma le-a aranjat.
Imi place ideea ta despre cum vrei sa-ti faci parul.
si nasha de la bucuresti si-a luat rochie mai scurta din cauza ca e mica si plinuta. a fost alegerea ei...eu am preferat lunga, mai ales ca a fost nunta de seara. ce imi placea scurt...nu se potrivea cu suncile mele.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Giova, super ati fost!
Coafura e bestiala, cu ceva asemanator ma vad si eu:-) Dar sa vedem ce vede stilistul la care ma coafez. Dar imi place foarte mult.
Si noi mai avem cam 2 saptamani pana la nunta.




www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aseara a venit finul la noi si ne-a adus pozele pe CD. sunt "brute" inca, dureaza 2 sapt. pana le face in photoshop.
eu am pus cateva din astea, nu mai astept atat:
http://community.webshots.com/myphotos?action=refreshPhotos&albumID=577492393&security=KMeTAk

mersi mult Josefine. putin mai aveti si veniti in tara. cat stati?




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput