Meniu Valentine's Day

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Alessia primim pe toata lumea eu una chiar m-as bucura sa mai impart bucatele cu cineva ca imi place sa le pregatesc de 3 ori mai tare decat imi place sa le mananc
Monica ma tenteaza sa fac pungutele tale de piept de pui o sa le fac cu piept de curcan si umplute cu cascaval si ardei rosu , cu cartofi prajiti in forma de inimioara si cu platou decorat cu coacaze rosii si salata verde, ti l-am descris ca poze nu ii fac decat maine dupa ce il pregatesc
Am uitat sa va mai arat un aperitiv care imi place cum a iesit si e simplu de facut, l-am tot repetat si a iesit mereu : pungute de jambon cu spuma de branza http://bucataria-sylviei.ro/pungute-de-jambon-cu-spuma-de-branza/ puteti sa adaptati compozitia cu ce vreti voi
Si daca vreti ceva chiar mai festiv va propun si prepelite umplute, am inteles ca sunt si in Romania in Bucuresti se gasesc sigur si in Cluj am vazut la Cora la carne congelata : http://bucataria-sylviei.ro/prepelite-umplute/
Spor la treaba si nu uitati sa va si dichisiti putin si obigatoriu o rochie de seara chiar daca este cina acasa putem sa facem sa fie ceva deosebit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Sylvia,pungutele cu jambon le-am avut pe masa de revelion.Un deliciu .

Dar acum mi-au tras cu ochiul prajiturele in forma de inimioara. Dar pt ca tin Montignac caut o reteta de blat dar din faina de migdale. Ai cumva o reteta? Daca nu voi incerca blatul tau doar ca inlocuiesc faina cu faina de migdale. Oricum, multumesc pt reteta

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Puisorul cred ca ai putea icerca blatul de la parji asta http://bucataria-sylviei.ro/prajitura-cu-cocos/ care e cu cocos si albus batut spuma eventual tai din zahar sau fructoza ce o sa pui tu si inlocuiesti lingura de faina cu o ligura de praf de migdale, chiar ai fi curioaa sa vad o varianta Monti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Ce de bunatati!imi vine sa ling monitorul

Eu am pregatit pentru Valentine's Day un tortulet inimos

O nastere cu prelungiri
minunea care ne-a luminat viata
Caietul cu retete
Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Silvia, pana la urma am facut blatul original doar ca in loc de faina am pus faina de migdale iar in loc de zahar am pus 4 linguri de fructoza. Crema am facut-o la fel iar glazura am facut-o din ciocolata neagra si smantana dulce de frisca. Mi-a luat destul de mult timp pt ca forma mea de inimioara e mica si mi-au iesit multe prajiturele.

Multumesc inca o data pt idee

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Violeta am vazut tortuletul tau e minunat La multi ani si voua si fetitei tale, minunat prilej petru voi aceasta zi . E superba si prezentarea ta, esti foarte talentata, felicitari
Puisorul eu am avut noroc ca am avut si ceva forme mai mari, bestial suna ce ai facut tu acolo nu ai facut poze?
Happy Valentine's Day pentru toata lumea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Sylvia ,iti multumesc!Si mie imi place foarte mult site-ul tau,ai niste retete minunate.Mi-au placut tare mult minitortuletele inimioara

O nastere cu prelungiri
minunea care ne-a luminat viata
Caietul cu retete
Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Violeta multumesc
Acestea au fost pungutele din piept de curca facute de Valentine's Day http://bucataria-sylviei.ro/pungute-de-piept-de-curcan-cu-mozzarella-si-ardei/
Sper ca v-ati simtit bine si ati petrecut frumos, multumesc tuturor care au furat putin din timpul lor sa participe sau sa citeasca acest subiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Eu am facut

Tort Cupidon

si

Pulpe de pui in crusta de cartofi



www.bucataras.ro/bucataras-premium/?bid=BP00217#BP00217" target="_blank">Voteaza "Reteta anului 2009"


www.bucataras.ro/miha/" target="_blank">Miha papa tot

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput