Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

gabitza fain cadou...daca nu stau deja impreuna. stiu ca si pe noi ne intreba lumea ce vrem...dar aveam cam tot...ca locuiam deja impreuna si ne luasem noi.
De ce nu te orientezi spre un costumas acum pt. civila. si rochitza cu crapatura pe picior pt. cea religioasa.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Rochia lunga cu crapatura era o idee pentru vara la cununia religioasa.
Aseara am mai facut un maraton prin magazine si mi-am achizitionat o "Little Black Dress" deci totul pica pe accesorii - m-am gandit ca pe asta pot sa o mai port si cu alte ocazii ca daca tot nu am gasit ceva colorat care sa-mi placa macar sa fie practica.
Ne-am sucit cu cadoul in ultima clipa - acum stau cu parintii, au tot ce le trebuie si urmeaza sa se mute candva la casa lor asa ca acum le-am cumparat o rama foto digitala (ca sunt inebuniti sa-si expuna pozele cu ei) si atunci cand se muta la casa lor o sa le cumparam cadou de casa noua ceva util.
Acum sunt mai linistita ca am rezolvat o parte din probleme ca ieri eram deprimata rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

sa pui pozeee!

o rama digitala e un cadou foarte frumos. Isi vor aminti de voi de fiecare data cand se vor uita la fotografii.




www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

asa...vin si io
v-am luat ...anu asta am asa: mot in mai, botez la sfarsit de august si nunta in octombrie
josefine rochia aia mi-a luat mintile ...dar eu sunt cat casa asa ca nu merge

finii care au nunta in octombrie au avut cununia civila in 2009 pe 5 dec si ei au vrut cadou un cuptor cu microunde

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabitza, ati ajuns acasa? Cum a fost? Vrem detalii si poze, daca vrei sa ne arati.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Buna fetelor! uite ca am trecut si de evenimentul asta pot sa zic cu bine.
Ne-am intors aseara franti de oboseala nu am mai fost in stare decat sa ne facem baie si sa dormim.
Sa va povestesc de la inceput:
Miercuri seara am mai batut niste magazine dar nu am gasit nimic potrivit de incaltat asa ca joi dimineata m-am hotarat sa nu mai vin la munca sa rezolv problema pantofilor - am gasit ceva satisfacator in cele din urma, dupa amiaza am fost la salon sa ma vopsesc si mi-a facut tipa un par super (doamne era o placere sa-l atingi), apoi bagaje si somn.
Vineri am plecat la drum, obositor ca a fost ceata, am ajuns spre seara si ne-am culcat tarziu.
Sambata ne-am trezit devreme (cel putin mie asa mi-a parut) la ora 8 eram la coafor (programarea a facut-o finuta)si a inceput distractia.
A facut programare la un salon de cartier (sa-i zicem) fata aia nu stia nici ce ar trebui sa-ti faca sa-ti stea parul intr-un anumit fel - de fapt ea stia un singur fel de coafura pentru nunta (cred ca acu 7 ani cand m-am maritat eu era tot aia). In concluzie ne-a pus pe bigudiuri si ne-a facut parul la fel (nu mi-a placut deloc ideea mai ales ca noi doua semanam) am intrebat-o pe fina daca ea e multumita si daca ii place a zis ca da. Asa ca m-am dus acasa mi-am desfacut parul si am ramas cu el un pic ondulat desfacut.
A fost varza coafeza la un moment dat a zis si ea "noroc ca nu-i petrecerea ta".
Din pacate nu mai aveam timp sa ma spal pe cap ca as fi facut-o. In plus mi-a facut parul praf idioata ca mi l-a ars la casca si cu uscatorul.

Am ajuns la primarie, au zis da, am baut sampania, ne-am dus acasa si dupamiaza ne-am dus la local.
La restaurant a fost OK atmosfera, aveau o formatie care canta bine, servirea ireprosabila ....pe la 23:30 noi am plecat deoarece baietelul nostru a adormit in bratele mele, ei au sta pana pe la 1.
Sa nu-mi ziceti ca trebuia sa ma astept la asta ca acasa daca il las sta si pana la 2 noaptea.
Au zis ca le place cadoul.
Ieri dimineata sotul l-a plimbat cu telegondola pe baietel iar eu am fost cu soacra pe la targul de nunti sa vedem si noi ce se poarta anul asta.
pe la pranz am plecat spre casa obositi si linistiti ca am "scapat".


Cu pozele sa vad cum fac deoarece nu reusesc sa-mi activez albumul foto. O sa intreb adiministratorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Mi-am activat albumul foto dar din pacate depasesc marimea admisa de 100 KB . O sa incerc altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Apucasem sa scriu un mesaj dar din motive de securitate ( a intrat un sef teamview la mine pe calc sa verificam ceva impreuna) a trebuit sa inchid brusc browserul inainte de a apuca sa-l trimit.

Reiau: Gabi, ma bucur ca iesit bine per total. Nasoala faza cu cuafatul. In ce zona sta finutza ta? (sa stiu de ce cuafor sa ma feresc). Asa e la noi, femeile, un amanunt de genul parului care nu sta cum am vrea poate sa ne strice toata ziua. Pt nunta cere expres rezervare la alt salon (daca te pot ajuta cu o rezervare, sa-mi spui din timp si ma interesez unde poti gasi o cuafeza pe gustul tau )
Cu albumul de poze, nu prea e ok asta de pe DC, ca arata pozele doar in format mic. Daca ai cum, fa un album pe picassa sau pe webshots.
Piatra cum ti s-a parut? ceva schimbat? Ceva frumos ? Cum a fost la targ? eu nu am ajuns.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

sper sa reusesc , pentru inceput am pus cateva pozehttp://family.webshots.com/photo/2218521460106253939lmvjNN
Mie una tortul nu mi-a placut -si nu ma refer la gust.
Piatra Neamt mie imi place mult ca oras dar de data aceasta era cam frig si pot sa zic ca nu l-am "savurat" si nici nu am avut timp sa ne plimbam pe acolo decat duminica dimineata.
Targul de nunti era de fapt un minitarg cateva firme organizatoare, cateva de filmari si poze, una cu verghete si 3 cu rochii de mireasa (agnes, mirandi si inca una din cluj).
Laura salonul e undeva prin Maratei dar nu ma intreba cum se cheama ca nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, ai fost superba! Ti-ai ales super rochita si parul sa stii ca nu arata rau deloc. Chiar ca semeni putin cu finutza ta. Ma mir ca si-a ales si ea costumatie asa neagra, ma steptam sa fie ceva mai colorata sau mai spre alb, macar. Nu ma bati, dar ti-am admirat putin si sotul



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput