Mostenirea mesianica (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
cand legionarii au imprastiat teroarea in mase, s-a desprins de ei si a recurs la represalii - deci nici asta nu i se poate imputa ca n-a actionat ok




Deci, Antonescu n-are pe constiinta uciderea nici macar a unui minoritar :O :O :O :O.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Ingrid, pot sa stiu si eu de ce sari la mine ataaat de revoltata?

Eu vorbeam de perceptia intalnita SI AZI si anume antisemitism, EXACT ca acum 1000 de ani. Ori vrei sa spui ca nu-i asa?Nimeni nu are aceste perceptii?

Cat despre kibutz, da-mi voie sa-ti spun ca aia acolo nu tortureaza pe nimeni in inchisori, nu dau alimente pe ratie nefericitilor si nici nu-si bat joc de viata cuiva. Comparatia ta cu ciuma rosie este exact ca nuca-n perete.

Iar daca tie ti se pare ca discutam discutii, poti oricand sa nu mai discuti.


Nicidecum nu sunt revoltata pe tine. Vezi cum se interpreteaza?
Pe scurt, ex cu kibutul l-am dat, deoarece, macar pentru un segment (al comunistilor) nu sta in picioare exterminarea lor.
Recent, au reluat la History un interviu cu Nati Meir, ea declara cu tristete, cea mai frumoasa perioada a fost in kibutz.
Daca legionarii i-au omorat ca erau un potential pericol comunist? Nici asta nu sta in picioare, singurul argument valabil care se intinde pe perioade lungi de timp sunt banii.
Banii. Evreii aveau bani. A, ca indoctrinarea s-a facut in timp si au putut sa tampeasca atatia oameni ca evreii sunt Raul cel Mare...nimic nu vine fara daune colaterale.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
cand legionarii au imprastiat teroarea in mase, s-a desprins de ei si a recurs la represalii - deci nici asta nu i se poate imputa ca n-a actionat ok




Deci, Antonescu n-are pe constiinta uciderea nici macar a unui minoritar :O :O :O :O.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.




ha? asta fuse din putul gandirii. deci, de unde si pana unde ai tras concluzia asta din spusele mele. duduia Denizel, io nush pe unde ti-ai facut mata stagiul de zvonistica, dar te-as ruga s-o lasi mai moale, ca iar incepem cu raportarile la moderatori. ai plan la inventat anti-semiti pe banda si te retin, cumva? esti cu misiune pe dc sa retezi din start orice discutie mai de doamne-ajuta? palmaresul tau fiind dovada.

ajunge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

duduia Denizel, io nush pe unde ti-ai facut mata stagiul de zvonistica, dar te-as ruga s-o lasi mai moale, ca iar incepem cu raportarile la moderatori. ai plan la inventat anti-semiti pe banda si te retin, cumva? esti cu misiune pe dc sa retezi din start orice discutie mai de doamne-ajuta? palmaresul tau fiind dovada.

ajunge.

nimic



Asa mai merge, Conchita. Duduia Denizel incepe sa te regaseasca .
Ma scoteau din sarite rezerva si aparenta politete pe care ti le-ai impus vizavi de mine de vreo doua luni incoace :)).

Cat despre raportarile la moderatori, poti sa ma raportezi in voie in continuare. Pana acum nu ai avut succes, ba dimpotriva, ai starnit cateva episoade penibile.


Revenind la subiect, sa spui ca Antonescu a reprimat legionarii vazand el ca ei is pusi pe fapte rele este, da, socant.

Si, fiindca tot am bagat galeata in put, ma chinui acuma sa o scot, fiindca-i prea grea din cauza afirmatiei ca evreii au impus cu forta comunismul in Romania .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Antonescu are destule pe constiinta, nu mai are nevoie de noi sa-i adaugam ceva in plus. Antonescu s-a temut de legionari si de ceea ce au ajuns ei si a recurs la indepartarea lor de la guvernare. Asta e faptul, ca doar n-au discutat despre agricultura-la-cote-maxime el si Hitler.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

AkaManah, ca istoric si nu altceva (convingeri proprii par egzample) ar putea face o sinteza intinsa pe secole, in care sa arate cum e posibil ca in proportie de 80% evreii sa fie vinovati pentru orice, de la cearta a doua tzatze pana la conflicte armate. De ce sunt scosi tapi ispasitori, stiu. Dar cum de s-a incetatenit aceasta practica si de cand a inceput ea, asta ma intereseaza.


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui conchita

duduia Denizel, io nush pe unde ti-ai facut mata stagiul de zvonistica, dar te-as ruga s-o lasi mai moale, ca iar incepem cu raportarile la moderatori. ai plan la inventat anti-semiti pe banda si te retin, cumva? esti cu misiune pe dc sa retezi din start orice discutie mai de doamne-ajuta? palmaresul tau fiind dovada.

ajunge.





Asa mai merge, Conchita. Duduia Denizel incepe sa te regaseasca .
Ma scoteau din sarite rezerva si aparenta politete pe care ti le-ai impus vizavi de mine de vreo doua luni incoace :)).

Cat despre raportarile la moderatori, poti sa ma raportezi in voie in continuare. Pana acum nu ai avut succes, ba dimpotriva, ai starnit cateva episoade penibile.


Revenind la subiect, sa spui ca Antonescu a reprimat legionarii vazand el ca ei is pusi pe fapte rele este, da, socant.

Si, fiindca tot am bagat galeata in put, ma chinui acuma sa o scot, fiindca-i prea grea din cauza afirmatiei ca evreii au impus cu forta comunismul in Romania .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.




nu spui ceva nou cand admiti ca tot ce te intereseaza pe dc sunt scandalurile, defaimarile si insultele. moderatorii nu au avut succes cu tine. ti s-a atras atentia in repetate randuri ca s-au primit tone de reclamatii in ce te priveste, vezi ultima interventie a lui Marius la un topic (unul dintre multele) distrus de tine.
nu iau lectii de decenta de la tine si nu-i recomand nimanui asta, avand in vedere ca, in ce te priveste, culmile dialogului se termina in "iti interzic, nu ai voie" si alte asemenea. cred ca simtul proportiilor s-a epuizat tocmai cand ti-a venit tie randul. daca era forumul tau, as fi inteles.

"aparenta" politete este, de fapt, compasiune. ai parte de ea intreaga si neprecupetita din partea mea. insa cu limite. daca indraznesti, auzi, indraznesti sa iti incerci maiestria in a ma scoate pe mine anti-semita la topicul asta, incepem sa discutam pe limba ta, ca tocmai am aflat ce-i aia sa vorbesti in limbi. si cum empatie am...

vad o ratusca la beren. te las in mainile lui. pe mine si mesajele mele, ocoleste-ne asa cum ai promis. tot ce regret e ca m-am luat dupa cineva si ti-am mai dat a mia sansa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita


nu spui ceva nou cand admiti ca tot ce te intereseaza pe dc sunt scandalurile, defaimarile si insultele. moderatorii nu au avut succes cu tine. ti s-a atras atentia in repetate randuri ca s-au primit tone de reclamatii in ce te priveste, vezi ultima interventie a lui Marius la un topic (unul dintre multele) distrus de tine.
nu iau lectii de decenta de la tine si nu-i recomand nimanui asta, avand in vedere ca, in ce te priveste, culmile dialogului se termina in "iti interzic, nu ai voie" si alte asemenea. cred ca simtul proportiilor s-a epuizat tocmai cand ti-a venit tie randul. daca era forumul tau, as fi inteles.

"aparenta" politete este, de fapt, compasiune. ai parte de ea intreaga si neprecupetita din partea mea. insa cu limite. daca indraznesti, auzi, indraznesti sa iti incerci maiestria in a ma scoate pe mine anti-semita la topicul asta, incepem sa discutam pe limba ta, ca tocmai am aflat ce-i aia sa vorbesti in limbi. si cum empatie am...



Conchita, felicitari, tocmai ai mai emis o mostra de penibil, intesata, ca de obicei, cu insulte si manipulari grosolane.
Si, repet ce ti-am mai spus: sa dai de inteles ca dezaprobi scandalurile si defaimarea DC este ca si cum Federer s-ar apuca sa lipeasca afise cu "Jos tenisul" pe stalpi .


Citat:

vad o ratusca la beren. te las in mainile lui.



Sper ca Beren sa aiba intelepciunea de a nu se implica in ceva atat de vechi si necunoscut lui cum este istoria meu cu tine si istoria ta DC.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Eram 100% ca incepe concita rascoala de la bobilna ..nu o bagati nene in seama ...acu 2 zile ma provoca si pe mine rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

A, inca ceva: nu esti anti-semita, n-am avut nici cea mai mica intentie de a sustine asa ceva. Esti doar neinformata in legatura cu una-alta.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput