Gravidutze si mamici de Cluj - 152

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

mersi mult fetelor, m-ati mai linistit, nu m-a durut, dar ma gandeam ca poate nu e bine.acum mi-e frica de orice, si de umbra mea, hihi.

Simina-s-ar putea sa nu pape, doar sa stea la san, ca 2 ore e cam mult...

Ioana-ce bine, asa ce bine vine cate o iesire?foarte bine ca te-ai sexosat, hihi, s-o porti sanatoasa!

Lore-iti doresc sa iasa cum ai vrea tu!

ma duc sa-mi culc mamaruta.

o poanta de-a ei:

-ii zic: uite-l pe bugs-bunny la televizor
-ea: asta nu-i bugs bunny
ba da mami, e iepurasul care papa morcovi
-ea:tu mami, tu chiar nu stii nimic?

va pup, o seara faina!

Meli14+ si Timea-Larisa (08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Helau!
Dulcineea mastita n-are nimic de-a face cu infectia laptelui, e o infectie care duce la infundarea canalelor, nu a laptelui. Cel mai bine e sa pui bb la san, e cea mai buna pompa, chiar daca te doare de te urci pe pereti si in restul timpului stai cu comprese. Multa sanatate!
Elenuta eu sunt bine, marti mi-a luat sange pt trombofilie, o sa am rezultatele la inceputul lui martie, Ramo a facut chiuretaj, atata stiu, n-am mai vb cu ea de atunci, sper sa nu se supere pe mine ca v-am spus...Ramo
Andreea inca n-a fost la dr, o zis ca merge saptamana asta, daca nu merge o bat fata asta atata-i de relaxata de numa, nici testele nu le-a mai repetat
Eu numa intr-o saptamana am facut vreo 10 teste, da no, io-s mai paranoica avand in vedere antecedentele
Va urez noapte buna, ma duc la culcare ca imediat inghit monitorul

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Elena, m-ai facut sa zambesc cu numaratorile tale...ce frumos ne jucam in copilarie, nici nu stiam cand se facea noapte de ne luat acasa parintii cu amenintari. Ne ascundeam, Tara-tara vrem ostasi, Flori, fete si baieti, elasticul, sotron...Tare fumos mai era! Din pacate, tot mai putin se joaca afara copiii...Altele sunt distractiile, calculatorul, televizorul
Multumim de info cu Debritat, din pacate vad ca la Sofia constipatia e o problema, cu Sara nu am avut astfel de griji! Ieri a facut dupa jumate de supozitor, dar o chinuia rau burtica! Am zis sa tin macar trei zile de debritat.Si Sara tot vrea la piscina, o sa duc aici langa noi cand se mai incalzeste!CE face papusa Iulia? Cum e cu sticluta?

Simina, si eu ca fetele zic, nicio pompa nu e ca bebe. Tare dureros trebuie sa fie! Nu stiu cum e, ca nu am avut, dar nici lapte f mult nu amBeau la lichide si ceaiuri si de toate...Oricum, incerc cat mai putina formula, asta e, sa fie ei sanatosi! 2 ore sigur nu suge!Vezi sa nu iti faci si ragade!

Lore, si mie m-e tare dor de voi, poate organizam ceva! Pt tine un mare

Ioana, bravo tie pt pantalonii sexosi

Ioana, scuze ca voiam sa raspund dar asa zapacita sunt...Microfonul tot de la magazinul ala cu masute l-am luat, voiam cu H Montana dar nu mai era asa ca am luat cu Lazy Town, Sara e fascinata, are 2 functii, canta melodia din Lazy Town si functia de microfon, plus lumini, 20 ron e.Despre vaccin, nu cred ca au facut cei de la Cluj pe cel expirat, Alees o fi prins din lotul vechi
Daca nu a vrut lapticul din sticuta si l-a vomitat, sigur e okm si se satura cu lapticul tau! Ce bine! La mine, Sofia rade sticluta si adoarme fericita cand ii dau completare! Altfel, suge ea la toate mesele, dar nu se satura mai mereu, si cand adoarme se trezeste f repede

Alex, si la noi tot aerosolii faceau minuni la tuseE eficienta solutia aceea cu bicarbonat! MUlta sanatate mamarutei, facet0va bine ca va asteptam la noi!


A venit si tata la noi, maine pleaca impreuna cu mama, C e in Germania se intoarce maine, in weekend vine sora-mea cu fetele si cumnatul, si apoi pe cont propriu! Eu si fetele!Si tati seara!
Maine ii finalizam camera Sarei,i-am mai pus niste polite, o oglinda asa frumoasa, un dulap, am mai modificat pe ici colo, ca merita fata, e cuminte si doarme in camera ei!

V-am pupat, o seara minunata!


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

GABY mersi...o sa te obisnuiesti..ai sa vezi,cam scot untul din tine,dar v-a fi bine.eu cred ca fac km pe zi prin casa

MELI si eu cu a doua sarcina am fost la fel..se intarea f mult,dar nu durea,credeam ca is iese afara..sigur ai un baietel acoloorcum odihneste-te mia mult si nu o ridica pe pitica..eu tot asta faceam,tot o ridicam pe SARA si nu era bine.

ELENA si eu mi-am amintit de jocurile din spatele blocului..frumoase vremuri.f bine ca s-a obisnuit IULIA cu sticluta si ca incepe sa-si regleze somnicurile..mortala poza cu povestea

ALEX ce-a crescut fetita nasei..si TIADRIS pare o adevarata domnisoara cumintica

LORE tinem pumnii sapt viitoare.

SI NOI VREM O INTALNIRE........AR FI F BINEVENITA

DULCINNEA si eu la ambii copii am avut la sanul drept noduli..dar in cateva zile s-au desfundat,asta cu ajutorul lui bb nu a multiplelor pompe sau muls..cu SARA se si invinetise intr-o parte.cu ALEES si sub brat am avut un nodul mare...m-am speriat.a si venit lapticul mai repede ca prima data si mai mult probabil.pune-l cat mai mult,de cate ori plange...si v-afi bine.mult succes..

NU STITI UNDE-AS PUTEA GASI SACULETI DE DORMIT?CHIAR DACA VINE PRIMAVARA..NE-AR FI DE FOLOS,POATE ESTE CEVA MAI SUBTIREL..

SOMN USOR LA TOATA LUMEA..PE MAINE..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Simina, cum au zis si fetele pune bebe la san fara nici o problema.Inainte de alaptat fa un dus fierbinte ca sa iasa laptele mai usor, iar dupa alaptat pune comprese cu apa rece. Poti sa te mai faci pe san cu un ungvent cu antiinflamator(gen Diclofenac) dar sa nu ajunga bebe la el. Mulsul nu e eficient ca si bebe asa ca spor la

Ioana, nu stiu daca gasesti sac de dormit asa mare. Plus ca majoritatea sunt prea groase si greu de dormit in ele. Dar poate sa iti faca o croitoreasa. Nasa mea isi facuse unul de vara din finet. Sau poti sa il faci dintr-o patura mai subtire.

Lore, si sa treaca cat mai repede.

Elenuta,frumoase poeziile. Eu imi aduc aminte una singura acum: One,two,three/Pamela vrea copii/Bobby nu o lasa/Ca e prea frumoasa .

Gabi,sa pui poze cu camera Sarei cand e gata. Ce bine ca doarme singura . Noi cred ca mai repede de 3 ani nu avem nici o sansa cu Stefi.

Acuma cu alaptatul. Cred ca v-ati dat seama pana acum ca sunt fan dar nu vreau sa va suparati pe mine ca prea insist. Asa ca e ultima interventie la subiect. Daca vreti sa alaptati, si subliniez daca vreti, trebuie sa va ganditi ca laptele functioneza pe baza de cerere si oferta. Cu cat alaptezi mai des cu atat e lapte mai mult. Cu cat primeste supliment mai mult cu atat suge mai putin, iar laptele va fi tot mai putin. E greu cateva zile pana cand organismul isi da seama ca e nevoie sa produca mai mult lapte dar apoi se conformeaza. Dar trebuie tinut copilul cat mai mult la san. Si eu am trecut prin puseele de crestere cand parca nu ii mai ajungea laptele si toata lumea din jur imi zicea sa nu mai chinui copilul si sa ii dau lapte praf, dar am rezistat cu supt din jumate in jumate de ora si in doua zile totul a revenit la normal. Stiu ca e greu sa nu stii niciodata cat a mancat si e mai usor sa vezi in sticluta exact cati ml papa. Dar se poate trece peste aspectul asta daca copilul e vioi si doarme bine. Am zis toate astea pentru ca e pacat sa nu alaptati bebei macar pana la 6 luni daca nu mai mult. Si cu asta am ingropat subiectul si inca o data sper sa nu va suparati pe mine


Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata
Am terminat de corect tot!!!Acum pot sa ma apuc de alte treburi:p Am picat o granada, sper sa nu ma ajung blestemele studentilor

Ani, abia asteptam sa ne vedem la gradi
Cu rana stam ok, arata bine, pare sa se vindece de tot, asteptam...Am primit ceva crema cicatrizanta bioderma nu stiu cum de la mama Mariei de la gradi si pare sa aiba efect.

Ioana, bv pt escapada, cred ca azi ii urmez exemplul acum de dimineta, pana iese pitica de la gradi, sa vad daca nu apre altceva intre timp:)

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Neata fetelor !
faza e ca el trage dar nu prea ii vine cum ar vrea Nu e suptul ala normal(suge si inghite)decat cateva minute Nu stiu cum sa fac,sincer il mangai ,il trezesc ca mai si adoarme Ma termina de multe ori nici sa merg la baie nu pot Si simt ca nu-mi goleste sanii E un lenes

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

al meu suge din ora in ora cateodata Eu cand ma mai odihnesc ? ca de cand m-am internat nu stiu daca am dormit 48 de ore cumulate si eu ii mai dau lapte praf cateodata si asa rau imi pare dar sincer nu mai rezist Nici sa mananc nu pot Si singura...e f greu In seara asta vine tati mai repede Si apoi week end ...va fi cu noi Asa bine e cu el acasa

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Noua ne place foarte mult poezioara:

Soricel burtos
Lasa burta jos
Ca vine pisica
Si-ti papa burtica.

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Simina,
Sfatul meu este sa nu renunti la alaptat pe motiv de oboseala... Din contra, doarme galusca, dormi si tu ca e mare pacat sa nu o mai alaptezi. Eu zic ca daca ai laptic sa renunti deocamdata la ideea cu laptele praf... Crede-ma ca stiu ce vorbesc... Eram ca teleghidata int-o perioada... Insa a trecut si eu am alaptat-o in continuare... Iar pe motiv de stres si oboseala era sa imi pierd di lapticul si am luat o tona de galactogil... Cyraj, mamico! Va fi bine!

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput