Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

josefine nu-mi aduc aminte de unde, dar ii stiu pozele sotului tau: sunt superbe. Daca as mai fi mireasa odata l-as ruga sa-mi faca pozele de nunta (dar sper sa nu fie cazul ).
Rochia este superba dar sigur ti-ar sta mai bine in una mai stramta potrivita siluetei tale de invidiat.

Noi sambata suntem nasi la cununie dupa cum va spuneam si lucrurile sau complicat tare: joi am fost anuntati ca s-a schimbat planul -din petrecerea restransa acasa in familie s-a mutat totul la un restaurant select si s-a dublat numarul de invitati. In concluzie trebuie sa-mi iau alte haine ca alea pe care le-am ales nu se potrivesc cu locatia. Problema a fost ca baitelul nostru s-a imbolnavit zilele astea si nu am putut merge la cumparaturi asa ca in 3 zile (mai exact 3 seri ) trebuie sa fiu gata cu tot: cadou , cosmetica , coafor vopsit , haine, joi bagaje ca nu-i in Bucuresti, vineri drum si sambata la 12 sa fim ca scosi din cutie in fata ofiterului starii civile. sunt disperata si in criza de timp-parca mi-as lua concediu sa le pot rezolva pe toate.

Si de saptamana care vine va pun poze.

Nyce de ce trebuie sa cumparam buchetul mirelui -te referi la floarea care i se prinde in piept? Ca buchet ar face bine sa-mi cumpere el mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Josefine superba rochita. si ai o silueta...de invidiat, vorba Gabrielei.
si eu as vrea ceva mai scurt, nu mai vreauy rochita lunga, clasica...unde naiba saa o mai port? sper sa nu mai cununam, ca deja sunt satula.
nyce bine ai venit! la ce buchet te referi? eu stiu ca mirele cumpara nasei buchet, nu invers.
Gabitza te cred ca ai intrat in priza. cum naiba s-a schimbat totul? spor in gasirea toaletei si in celelalte activitati. tinem pumnii si te asteptam cu poze.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am uitat apropo de invitatii adusi de nasi - stiu ca era obiceiul ca nasul sa aduca invitati care au obligatia sa dea si bani.
in cazul nostru mama si-a exprimat dorinta clar ca vrea sa fie cu noi sa ma vada nasa asa ca nu am ce le face mirilor parintii sunt la pachet cu tot cu noi deja i-am informat pe fini. Alti invitati nu duc la nunta dar daca se mai ivesc doritori (asa ca mama) ii intreb pe miri. Din cate stiu orice restaurant are un numar limitat de locuri si nu vreau sa le creez probleme mirilor cu organizarea.

Deocamdata cununia civila e stresul si timpul limitat...imi vine sa fug acum de la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabitza, veniti la Piatra, nu? La ce restaurant? Eu zic sa iti iei 2-3 zile libere spre sfarsitul saptamanii, ca altfel nu cred ca reusesti cu toate pregatirile.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Laura da venim la Piatra (mama cu ce placere o sa vin iarna dupa ce va fac si celelalte partii de ski-aia pe care o aveti e prea grea) si daca am inteles bine la Casa Moldoveana.
Nu stiu de ce au schimbat planul dar nu ma deranjeaza -eu cu 2 saptamani inainte am schimbat si data (am amanat-o de sambata pe duminica) si locatia -sa faca cum vor numai sa le placa lor si sa se simta bine.
Dimineata o sa merg la coafor impreuna cu finuta. Credeti ca ar trebui sa platesc eu tot? sau fiecare partea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza2005

Laura da venim la Piatra (mama cu ce placere o sa vin iarna dupa ce va fac si celelalte partii de ski-aia pe care o aveti e prea grea) si daca am inteles bine la Casa Moldoveana.
Nu stiu de ce au schimbat planul dar nu ma deranjeaza -eu cu 2 saptamani inainte am schimbat si data (am amanat-o de sambata pe duminica) si locatia -sa faca cum vor numai sa le placa lor si sa se simta bine.
Dimineata o sa merg la coafor impreuna cu finuta. Credeti ca ar trebui sa platesc eu tot? sau fiecare partea ei.


Petrecere frumoasa! We asta o sa fie si primele 'serbari ale zapezii' pe partie. Casa Moldoveana e o pensiune noua, arata super in poze (am gasit link pe net), nu am fost nicidata acolo, dar cred ca o sa fie fain.

Legat de cuafor, eu stiu ca la nunta e obiceiul sa plateasca nasa cuaforul. La cununia civila, habar n-am. Daca vrei sa platesti tu, cred ca ar fi frumos din partea ta. Daca nu ...nu ar trebui sa fie cu suparare.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la noi e obiceiul ca plateste mireasa si coafura nasei....
Mie nu mi-a platit nimeni nimic....fiecare s-a coafat unde a dorit si si-a platit.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Sunteti tare dragute cu fotografiile sotului

Gabitza, nunta e la o aruncatura de bat. Ma bucur pentru voi si sper ca nu va obositi prea tare pe ultima suta de metri.
Pana la urma, e mai bine o petrecere mai mare ca se distreaza lumea mai mult. Mie imi plac nuntile mari:-) si cele mai restranse au un farmec aparte, dar e mai multa galagie la nuntile mari.

Nu stiu cum e la coafor exact, acum cand ma gandesc nici nu stiu cum am facut noi. Stiu sigur ca machiajul l-am platit eu (tata de fapt, pentru mama, nasa si eu), iar la coafor am fost cu nasa. Poate am platit eu?

Abia astept sa vad pozele!

Eu sunt asa bucuroasa ca voi fi nasa, imi plac nuntile tare mult. Toata lumea e vesela, pregatita sa se simta bine, ce mai, sunt foarte extaziata.

Cu silueta, eh, tineti cont ca-s pitica rau, maica-mea e ca mine, tot slabuta. Dar am zis ca intram la program de sala, ca sotul s-a ingrasat cu vreo 10 kile de la nunta, mie mi s-a flescait pielea. Asa se intampla, nu mai suntem ca la 16 ani:-) Trebuie sa ne acceptam, ca tot frumoase suntem!

Eu la coafor cred ca o sa ma duc separat de fina, ca am coafezul meu care e f bun si imi place cum lucreaza. Cand vin in Ro e al doilea lucru pe care il fac, dupa epilatul cu ceara:-) Ca sa vedeti ce sufar eu dupa serviciile din Romania.

Rochia am gasit-o in numarul meu . Am zis ca ma duc la magazin, din intamplare am gasit-o dar pe ivory-bej, am probat-o si am intrebat daca nu au si pe negru. Nu prea am vrut culoare deschisa, sa fie un contrast intre mireasa si nasa. O au si o primesc saptamana asta, pe la sfarsit. Sunt f bucuroasa, cautam si eu ca Giova tot o rochie scurta sa o mai pot folosi si la alte ocazii, dar sa para si de seara:-). Asa ca m-am rezolvat!

Ah, ati vazut nunta muta? Filmul lui Horatiu Malaele..E o tragi-comedie simpatica, putin trista spre sfarsit.


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am alergat aseara (viteza nu gluma) si nu am rezolvat nimic.
Pentru cadou ne-am oprit la un set de masa de 12 persoane -pentru mese festive nu de zi cu zi -asa mai finut si mai deosebit il achizitionam in seara asta. Sper sa le placa , sa le foloseasca si sa le aminteasca de noi ca eu am unul de la soacra si de cate ori spal farfuriile alea ma gandesc la ea .
Si de imbracat -pauza -nu ma impac cu "noutatile" astea din magazine -si nu vreau chiar o rochita de nunta ca e doar cununie civila. Ma mai duc in seara asta.
Sambata dimineata vad cum se poarta finuta si daca nu ma necajeste o sa achit eu nota - ma gandesc asa ca un cadou de la nasa pentru fina.
Josefine chiar ca fata de tine suntem la o aruncatura de bat de nunta.
Pentru nunta din vara eu ma gandesc la o rochie lunga, crapata pe un picior, sexi -asa cum apar vedetele pe covorul rosu -ca nu cred ca o sa mai am ocazia sa ma imbrac asa vreodata si imi doresc de mult si in plus la inaltimea mea (ca sunt f inalta) cred ca o sa arat bine (hai ca ma laud singura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

super cadou!

noi avem un set de zi cu zi si il folosim cu spor. l-am primit de la niste rude si ne-a prins tare bine. mai primisem de la nasi un set de pat, si ala ne-a prins bine, l-am folosit vreo 2 ani, pana l-a rupt matza. am mai primit si tacamuri de la o prietena, tot pe alea le folosesc:)
bine, daca ei stau acum impreuna e mai greu. noi am venit din romania cu 4 valize si ne-au nimerit cu cadourile de casa.
e un cadou f. util, ca pana la urma, asta e important.

tare cu rochia cu crapatura. o sa cununi de doua ori, sa inteleg?



www.razvanphotography.com

Mergi la inceput