Natal se intalneste cu Milo

Natal se intalneste cu Milo | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

Daca tot am deschis acest forum doresc sa imi aduc si eu o mica contributie.

Cine a auzit de proiectul Natal?
Daca nu ati auzit puteti viziona filmul de mai jos. Merita sa-l vizionati pana la sfarsit.



Lucrurile merg insa mult mai departe si Natal se intalneste cu Milo. Milo este un copil virtual care te vede, te aude, te intelege, iti raspunde, mai mult ... iti intelege emotiile! Este vorba de o tehnologie care multi o cred inca de domeniul SF dar care este valabila astazi!

Merita sa vizionati acest film care incepe cam plicticos dar aveti rabdare un minut!



Si ca sa ma laud un pic:
- sper ca luna viitoare sa testez platforma Natal
- lucrez la un proiect inovativ prin care dorim sa folosim platforma Milo pentru ca persoane diferite sa probeze haine in mod virtual ca apoi sa le cumpere pe internet. Pe you tube este de gasit si un exemplu asemanator! Asta se numeste ob satisfaction :)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Am auzit de ceva timp de proiectul natal, am si zis despre el insa se pare ca lumea inca nu prea pare interesata de subiect.

Oricum mi se pare de-a dreptul fascinant si sincer as vrea sa fiu printre voluntarii testarii jocului (in scop nobil evident)



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008)
Nasterea lui Gabriel
_

Fericirea e o alegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Asta e raspunsul la Nintendo Wii. Sunt curioasa cum va fi ca Microsoft si-au cam pierdut mojo-ul, de fapt, l-au avut vreodata? :)

Adriana 9w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Inteleg ca este o implementare grafica a conceptului de "associative networks"? O referinta:

Rodriguez M.A., Bollen, J., Van de Sompel, H., "Automatic Metadata Generation using Associative Networks", Transactions on Information Systems, ISSN: 1046-8188, ACM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Oh my GOD! Alta consola pe care o sa o vrea fii-miu! Mor, inebunesc, falimentez. Sa-i opreasca cineva fratilor p'astia, sa ia si ei o pauza vreun an doi sa respir si eu.

Apropos, care va fi pretul estimativ?

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Stai linistita Luna ca e doar in faza incipienta, tot ce e in filmuletele alea nu exista inca, totul e regizat.
Deocamdata exista tot felul de intarzieri ca doar nu ar fi Microsoft daca nu ar fi probleme. Eu sper sa fie asa cum zic ei dar daca ne uitam la XP si Windows 7(si la restul de produse menite sa rivalizeze cu Apple) nu am mari sperante.

Adriana 11w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput