cu ce curat "crocodilul" din cada?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Daca il scoti dupa fiecare baie nu mai mucegaieste :-)


Subscriu.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Eu am niste elefanti antiderapanti roz, de grosimea unei foi de hartie, care s-au lipit direct de cada - sunt de marimea unei palme de copil,n-au nici o ventuza, sunt tare simpatici. Si asa am scapat de chinul covoraselor cu ventuze care...dupa parerea mea mai mult enerveaza decat folosesc la ceva.


De unde i-ai luat ? Noi momenta nu avem nimic, da' cam patineaza copilul si trebuie sa pun ceva. Urasc covorasele, asa ca orice noutate ma intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

I-am luat dintr-un magazin de articole mai ciudate. Nu din RO, dar nu stiu exact sa-ti spun din ce tara, in orice caz, in magazinele alea unde au tot felul de ciudatenii - poate sunt fete din strainatate care au mai vazut si au habar, sunt ca niste stickere aspre si subtiri.

sunt foarte utili - cand citesc cat chin cu spalatul ventuzelor, ma felicit singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

wow, ce de raspunsuri

Am fost plecata o saptamana, dar cu prima ocazie o sa incerc ideile de mai sus.

Sau o sa cumpar un crocobaur nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

La noi a functionat aruncatul Am avut doua astfel de covorase de-a lungul timpului, acum nu mai folosim

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

clorul e sfant . eu pun dopul la cada, pun clor si apa fierbinte, intorc crocodilul cu picioarele in sus si-l las se se odihneasca acolo vreo 15 minute. daca e suficient clor, nici nu mai trebuie sa frec, dispare mucegaiul singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Poate nu este mucegai cu piatra prinsa de la apa mai dura. Cand eram in Ro. puneam pe langa ventuze detrartrant , apoi clatit cu apa fiebinte si gata. Era ca nou. Din cand in cand cate o baie cu Domestos pentru dezinfectare si era ok.


Mergi la inceput