BRAVO OFE,EVYME,ONITZA! HAI ANNAIS! Pufuleti (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:



FELICITARI EVYME! BUN VENIT BEBE!



AMR ... cat vrea bebitza, ca el e seful :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ofe_27

Fetelor, please help: am contractii dureroase, unele imi cam taie respiratia, la intervale de 6-8-10 min cam de doua ore, credeti ca ar trebui sa merg la spital?


40+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

AMR ... cat vrea bebitza, ca el e seful :-)


Da, cred ca ar trebui sa mergi!
Sa dea Domnul sa mearga repede si sa fie toate bune!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:





Hai Ofe!!!





Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Buna fetele.

De-abia acum am reusit sa recuperez. Multumesc lui DD ca ne-a ajutat sa ajungem acasa. Am avut sentimentul ca sunt in Alaska.

Felicitari Evyme!!! Bun venit pe lume bebe!!!!!

HAI ONITZA!!! TINEM PUMNII SA VINA BEBE REPEDE SI MAMI SA FIE BINE!!!!

HAI ANNAISS!!!!

Iar am vazut copii frumosi. Printesa Elefanticai, scumpetea lui Alicredo, bebe de Ana_g... Oare oi fi uitat pe cineva?

Am citit povestea nasterii la Nikole... inca mai rad cand ma gandesc cum a intrat hotarata sa anunte ca ea naste... . Una peste alta insa, felicitari Nikole, cu toate problemele ai reusit sa ajungi in posesia a doua comori. Va doresc tot binele din lume!

Ce sa mai zic?

Ca bebe a fost extrem de cuminte chiar daca a avut un soc destul de mare sa stea atata timp departe de casuta lui, nu a plans in masina decat cu doua intersectii inainte sa ajungem acasa, si-a pastrat programul cat de cat (a dormit mai mult, probabil ca-l obosea aerul mult mai rece din Bagaran). Ce sa zic... e foarte tare.

Bubite are si el (pe care le tratez cu zeama de tarate). Am vorbit cu o prietena care e asistenta la neonato in SUA si zicea ca se fac de la gelul meu de dus, detergentul de la hainutele noastre doar ca se trateaza cu ... indiferenta. Cand vor trece (si cica mult nu mai e) atunci poti trece la detergentul normal.

Ca incepuse o lista cu lucruri utile (de fapt cele mai utile) pentru cei mai calatori recomand cu caldura patutul pliant.

Si cu botezul. Saptamana trecuta s-a nascut si nasicul nostru (Sa ne traiasca) si ca atare Cris.dogarel cred ca n-o sa ramana Ema ultima botezata, ii face concurenta Alexis... Oricum nu aveam de gand sa facem inainte de Pasti din cauza restrictiilor. O sa asteptam luna aprilie si sa speram ca gasim local si dj.

Cu lapticul... eu mi-am pus o aleza sub partea mea de pat ca si eu mai dau pe-afara. Nu stiu cat mananca Gargaritzul - am tot citit cu cantarul... depinde de mai multi factori transformarea din ml in g asa ca e normal sa dea erori cantarirea inainte si dupa masa.

Larisel si Elefantica bine ati revenit.

Doxa, sa-ti traiasca bebe si sa fie sanatos.

Fetele, poze de la Andre_lina de la botez sunt pe undeva?

Si fetita Adinei cum este?

Baly, imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva... mai e cineva care a avut asta...Lyllika parca. Bebe o sa fie bine repede.

Al3csa, felicitari pentru greutatea luptatorului! Si pentru steluta!

Alexutzzza, foarte tare cu firele de la ceza.

Cris.mario, eu ii dau sab-simplex cand nu uit. Si cu el si fara el...tot acolo suntem. Doar ca nu ma mai distrez eu cand ii dau ca se linge pe botic si face o mutrita simpatica.

Cris.dogarel si eu trebuie sa-mi iau inima in dinti sa ma apuc de dieta si sport. Deocamdata insa... mai sunt lauza..

Alicredo, am vrut sa te intreb dar tot uit, ti-au facut epi?

Multumim de vesti prietenelor Onitzei!

Tanaion, fata ta e promisa sau mai e loc de petitori? Nu de alta dar o sa fie prea tari copii nostri. Si noi am plecat cu scadere fiziologica mai mare decat normal din spital. Ce de coincidente...

Mariucasara, merci de info cu tremuratul. Si daca tot mi-ai intins un deget, ce e criza aceea?

Si Alexutzzza... maine ma bag si eu la un pahar de vin. Desi imi imaginez ca tu bei seara ca noaptea nu alaptezi si nu-i faci rau lui bebe...

Lorex pe unde esti?

Iar nu mai stiu ce sa zic. Dupa ce trimti mesajul o sa-mi amintesc.


Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ofe_27

Fetelor, please help: am contractii dureroase, unele imi cam taie respiratia, la intervale de 6-8-10 min cam de doua ore, credeti ca ar trebui sa merg la spital?


40+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

AMR ... cat vrea bebitza, ca el e seful :-)


Fugi!

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Nikole, super povestea nasterii

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:




HAI OFE!!! CURAJ!!! VINE SEFUL!!!




Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

buna fetelor,

vin si eu cu vesti despre noi. azi am fost la control si mi-au spus ca sambata ma interneaza sa fiu sub supraveghere peste week-end si daca pana luni nu vine bebe de la sine atunci imi vor induce nasterea. se pare ca se apropie tot mai mult momentul. Am luat cateva numere de telefon asa ca va anunt cand e cazul sa imi faceti galerie. M-au apucat emotiile de pe acum numai cand va scriu si imi dau seama cat de putin mai este. Intr-un fel as vrea sa vina momentul cat mai repede dar pe de alta parte imi este frica si de nastere si de ce va urma, desi aici suntem pe maini bune si sunt convinsa ca operatia va iesi bine, dar tot nu pot sa nu am emotii.

Va pup si sa ne auzim cu vesti bune.

Lali 39+ David luptatorul nostru


Asteptam vesti sa incepem galeria. Suntem alaturi de voi!

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Onitza, inca o data: iti tin pumnii la maxim!!!


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Cristies, subscriu si eu la ce ai zis apropo de patut pliant - eu am avut si l-am folosit 2.5 ani la Roxi si acum l-am scos din geanta si l-am spalat putin si arata ca nou. L-am dus cu noi peste tot pe unde-am mers (la bunici, la mare, la munte) si am fost super multumiti de el; si din cate se pare o sa-l mai folosim ince vreo 2 ani cu succes - cu siguranta ca am reusit sa amortizam patutul asta...

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+

Mergi la inceput